poster

Kid

 • anglický

  The Kid

 • slovenský

  Kid

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1921, 68 min (SE: 50 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anais
  *****

  Pěkný film, v němž vítězí sentiment nad humorem i naopak. Jenom Chaplin dokáže takhle současně vzbuzovat soucit i bavit. A právě v tomto filmu je možná nejdojemnější. Na humor nezapomíná, ale snaží se natočit poměrně osobní výpověď, která se neztratí pod tunami gagů. Na Chaplinovi mě fascinuje dvojakost jeho příběhů, současně si však myslím, že některé jeho filmy mohli být lepší, kdyby lépe slučovaly jeho "malou tuláckou dušičku" s "onou geniální komikou". A právě Kid je krásným příkladem, kdy se film neštěpí na dvě poloviny (jako Zlaté opojení), ale plyne poklidným tempem vstříc jejich soutoku.(10.11.2004)

 • joehot
  *****

  Jeden rest z minulosti smazán a já konečně viděl Kida. Jackie Coogan je vlastně roztomilost na entou, přičemž en se blíží k nekonečnu. Jeho soužití se starým tulákem Chaplinem jednoho rozesměje, dojme, pak znovu rozesměje a dojme, tu a tam dokonce i rozhořčí, no, tolik emocí se ve snímku současné doby skutečně jenom tak nevidí, takže moje hodnocení je jasné :)(25.12.2009)

 • Madison
  *****

  Vynikajúca chaplinovská groteska, ktorá okrem plejády humorných scén disponuje aj dojemným citlivým podfarbením. Chaplin opäť predvádza to najlepšie po stránke hereckej, filmárskej, obsahovej a aj hudobný sprievod dotváral veselú či smutnú atmosféru a mnoho emócií. Vždy ma fascinuje, keď si uvedomím, že práve vďaka nemej ére museli herci omnoho viac pracovať s mimikou a gestami. Tejto chaplinovke sa to podarilo dokonale.(30.8.2010)

 • joker.george
  *****

  Z přesně tohohle důvodu se mi líbí staré černobílé němé grotesky a od Chaplina obzvlášť, protože věděl, že filmy nepotřebují slova, aby se vytvářely silné příběhy, protože věděl, že pokud má nějaké dílo vydržet staletí, tak se nesmí jednat o jednoduchou zábavu, ale že musí stále nabízet opravdový prožitek a nápady, což si samozřejmě uvědomoval, protože už v takto rané době filmu posouval mantinely žánru a hlavně si byl vědom toho, že pokud chce něco zůstat nesmrtelným, musí to mít SRDCE!(13.9.2015)

 • tom88
  *****

  Je úžasné sledovať takéto niečo po viac ako 87 rokoch. Výborne som sa pri tom bavil akoby som pozeral nejaký nový americký komerčný úspešný trhák. Je to vtipné, zaujímavé a Chaplin je fakt nezabudnuteľný a podal riadny výkon, tiež aj malý Coogan (neskôr strýko Fester) bol super. Ako sa to rýchlo začalo, tak sa to rýchlo skončilo. Škoda tej krátkej stopáže, ale je to naozaj klenot svetového filmu. 92%(10.2.2008)

 • - Jackie Coogan, který hrál Kida, poté zahájil poměrně úspěšnou hereckou kariéru, což u těchto dětí nebývalo pravidlem. (Kulmon)

 • - Počas nakrúcania filmu prebiehal rozvod Chaplina (Tramp) s jeho prvou manželkou Mildred Harris, ktorej právnici mu hrozili skonfiškovaním negatívu filmu. V zúfalej snahe tomu predísť prepašoval vyše 121 000 metrov negatívov z Kalifornie do Salt Lake City, kde strihal vysoko horľavé nitrátové filmy na podlahe hotelovej izby. (Michal74)

 • - O svých zážitcích z podniknuté cesty k propagaci svého filmu Kid po Evropských městech napsal Chaplin knihu s názvem „My Trip Abroad“, která vyšla v České republice pod názvem „Hurá do Evropy!“ z roku 1929. (SeanBean)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace