Šance jedna ku 19 milionům. Pravděpodobnost, že vás zasáhne meteorit, je mnohem vyšší než šance, že vyhrajete v loterii. Pro naše šťastné výherce se sen rychle změní v noční můru a jejich životy se roztříští ve velkolepém ohňostroji této vzrušující černé komedie. (Film Europe)

Trailer 1

NinadeL

Tahle nová francouzská komedie mi úplně nesedla. Asi už mám plný zuby frankofonního sociálního realismu, ať už se jedná o jakýkoli žánr. Jednou se hledá řešení předem prohraného boje v Due giorni, una notte, pak se zkouší, jestli to přeci jenom není božská záležitost v Le Tout Nouveau Testament, ale pointa samozřejmě je, že jsou stejně všichni Les Invisibles. Takže pokud se mám znovu setkat s partičkou malých bezvýznamných lidí, kterým tentokrát život naruby obrátí výhra v lotynce, tak už se tolik nesměju. Film na způsob Relatos salvajes. #čsfdprojekce ()

Lenka.Vilka

Milé překvapení pro diváka, který se většinou na francouzskou kinematografii pořádně nenaladí. Ale Máme prachy! je opravdu skvělý film. V rámci povídkového vyprávění ukazuje hned čtyři příběhy toho, co může výhra přinést lidem, kteří nejsou na něco takového připravení. Možná nás totiž dělá šťastnými právě to, jak se máme zrovna teď, i když to může stát za starou bačkoru. Nebo tak na první pohled může jenom působit a ta představa je jenom v naší hlavě. Ale vážně jsou to právě peníze, co nás udělá šťastnými? Nebo je to spíš ta falešná iluze štěstí, která nám stačí, když si to vlastně ani potom neumíme užít? Jsme kvůli tomu ochotní zahodit ideály, přesvědčení nebo třeba i budoucnost? "Peníze lidi nemění, jen odhalují jejich skutečnou podstatu." V každém příběhu je něco, co je hnusné, ale zároveň tak trochu uklidňující, byť ne každý dojde na konec podle původních představ. A stejně jako jde život...stačí, když se usmějeme a ono to nějak dopadne. Moc oceňuju, že mě film nepřinutil stydět se za to, kdy se směju, protože jsem se smála hodně. Jako fakt fakt hodně. A i v situacích, kdy bych asi správně neměla. Ale tak nějak to přišlo. Hmm, chtělo by to nějaký trest. Co třeba výhru v loterii? A potom chvíli čekat, co přijde... 9/10 :) ()

Xeelee

Top strop! Asi si půjdu vsadit. Brečel jsem smíchy od začátku do konce. Připravte se na brutálně černý humor, ze kterého místy mrazí a zároveň vám trhá bránici na kusy. I když ta kletba byla na mě dost přestřelená a závěr až moc moralizující, tak pořád jde o jednu z nejlepších komedií, které jsem za poslední roky viděl. ()

cabalaLukas

Skvelý nástup, ktorý síce nebolo možné udržať, ale latka zostala dosť vysoko pri všetkých poviedkach filmu. Dobrých komédií je zhruba toľko, čo ľudí v našom miestnom kine a tam si veru môžete sadnúť hocikam, aj keď desať minút meškáte. Každopádne kopec jump laugh momentov (komediálna obdoba hororového jump scare...). Veľmi som sa bavil, Vive la France! ()

PabloFuentes

Skvěle jsem se bavil. Úžasná černá komedie o tom, co všechno se může po.. když vyhrajete pár melounků v Lotu, a že nápadů je spousta. Francouzi tenhle žánr prostě umí. Příběhy jsou různorodé, charaktery zajímavé a celkově je to vždy krásně vypointované. Vzhledem k tomu, že se jedná o film skládající se ze čtyř příběhů, tak i kdyby vás náhodou nějaký nechytnul, nebojte, za chvíli je tu další. Více takových snímků. Viděno v rámci čsfd projekce. ()

• Romain Choay povedal, že cieľom nebolo natočiť v dobe politickej korektnosti nejaký kontroverzný film: "Chceme rozprávať príbeh, ktorý by možno mohol niekoho uraziť, ale myslíme si, že dokážeme byť dostatočne šikovní a zábavní, aby si ľudia na začiatku povedali: ach, čo to je a o chvíľu, aha, ok, bolo to zábavné a dobré. Bola to pre nás výzva. Boli sme zvedaví, či to ľudia pochopia, alebo či film získa akýsi zlomyseľný tón. Myslíme si, že ľudia pochopia, že hoci hovoríme o chúlostivých témach, našli sme správne nuansy. Veríme, že sa dá hovoriť o všetkom, záleží len na tom, ako." (Arsenal83)
  • Maxime Govare potvrdil, že na vtipy o moslimoch si vybrali testovacie publikum v Londýne tak, aby odrážalo aj túto menšinu. Po odvysielaní títo diváci povedali, že sa im to nezdalo vtipné, ale necítia sa ani urazení. Nebol dôvod preto niečo mazať. (Arsenal83)
  • Film sa predal do 25 krajín, no po francúzskej premiére bolo Slovensko prvou zahraničnou krajinou, kde sa film prehrával v kinách. (Arsenal83)