Na dvorek dvou starých francouzských penzistů se snese létající talíř s mimozemšťanem. V duchu francouzských komediálních tradic se rozehrává příběh o prostých lidských věcech, které teprve v kontaktu s mimozemskou civilizací nabývají skutečného významu. Ústřední dvojice hrdinů, představovaná Josefem Somrem a Janem Skopečkem, stejně jako další výteční herci (P. Kostka, V. Postránecký, K. Halbich, M. Pleštilová, J. Šťastný a O. Vlach) v režii P. Háši, už potěšila v televizních reprízách řadu diváků, především bezprostředním přenesením zvláštní radostné pohody a humoru do jediného okamžiku. Právě tak jako stejnojmenný humoristický román Reného Falleta v již několikerém vydání oslovil a potěšil své čtenáře. (oficiální text distributora)

Skeevee

Tenhle film mi naprosto ucaroval. Je v nem obsazeno vsechno, co ma komedie mit (alespon pro me) a oba "dedouskove" jsou naprosto skveli! =) ()

uncredited

Je to takové teplé, milé, hezké... televizní. Televize má zkrátka limity, s tím nikdo nehne. Ale pánové Somr a Skopeček jsou třída, takže hrajou. A že je toho k uhrání požehnaně! Pan režisér je nechal a udělal dobře. Ono se se Zelňačkou vlastně ani moc dělat nedá. A to je taky dobře. Výborná televizní zábava. 59% ()

fafejt001

TAKOVOU ZELNˇAČKU TAM NEMÁTE , CO HMOTO ? HALBICH JAKO HMOTA - PERFEKT . A TI DĚDOVÉ , TAK O TOM ŽÁDNÁ . NÁÁDHERA . ()

drkva

Zatímco originál s Funesem mě nijak zvlášť neoslovil, tato verze se povedla. Kromě francouzských reálií je tam navíc cítit i kus čehosi českého a má to ten správný říz. Zkrátka, jako dobrá zelňačka... ()

giacobbe

Myslím, že je škoda Falletovu knihu redukovat na dialogy a sci-fi. Přepracování konce za účelem provolání vlastního poselství považuji za svatokrádež. ()

jauahaoas

Proč se dnešní kinematografie nedrží podobných témat, kde není potřeba žádných velkých efektů a dílo je na světě. Divák má snad dost fantazie, aby si ufouny domyslel a nemusí mí hlavu nejmodernějšího Vetřelce. Nevím který, jestli francouzský marťan nebo český byl lepší. ()