Do pohádky (TV seriál)

Petr Skoumal

Jiří Lábus

Zvuk:

Jan Kacián

Nápaditý večerníček, ideální odnož všech těch Edudantů a Francimorů, ze Čtyřlístků pak Jáchymů a tiskařských šotků.(25.4.2011)

• ABLABLABLA

Fuj, to už fakt neumí natočit hezký večerníček nebo co. Kde jsou ty doby, kdy jsem se já dívala na takové skvosty jako O človíčkovi.(27.8.2012)

První série kdy Honzík s Juráškem hledali princeznu v zemi pohádek byla skvělá. Ta druhá byla už o něco horší proto ubírám jednu hvězdičku.(5.3.2006)

• WANDRWALL

Prznění klasických pohádkových postav, dvěma výtečního - školákem Honzíkem a jeho jezevčíkem Juráškem. Ještě že to doprovází slovem J. Lábus.(8.9.2010)

• triatlet

Výrazné individuality (pěkné animace Pavla Koutského, který se podílel i na scénáři; vhodně zvolený vypravěč Jiří Lábus, skvělá hudba Petra Skoumala) zapadají v nevečerníčkovsky, nečesky působících příbězích (Young and Old). Chybí analýza příčin úpadku pohádkových bytostí - naznačuje ji ubíjející stereotyp, komercionalizace, kariérismus... Ale v tom se asi dětský divák ztrácí. Honzík s Juráškem jsou sehraná dvojka, kladem je návaznost a fígle s pohádkovou knihou (návrat Děda Vševěda), zaujme i jazykové jiskření Kar/kulovnice.(31.5.2010)