Smrtící zóna

Outside Ozona

Smrtiaca zóna

Drama / Komedie / Thriller / Romantický

USA, 1998, 100 min

Název a uvedení cca hodinku po půlnoci mě dávaly naději, že půjde o nějaký našlápnutý nebo alespoň ulítlý horůrek. Bohužel šlo o paralelní road movie, většinou nudnou, protože dialogy všech zúčastněných dvojic za moc nestály s motivem sériového vraha a závěrečným "rádoby"překvapivým protnutím všech zúčastněných. Takže dvojí zklamání, ale vyslovený propadák to nebyl, protože alespoň na nějaké scény se dalo koukat a film jako takový docela rychle uběhl. PS: Nevím, kdo dělá české názvy, ale když jsem se koukl na originální název, tak by mě rozhodně nenapadlo to takhle přeložit.(16.6.2012)

Indiánka Reba z kmene Navajo veze svoji babičku, aby ještě přes smrtí viděla moře. Propuštěný cirkusový klaun se svojí přítelkyní jednou do Las Vegas, kde vidí příležitost přijít ještě k penězům. Dvě sestry jedou na pohřeb svého otce. Starý kamioňák. Bývalý psychiatr. Ti všichni mají v tuto noc pouze jedinou touchu - dojet ke svému cíli. Ale jejich osudy se nezapomenutelně propojí ve chvíli, kdy se zjistí, že jeden z nich je zákeřný sériový vrah. Jediným vodítkem pro FBI je pouze radiová stanice, která tento večer hraje místo obvyklého rocku jazz... Nemůžu se ubránit pocitu, že všechno co se zde událo, už jsem někde viděl. Více či méně dobře zpracováný, každý z příběhu jako bych odněkud znal. Ale v tomto filmu je to vše zajímavě pospojováno do jedné linie, a kupodivu to dává docela smysl - jednotlivé lidské příběhy se propojují, aby se na konci spojily, v jednom čase a v jednom místě...(30.6.2008)

Poněkud netradiční film, kterej je tady sice uvedenej jako thriller, ale thriller bych v tom moc nehledal. Je to takový spojení kriminálního filmu, dramatu a černý komedie. Kromě pátrání po sériovym vrahovi, nabídne film příběhy několika dalších lidí, jejichž osudy se občas tak trochu propletou. Je to docela zajímavej nápad, ale celkově tomu prostě něco chybělo. Možná by bylo lepší některý postavy úplně vyškrtnout (třeba ta stará indiánka, co chce vidět oceán, mě málem unudila k smrti) a těm zbylejm postavám dát trochu víc prostoru, možná by taky nebylo na škodu přidat trochu krve a brutality... Zkrátka film mě zrovna moc nenadchnul. Jinak kdybych si stopnul ty sestry, tak bych je musel zabít taky.(12.9.2008)

• - V úlohe Odell Parksa sa mal predstaviť herec J.T. Walsh, ten však krátko pred natáčaním filmu náhle zomrel, a tak ho nahradil Robert Forster. (beso74)