Jako obvykle jsem si nedělní pohádku dala během přípravy oběda víceméně formou rozhlasového vysílání. Audio stránka "Zkřížených mečů" obstála bez problémů - chápala jsem, co se odehrává, byla jsem ušetřena různých rádobyvtipných pazvuků a povykování, nic mi nedrásalo uši. Paradoxně ty chvíle, kdy jsem se odlepila od plotny a do vnímání se zapojily také oči, byla jako plácnutí mokrým hadrem přes hubu. Klasická televizní lacinost a herecká topornost... jsou i horší, mnohem horší, ovšem tenhle příběh by si prostě zasloužil víc: víc peněz a kvalitnější zpracování. 58%(25.7.2011)

Název je zavádějící a to je chyba. Jako já chápu, že "Zkřížené kordy" už nezní tak sexy, ale dyť ono to taky vůbec sexy není... takové nakrucování a poskakování sem tam jako pimprlata a mávání při tom pátárkama... jestli sexy, tak jedině pro gaye:))))) Jinak ale se mi pohádka velice líbila, fakt nechápu, co proti ní máte...Neokoukané tváře PLUS známé tváře první extratřídy! Pěkné exteriéry, kostýmy, hudba, příběh příjemně se posléze košatící... Prostě pohoda.(6.1.2018)

• Niktorius

Jé, v té pohádce se šermuje, to je snad zas další pokus o český akční film, no ne? Jenže pozor, páni televizní režiséři, na takový projekt by to chtělo tučnější prasátko a schopnější herce/šermíře. Na to, že dějově jsou televizní pohádky k ničemu, už jsme si zvykli, tak alespoň ať to šermování má nějaké grády a nevypadá jako hospodská půtka značně podnapilých jedinců.(1.11.2007)

V této pohádce vyniká čarodějnice Marrrruna, že to až r zadrnčí. Saša nejede bojovat s lapky, ale utíká před sňatkem s princem salónním typem Arnoštkem a cestou potkává Valentina (Vilém Udatný), který byl zavražděn v Patláviii nebo Matlávii Dobrá ruka, viděl jsem tě při práci (komentář prince, jak Kryštof šermuje) … Když člověk ví, tak vidí(29.12.2012)

Je to pohádka, která má hlavu a patu a je dobře odvyprávěna, vše do sebe zapadá. Což není pro českou televizní a filmovou pohádku zas až tak samozřejmé. Nízký rozpočet mi nevadí, stejně jako mne nedráždí úroveň šermování. Herecké výkony vesměs na vyšší úrovni, osobně mne potěšila jako vždy skvělá Blažena Holišová. Určitě patří k těm lepším televizním pohádkám české (československé) produkce.(2.1.2016)

• Radek Žák