poster

Phaedra

Drama

Francie / Řecko / USA, 1962, 115 min

Režie:

Jules Dassin

Scénář:

Euripides (divadelní hra)

Kamera:

Jacques Natteau

Střih:

Roger Dwyre

Kostýmy:

Theoni V. Aldredge
(další profese)
 • danecek24

  20. Zlatý Glóbus za rok 1962 - nominace (1) - Nejlepší herečka (drama) - Melina Mercouri(13.1.2009)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Kostýmy ČB(27.4.2004)

 • CheGuevara
  **

  Klasika antického dramatu dostává na zadek od francouzsko-řeckých filmařů za americké dolary. Snad to byl dabing nebo neveselý vtip, ale postavy sice mluví anglicky, jako by se nechumelilo, přesto jim zůstává přiblblý přízvuk, za který by se nemusel stydět ani kalifornský guvernér. Jinak docela slušnou zápletku spolehlivě zabíjejí patetičtí herci, na hlavu postavené dialogy a afektovaný scénář. V šedesátých letech byl možná život bohaté smetánky zajímavý, ale dnes jsou to jenom nechtěně komické obrázky z pustých vil, přelidněných jachet a zhýralých životů snobské společnosti. Nebýt toho opravdu silného závěru asi bych tuhle zhůvěřilost považoval za bohapustou krádež mého času.(23.4.2008)

 • Davered
  **

  ...aneb jak z anticke tragedie udelat dekadentni pseudoumelecke melodrama na hranici campu. Coz na tom, ze je to pekne na pohled (zrestaurovany bluray), kdyz se to cele bere tak hrozne vazne (ta symbolika! ten fatalismus!) a je to tak skrz naskrz neveryhodne. Perkins prehrava jedna radost, ale romanku jeho Alexe a Faidry se proste ani na moment neda verit.(20.4.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace