Kid

The Kid

• slovenský

Kid

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1921, 68 min (SE: 50 min)

Je úžasné sledovať takéto niečo po viac ako 87 rokoch. Výborne som sa pri tom bavil akoby som pozeral nejaký nový americký komerčný úspešný trhák. Je to vtipné, zaujímavé a Chaplin je fakt nezabudnuteľný a podal riadny výkon, tiež aj malý Coogan (neskôr strýko Fester) bol super. Ako sa to rýchlo začalo, tak sa to rýchlo skončilo. Škoda tej krátkej stopáže, ale je to naozaj klenot svetového filmu. 92%(10.2.2008)

V roce 1921 bych určitě mluvil jinak, ale z pohledu dnešního diváka se mi tento film nijak zvlášť nelíbil. V roce 1921 byly filmy v dnešním smylsu slova v plenkách a Kid je jeden z prvních, který se široce prosadil a asi právě proto je nám znám a je pro svou kvalitu uznáván i do dnešních dnů. Na tehdejší dobu to musela být pecka. Film co má nápad, určitý příběh a hlavně skvělého Chaplina v hlavní roli. Dnes už film ale může sloužit pouze jako materiál k poznávání filmových dob dávno minulých. Ne že by byl špatný, ale ani jednou jsem se nezasmál, v určitých pasážích jsem se nudil a ten zvuk mi tam prostě chybí. Celkově tak za 60%.(13.6.2008)

Po nedávném rozčarování z Moderní doby, prvního Chaplinova filmu, který se mi spíše nelíbil než líbil, jsem se vrhla na klasiku Kid. Nezklamala. Úvodní titulky přesně charakterizovaly samotný snímek - smějete se a zároveň pláčete, pro Chaplina tak typické. Emoce se mnou sice necloumaly tak, jak jsem si představovala, ale pobavená i dojatá jsem byla. Pár památných scén se zde taky najde, mladičký Coogan byl vynikající a zároveň roztomilý, Chaplinův tulák je klasika stejně jako tento film.(15.4.2012)

• Oskar

Co se vlastně čeká? Mám Kidovi dát 5* a předstírat, že jsem se střídavě plácal smíchy do stehen a ždímal kapesník, prolitý slzami dojetí? Nebo mu napařit odpad! a vysmát se jeho filmařské naivitě? Kid má nesmazatelné místo v historii žánrového filmu, ale myslím, že z pohledu současného diváka, zmlsaného vším, co přišlo po něm, je ošemetné ho hodnotit.(30.11.2006)

Jde o výborný film, který jede na plné obrátky především v začátku, kdy se valí jeden vtip za druhým a člověk se dokáže i u takto starého počinu upřímně smát. Ve chvílích, kdy ale na "plátně" není alespoň někdo z dvojice Chaplin - Coogan, rychle snímek ztrácí šťávu a především zhruba patnáctiminutovka kolem poloviny, film z mého pohledu značně degraduje. Naopak scény ve veřejné ložnici dojem zlepší, aby ho pak nakonec ještě trošku pošramotil závěr. Ale jinak je to bezproblémové a docela mě to bavilo...(21.4.2006)

• - Jackieho Coogana Chaplin objevil náhodou, ve varietním čísle jeho otce. (everlong)

• - Snímek byl v roce 1971 editován na 50 minut a přidán hudební doprovod složený Chaplinem. (Rominator)

• - O svých zážitcích z podniknuté cesty k propagaci svého filmu Kid po Evropských městech napsal Chaplin knihu s názvem „My Trip Abroad“, která vyšla v České republice pod názvem „Hurá do Evropy!“ z roku 1929. (SeanBean)