Příběh z Ečiga

Príbeh z Ečiga

Krimi / Drama

Japonsko, 1964, 112 min

Tadaši Imai

Smutný príbeh o neľahkom osude dvoch slušných a pracovitých ľudí. Nuž, nie darmo sa hovorí, že aj kvapka zla dokáže otráviť celé more dobroty. Stačí jeden kretén a šťastie dvoch ľudí je nenávratne preč... Oceňujem tiež hereckú stránku, hlavne ten záporák bol výborný. A v neposlednom rade ma potešilo to, ako pekne postupne smerom k záveru všetko krásne gradovalo, takú nekompromisnosť som nečakal. Nadpriemer. 75/100(23.5.2018)

Toto snáď ináč ani nemohlo dopadnúť. Za malú chvíľku toľko zničených životov. Páčili sa mi aj všetky tie zvyklosti, to ako ľudia žili a pracovali ... skrátka ten ľudový folklór. (Filmová výzva 2018 - kajda.l)(12.9.2018)

Nezávideniahodný príbeh, ktorý spája i rozpája osudy obyčajných ľudí. Skvelo vygradovaná dráma neštítiaca sa krajností so silne uveriteľnými hereckými výkonmi. Časté vyspevovanie vo filme ma ale iritovalo.(25.3.2015)