Reklama

Reklama

Muž, který plakal

(TV film)
  • Velká Británie The Man Who Cried

Obsahy(1)

Příběh ze třicátých až čtyřicátých let. Vyprávění o muži, který odešel od své manželky, jež svou nešetrností způsobila smrt jeho přítelkyně a vydal se i se svým synkem na cesty - hledat práci a nový život. V době velké krize je to ovšem cíl takřka nesplnitelný. A když se mu konečně po mnoha strastech naskytne možnost získat trvalé zaměstnání a střechu nad hlavou, musí za to zaplatit lží - tím, že se vydává za vdovce... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

pipapa 

všechny recenze uživatele

Catherine Cookson zde opět "vykouzlila" nádherný příběh, který čtenáře/diváka vtáhne do svého děje beze zbytku a jehož tato TV-adaptace je skvělá. Konec je tak emocionálně vypjatý, že jsem probrečela kupu kapesníků a určitě nejsem/nebudu sama...Hodnotila bych možná i 5, ale jednu věc prostě nepřekousnu= ve 30.a 40.letech minulého století se nekontrolovaly dokumenty???!!!=hlavní předtavitel si totiž mění status i jméno, jak mu zrovna pasuje a ani při přijímání do zaměstnání, ani když se žení, nemusí předložit žádné dokumenty. Myslím, že tady nás autorka trochu "tahá za nos", aby mohla příběh vystavět tak, jak potřebovala/ chtěla...Ale i tak příběh, který rozhodně nenudí a ke kterému se budu vždy ráda vracet. ()

Vojife 

všechny recenze uživatele

Hledáte film, který je lepší než je kniha? Hledáte marně. Hledáte film, který není horší než kniha? Není to lehké, ale pár se jich najde. Jako třeba tenhle. Ten z fimového hlediska (jak je to natočené) nemá nic moc nového, co nabídnout, ale věrně popisuje děj knihy bez zbytečných výmyslů. Příběh by si zasloužil hvězdiček pět, ale jelikož příběh je z knihy a ne z tohoto filmu, dávám čtyři hvězdičky. Ale i tak je to nádhera, herci dost dobří! (Mimochodem, dost mě překvapuje, že jsem první, kdo tento film hodnotil...) ()

Reklama

Galerie (10)

Reklama

Reklama