Woodrow Truesmith (Eddie Bracken), který byl propuštěn od námořní pěchoty kvůli senné rýmě ještě předtím, než se vůbec dostal do akce, odkládá návrat do rodného města, protože má pocit, že selhal. Ve chvíli melancholie se setkává se skupinou mariňáků, kteří se s ním spřátelí a povzbuzují ho k návratu domů k matce tím, že si vymyslí historku, že byl zraněn v boji a propuštěn se ctí. Přinutí ho obléknout si uniformu doplněnou medailemi a po návratu domů je novými přáteli dotlačen k tomu, aby přijal uvítání jako hrdina, kde má být zvěčněn u sochy, o kterou nestojí, nechá si složit písně o svých hrdinských bojových příhodách a nakonec nedobrovolně kandiduje na starostu. Přes veškerou snahu vysvětlit mu pravdu ho nikdo neposlouchá. (mac000)

kaylin

Válečný snímek, nebo píše tedy protiválečným, který více sedí do roku 1944, kdy byl natočen, než do současnosti. Dle mého už není tak aktuální, i když válka tedy zuří pořád. Je to místy komické, ale to finální moralizování mi jednoduše nějak moc nesedlo, stejně jako množství hluchých míst, kde to dialogy nevytrhnou. ()

rivah

Woodrow je propuštěn z armády kvůli senné rýmě, ale před návratem domů si vyrobí čestné hrdinské propuštění. ()