Kid

The Kid

• slovenský

Kid

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1921, 68 min (SE: 50 min)

Dojemný a zábavný film o tulákovi, který se ujme odloženého novorozeněte Jackieho a vychová je. Geniální Chaplin dokáže vyprávět svůj silný příběh jen s minimem titulků a umně míchá příběh otcovské lásky s komediálními prvky. Měřeno očima dnešního diváka je to na 4 hvězdičky, ale za rok vzniku 1921 můžu bez obav jednu hvězdu přidat, Chaplinův první Tulák a zároveň první Chaplinův celovečerní snímek byla tehdy naprostá filmová bomba a výjimečným filmem zůstává dodnes. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=nTlUxNzt5Kw P.S.: Kongeniálně hrajícímu malému Jackiemu Cooganovi to tady sluší podstatně více než jako plešatému tlustému strýci Festerovi v Rodině Addamsově o 43 let později. A Charlie se za tu dobu v podstatě nezměnil.(31.12.2013)

Přiznávám, některé momenty byly přímo kouzelné (doktor, noclehárna) ale některé mě vyloženě nudily (hlavně ten sen o nebi). Jinak vše šlape jak má a film moc nenudí. Jistě, z pohledu dneška, je snímek dost naivní, ale to mi nijak nevadilo. Takže za mě dávám 80 % s tím, že Charlieho vrchol pro mě zůstává The Great Dictator.(3.10.2011)

Aj napriek tomu, ze je tu napisane 68 minut, videl som 50 minutovu verziu, ale snad som ovela neprisiel, pretoze opät som sa nasmial, ako aj pri predchadzajucich Chaplinovych filmoch a aj tento ma opät dostal. Chvilami smutny, ale vo väcsine pripadov vesely pribeh, v ktorom Chaplin opät pouzil mnozstvo humornych scen a to hlavne vdaka neskutocnym nahodam a taktiez stretnutiach policajta vzdy v tej najnevhodnejsej chvili :-) Na rok 1921 skvely snimok a kedze prve Oscary boli az v roku 1928, nemal tento film ziadnu sancu nejaku cenu ziskat, zato ale dalsie Chaplinove snimky Oscara neminuli... 02.02.2010 ______ Charles Chaplin - (Tulák) +++ Jackie Coogan - (Dítě) +++ Edna Purviance - (Matka) +++ Carl Miller - (Muž) +++ Produkcia: Charles Chaplin +++ Hudba: Eric James, Eric Rogers - hudba pridaná v roku 1971 +++(2.2.2010)

Zlatá éra nemého filmu nemôže ponúknúť ani väčší klenton než tento film o stratenom dietati a jeho chudobnom opatrevateľovi v podobe Charlesa Chaplina, práve on natočil bravúrne dielo, kde za všetko hovorí hlavne famózna gestikulícia a nesmierny cit pre detail vložený do tohto príbehu. Chaplin už na začiatku rozbiehajúcej sa kinematografie, dokázal napredovať mílovými krokmy vďaka nesmiernému talentu, až doslova zamrazí keď človek vidí čo už začiatkom 20-rokov minulého storočia dokázal obecenstvu sprostredkovať. ║Rozpočet$250,000Tržby USA $2,500,000Tržby Celosvetovo $-(5.12.2007)

• Oskar

Co se vlastně čeká? Mám Kidovi dát 5* a předstírat, že jsem se střídavě plácal smíchy do stehen a ždímal kapesník, prolitý slzami dojetí? Nebo mu napařit odpad! a vysmát se jeho filmařské naivitě? Kid má nesmazatelné místo v historii žánrového filmu, ale myslím, že z pohledu současného diváka, zmlsaného vším, co přišlo po něm, je ošemetné ho hodnotit.(30.11.2006)

• - Jackie Coogan, který hrál Kida, poté zahájil poměrně úspěšnou hereckou kariéru, což u těchto dětí nebývalo pravidlem. (Kulmon)

• - Poměr natočeného filmového materiálu a materiálu skutečně použitého ve filmu je zde ze všech Chaplinových filmů daleko nejvyšší (53:1). (džanik)

• - V několika malých rolích, mj. jako kapsář ve scéně odehrávající se v noclehárně, se objevil otec Jackieho Coogana Jack Coogan. (SeanBean)