Rebelové

Henry Levin

Sam Leavitt

Geoffrey Foot
  • ilclassico

Dorazil spaghetti western do Ameriky? Pak si vybrali to horší. Střih je dost šílený a některé scény na sebe ani nenavazují. No a patetický Palance... hrůza. V rámci žánru za 2.(3.9.2018)

Ano tak konečně jsem se dostal k tomu westernu, který jsem viděl jen jednou tuším v roce 1990 v rychlodabingu, v paměti mi utkvěla scéna s vlaku. Jinak obsah filmu je trošku jiný, banda bývalých jižanských vojáků vyloupí a povraždí obyvatelé městečka St Thomas ve státě Kansas, bandu vede bývalý plukovník konfederace Josiah Galt, spolu s ním jsou v bandě i tři jeho synové David, Jacob a Adam. David však nesouhlasí s rabováním a dostane se do konfliktu s rodinou, podaří se mu utéct a najde si svou budoucí ženu Lauru, narodí se jim syn Pauly usadí se v Chilonu ve státě Texas, bohužel si banda vybere právě tohle městečko za další cíl. Bratr Jacob je chycen, ale banda mu pomůže z vězení David, aby se ospravedlnil vede výpravu proti bandě, při přestřelce zabije Adama a otec s Jacobem přepadnou Davidův ranč a jako odplatu zabijí Lauru a syna unesou, rozhodující střet pak nenechá na sebe dlouho čekat.(17.7.2014)