Kjúkecuki Miju

Japonsko, 1988, 4x27-30 min

Tošiki Hirano

Šó Aikawa

Kendži Kawai

Miju je mladá dívka, jejímž posláním je stíhat stvoření nazývaná Šinma, která jsou čímsi mezi démony a bohy, a posílat je zpátky tam, kam patří - do Temnoty. Sama Miju přitom nemůže žít bez lidské krve. Děj tohoto čtyřdílného OVA se zabývá jednak Šinma a jednak přítomností a minulostí Miju, o niž se kromě diváka zajímá taktéž spiritualistka Himiko. Jednotlivé příběhy o Šinma jsou vážně zajímavé a dost různorodé, ale každý má na prezentaci a vykreslení postav jen méně než půlhodinovou epizodu, což mi přišlo málo (zvlášť když si část většinou „ukradne“ Miju). 10-15 minut navíc by dle mého jen prospělo. Ve vizuálním zpracování vynikají obzvláště některá nádherná (a nádherně nakreslená) prostředí. 7+/10(3.1.2008)

Tahle hororová manga vznikla podle stejnojmenného komiksu, který se dočkal docela velké oblibě, o čemž svědčí fakt, že se vydával ž do roku 2002. Kromě tohoto video filmu, který má čtyři epizody, existuje i seriál (ten jsem zatím neviděl). Osobně bych doporučoval se na tento kousek podívat nejprve od čtvrté epizody, která nás zavede na úplný začátek a odpoví nám na různé otázky. Protože když jsem se díval od začátku, tak ta první mě moc nebavila a ledasco jsem nechápal. Až od poloviny druhé se konečně dostaví to, co má zdobit tento příběh především a to temná atmosféra. Souboje jsou pestré, nenudí a i samotná animace je celkem vydařená. Škoda jen té nevyváženosti jednotlivých epizod.(12.1.2014)

také 3+, lepšie ako seriál, lepšia atmosféra... ale stále tomu niečo chýba(19.11.2008)

Aj keď prihliadnem na dobu vzniku tak musím povedať, že až na posledný diel to bola slabota, nesúca tu pravú pachuť OVAčiek. A práve posledný diel ukázal, že nádej to malo. Nudné, dlhé momenty čo sa snažia navodiť akože atmosféru nefungujú a akýsi odbyty náznak hĺbky pôsobí na jeden diel fádne. Postava špiritualistky - detektívky ako spojovateľa vyznieva do prázdna. Čo už, neskoršia séria bude na tom snáď lepšie. 4,5 bodu.(28.4.2013)