poster

Kjúkecuki Miju

 • Japonsko

  吸血姫美夕

 • Japonsko

  Kyūketsuki Miyu

 • USA

  Vampire Princess Miyu

Animovaný / Drama / Fantasy / Horor

Japonsko, 1988, 4x27-30 min

Režie:

Tošiki Hirano

Scénář:

Šó Aikawa

Hudba:

Kendži Kawai

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • yenn
  ****

  Miju je mladá dívka, jejímž posláním je stíhat stvoření nazývaná Šinma, která jsou čímsi mezi démony a bohy, a posílat je zpátky tam, kam patří - do Temnoty. Sama Miju přitom nemůže žít bez lidské krve. Děj tohoto čtyřdílného OVA se zabývá jednak Šinma a jednak přítomností a minulostí Miju, o niž se kromě diváka zajímá taktéž spiritualistka Himiko. Jednotlivé příběhy o Šinma jsou vážně zajímavé a dost různorodé, ale každý má na prezentaci a vykreslení postav jen méně než půlhodinovou epizodu, což mi přišlo málo (zvlášť když si část většinou „ukradne“ Miju). 10-15 minut navíc by dle mého jen prospělo. Ve vizuálním zpracování vynikají obzvláště některá nádherná (a nádherně nakreslená) prostředí. 7+/10(3.1.2008)

 • SOLOM.
  ***

  Tahle hororová manga vznikla podle stejnojmenného komiksu, který se dočkal docela velké oblibě, o čemž svědčí fakt, že se vydával ž do roku 2002. Kromě tohoto video filmu, který má čtyři epizody, existuje i seriál (ten jsem zatím neviděl). Osobně bych doporučoval se na tento kousek podívat nejprve od čtvrté epizody, která nás zavede na úplný začátek a odpoví nám na různé otázky. Protože když jsem se díval od začátku, tak ta první mě moc nebavila a ledasco jsem nechápal. Až od poloviny druhé se konečně dostaví to, co má zdobit tento příběh především a to temná atmosféra. Souboje jsou pestré, nenudí a i samotná animace je celkem vydařená. Škoda jen té nevyváženosti jednotlivých epizod.(12.1.2014)

 • skretik
  ***

  také 3+, lepšie ako seriál, lepšia atmosféra... ale stále tomu niečo chýba(19.11.2008)

 • JohnyTrava
  ***

  Aj keď prihliadnem na dobu vzniku tak musím povedať, že až na posledný diel to bola slabota, nesúca tu pravú pachuť OVAčiek. A práve posledný diel ukázal, že nádej to malo. Nudné, dlhé momenty čo sa snažia navodiť akože atmosféru nefungujú a akýsi odbyty náznak hĺbky pôsobí na jeden diel fádne. Postava špiritualistky - detektívky ako spojovateľa vyznieva do prázdna. Čo už, neskoršia séria bude na tom snáď lepšie. 4,5 bodu.(28.4.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace