Kid

The Kid

• slovenský

Kid

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1921, 68 min (SE: 50 min)

Pěkný film, v němž vítězí sentiment nad humorem i naopak. Jenom Chaplin dokáže takhle současně vzbuzovat soucit i bavit. A právě v tomto filmu je možná nejdojemnější. Na humor nezapomíná, ale snaží se natočit poměrně osobní výpověď, která se neztratí pod tunami gagů. Na Chaplinovi mě fascinuje dvojakost jeho příběhů, současně si však myslím, že některé jeho filmy mohli být lepší, kdyby lépe slučovaly jeho "malou tuláckou dušičku" s "onou geniální komikou". A právě Kid je krásným příkladem, kdy se film neštěpí na dvě poloviny (jako Zlaté opojení), ale plyne poklidným tempem vstříc jejich soutoku.(10.11.2004)

Film, ktorý nestratil absolútne nič zo svojej atmosféry, krásy a humoru. Charlie Chaplin pre mňa vždy bude človekom a tvorcom, ktorý dokázal skĺbiť z neskutočnou ladnosťou emócie, akciu a mieru humoru. Kid bol pre mňa neskutočný zážitok a ešte doteraz mi niektoré jeho scény rezonujú v hlave. Bitkárska scéna je nezabudnuteľná. To čo ale tento film, robí takým originálnym je spôsob ako dokáže za pomoci naozaj jednoduchého príbehu, vytvoriť uveriteľné charaktery postáv, ktoré aj keď sa len na plátne mihnú, zanechajú vo vás pocit ľudskosti a hlavne si každú jednu z tých postav uvedomujete. Kúzlo Chaplinových filmov, je v tom, že každá jedna vec má v jeho filmoch svoje miesto. Či už je to vec príbehu, alebo technickej stránky. Jedna z najlepších a najúprimnejších komédií nemej éry.(28.9.2010)

Hodně dramatický příběh, ale i humorný. Drama určitě převažuje nad humorem. Začátek byl zajímavý, střed dobrý a strhující a dojemný konec. Hudba byla střídavá, v dramatických scénách mollová ( smutná ), v legračnějších nebo světlých chvilkách durová ( veselá ). Scény byly dramatické a málo kdy k pousmání ( jedna část byla velice humorná ). Chaplin, jakožto vynikající komik, si zde moc nezakomikoval. Sem tam ano, ale málo, jinak předved, jak je jeho zvykem vynikající výkon. Malý kluk hrál taky dobře. První celovečerní film, co jsem viděl s Chaplinem. Já, jakožto milovník raného filmu a Chaplina, si nemohu dovolit dát nic jiného, než 5*. 85% Přístupnost:přístupný(4.4.2007)

Ani se mi nechce věřit, že něco tak skvělého vzniklo tak brzy. Dechberoucí groteskní tragikomický příběh o tulákovi, který shodou náhod dostane do péče dítě. Film jsem viděl rovných 91 let po jeho vzniku a zasmál jsem se u něj víckrát než u mnoha komedií současnosti. Hrozně se mi líbil také hudební doprovod, který se dobře poslouchal a výrazně dopomáhal zcela plně pochopit jednotlivé situace. Po zhlédnutí tohoto film se naprosto nebojím vrhnout se na další Chaplinovu tvorbu ranné kinematografie. Jsem nucen dát 4*, a to opět nepřihlížím na stáří filmu. Kdybych na stáří filmu čirou náhodou přihlížel, tak by udělení i 5* bylo pro tenhle film urážkou a ničím jiným. P.S. Tento film je k dnešnímu datu tím nejstarším, jaký jsem v životě viděl.(22.2.2012)

The Kid byl úplně nejstarší film, který jsem viděla. Sama od sebe bych se na něj asi nepodívala, ale protože to byla náplň jednoho dvouhodinového semináře, film jsem shlédla a jsem ráda že tomu tak je. Charles Chaplin byl opravdu herec/komik své doby. Tento jeho první větší úspěšný film se mi moc líbil a proto nemůžu jinak než 5*(2.2.2009)

• - Snímek byl v roce 1971 editován na 50 minut a přidán hudební doprovod složený Chaplinem. (Rominator)

• - Ve scéně, kdy je Kid odebrán od Trampa a dán do siročince, Jackie Coogan hrozně křičí, protože jeho skutečný otec mu řekl, že když nezakřičí, tak ho opravdu pošle do sirotčince. (Kulmon)

• - Hudba k filmu vychází z šesté symfonie Petra Iljiče Čajkovského. (Kulmon)