poster

Zelňačka (TV film)

Komedie / Sci-Fi

Česko, 1995, 91 min

Režie:

Pavel Háša
(další profese)
 • Jeremiah
  ****

  Nevím proč, ale mě se naše zpracování "Zelňačky" líbí více než to z Luis de Funesem. Snad jen Kamil Halbich je pro mě trochu až moc "mimoň", jinak bych klidně dal i 4 * . Další shlédnutí - přidávám 4 * , a to především za poslední větu v tomto filmu, která je nadčasová a platí pro všechna zřízení, a pro to naše poslední dvojnásobně : " Nesmějí nás dostat, kurvy nenažraný ! ".(10.5.2012)

 • sud
  ****

  "Zelňačka" od Reného Falleta, známá především díky zfilmování s Louisem De Funésem, vypadá skvěle i na divadelních prknech. A tohoto ducha zachovává i inscenace Pavla Háši. V roztomilých kulisách se rozehrává roztomilý úsměvný příběh o dvou dědoušcích, ufounovi a zelňačce. Je jasné, že v takovémto případě je vše postavené jen a pouze na hercích. A ti rozhodně nezklamali. Josef Somr, Jan Skopeček a Kamil Halbich předvedli vynikající herectví a Mirka Pleštilová je prostě k sežrání. 80%.(28.10.2008)

 • filmmovier
  ****

  Tuhle verzi Zelňačky jsem viděl asi před deseti lety a vůbec jsem si na ní nepamatoval. Když jsem jí viděl teď a připomněl si ji, vůbec mě nezklamala. Verze s Funésem se mi sice líbí víc, už jen proto, že tam je Funes, je francouzská a snad i věrnější předloze. Tahle verze je více odlehčená, je tam víc herců a je malinko odlišná, například mě hrozně zklamal ten konec, Jinak s obsazení jsem byl spokojen, Somr, Skopeček a třeba i Vlach byly výborní, všechny je ale překonal můj oblíbenec Kamil Halbich z Oxa. Ten zahraje taky vážně všechno... Povedená inscenace, vážně se povedlo. Obsazení prvotřídní, ovšem protože je Funésovka lepší, musím dát 78%. Jukněte to.(16.1.2013)

 • duklak2
  ***

  Překvapilo mě, že se natočila i česká "Zelňačka". A ještě navíc úplně totožná kopie Funésovky. Jediný rozdíl jsem viděl v tom, že zde nepřivolají mimozemšťana prděním, nýbrž on jen tak z ničeho nic jednoho dne přistane nedaleko jejich domu. Někteří tento film považují za lepší než byla francouzská jmenovkyně. Ale já mezi nimi nejsem. Hlavní problém vidím v ufonovi. U Zelňačky s Funésem to táhl Jacques Villeret, tak zde role mimozemšťana trochu pokulhává. Hraje ho Kamil Halbich, na kterého si vzpomínám jen ze seriálu Chlapci a chlapi, kde ztvárnil velice hodného a klidného majora. Sice se snažil, to mu nelze upřít, ale svoji roli, poťouchlého ufouna podle mě nezvládl. Jen abych pořád nekritizoval. Tak musím vyzdvihnout kulisy, protože ty se opravdu povedly. A dále pana Skopečka, který mě nezklamal. Tuto komedii považuji za průměrný český snímek, ale mám radost, že se mi jej konečně podařilo vidět.(8.11.2008)

 • RonaMidu
  ***

  není to nejspíš špatné,ale bohužel jsem dřív četla knížku s ilustracemi Vladimíra Renčína...a protože mám občas bujnou představivost,viděla jsem úžasný animovaný film v mé hlavě dávno před verzí natočenou panem Hášou.....přesto za mého oblíbence a vůbec za ostatní,jak se zhostili rolí...aspoň za tři(8.11.2011)

 • - Spoiler: Mezi literární verzí od Reného Falleta a filmových zpracováním Zelňačka (1981) je zejména závěr. V knize a starší filmové verzi totiž starci nezůstávají na Zemi. (Kaufman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace