Rok myši

Year of the Mouse, The

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 1965, 6 min

Jediný dobrý Chuck Jones.A to si musím odmyslet tu animaci...A ano, Gene byl také hodně špatnej...Zlatí Hanna & Barbara :-)))(8.3.2006)

Toma a Jerryho od Chucka Jonesa mám absolútne najradšej. Máloktorej epizóde dám menej ako 5*. Najmilšia animácia, najlepšie nápady. Čo naopak nemusím, to sú všetky epizódy v réžii Genea Deitcha.(12.10.2005)

Jeden z nejoriginálnějších a zároveň nejzábavnějších dílů slavné dvojice.(17.6.2009)

Jeden z nejsadističtějších dílů T+J, který jsem měl kdy možnost vidět...(26.10.2007)

Asi najlepšia časť od Chucka Jonesa, no v porovnaní s Hannou a Barberou je to len slabý priemer. Pre mňa sú zlaté časy Toma a Jerryho 40te a 50te roky - jednak bola najkrajšia animácia, no hlavne mala každá časť nejaký príbeh. Keď sa toho v 60tych rokoch chopil Jones, príp. Levitow a Pabian, tak to už neboli tí sympatickí Tom a Jerry a na máloktorej z ich častí som sa dokázal zasmiať, už to bolo len pár pozliepaných gagov (navyše vo väčšine prípadov nie veľmi smiešnych ani originálnych) dvoch postavičiek, ku ktorým som si vďaka ich výzoru a správaniu nedokázal vytvoriť bližší vzťah...(21.8.2009)

Spolykání prášku tady chybělo a byly snad použity všechny možnosti populárních domácích sebevražd.(16.5.2012)

Vysoké hodnotenie tejto grotesky len hovorí o tom, že je to geniálne.(19.4.2011)