Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mike Lazo (Mike Norris) býval policajtom v San Diegu, keď však pri záchrane detského rukojemníka zahynuli jeho dvaja priatelia, zahodil odznak a našiel si prácu v treťotriednom nočnom klube. Stal sa tak z neho hypnotizér spokojný so svojou novou prácou, ale len kým k nemu nezavítal záhadný Charles Walkan (Timothy Bottoms) s prosbou o hypnózu. Charles nie je takým obyčajným zákazníkom, on totiž verí, že je reinkarnáciou Jacka Rozparovača. Keď sa v meste začne vraždiť, bývalí kolegovia neveria Mikovi o jeho podozrení ani slovo, navyše, on sám sa stáva podozrivým číslo jedna. (beso74)

(více)

Recenze (3)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Takže za prvé chci říct že ten co vymyslel ten Český cover by si měl vrazit facku. Proč dává na obal postavu Wishmastera je totálně mimo, tady žádný nadpřirozeno nehledejte. Je to laciný slasher kde hraje syn Chucka Norrise a díky hypnoze pozná vraha který ho chce postupem času zabít. Je to béčková kravina na neděly nic co bych musel vidět víckrát ale vyloženě ztráty času nelituji. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Při své poslední návštěvě Levných knih jsem se až bláhově domníval, že bych se mohl dočkat alespoň průměrné X variace na Jacka Rozparovače a DVD s tímto filmem jsem si za 25 KČ koupil. Bohužel Phil Sears si pro nás naservíroval lacinou podívanou smrdící televizní produkcí a Řitka ještě lacinější obal. Co bych taky chtěl za ty prachy. Z pochmurné chudé čtvrti Whitechapel se přeneseme do San Diega, kde jsme nuceni sledovat ryšavého synka Chucka Norrise, kterak se na nás snaží zapůsobit jako bývalý policajt a druhořadý hypnotizér v zapadlém klubu, který vede Charles Napier. Již od úvodních minut je divákovi jasné, že na něj nečeká žádný solidní devadesátkový akční thriller s hororovou atmosférou, ale ubíjející paskvil s nudným dějem a celou škálou přehrávajících herců. Reinkarnovaný Jack v těle Timothyho Bottomse sice dokáže tu a tam zaujmout svým psychopatickým výrazem a mimikou obličeje, ale v konfrontaci s filmařským ansámblem je nejděsivější na celém filmu asi jen ta břitva. Za celou dobu jsem se nedočkal žádné nervy drásající scény či pěkně vystupňované atmosféry. Když už se tu konečně objevila nějaká ta vražda, všechno rychle utnul otravný střih a divák tak byl nucen opět poslouchat zdlouhavé žvatlání nevýrazného hlavního hrdiny. Což se navíc ukázalo, býti i nejslabším článkem celého filmu. Místo aby se scénárista vytasil s nějakou nervy drásající zápletkou, věnoval veškeré své úsilí životním trampotám ústřední postavy a rozřezávaní plyšového medvídka. Teprve těsně před koncem filmu si uvědomil, že by se mohl více soustředit na mord scény a tento záblesk zachránil film před úplným odpadem. Jediným světlejším bodem v tomto šedém oparu zmaru byla účast Sofie Shinas. 30% ()

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Vcelku zábavný film, který ovšem doplácí na režijní težkopádnost a nevýrazného hlavního hrdinu. Dokážu si představit, že by podle scénáře Phila Searse vznikl solidní thriller. Je tam pár dobrých nápadů. Koneckonců o 11 let později napsal Rytíře nebes s Jamesem Francem, takže bez talentu určitě nebude, ale jako režisér žádná hvězda není. Chápu, že jde o béčkový triller z půlky 90. let, ale všechno vypadá televizně a ploše. Výhra není ani syn Chucka Norrise Mike, který se kromě produkce zhostil i hlavní role. Je to sice sympaťák, ale charisma po tátovi nepodědil. Působí nevýrazně a jako hlavní herec film neutáhne. Navíc ho pravidelně zastiňuje zábavně přehrávající Timothy Bottoms v roli záporáka. Na druhou stranu Rozparovač nenudí a pokud je někdo fanda podobných filmů, zkoukne ho bez problémů. A finále docela ujde. 50% ()

Reklama

Reklama