Pan Prokouk detektivem

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1958, 11 min

Trošku futuristické, ale vůbec to nevadí...(26.3.2004)

Předposlední Pan Prokouk tentokráte ale už ale od Zdeňka Rozkopala, Zemanova spolupracovníka, architekta a výtvarníka, který se ale do dalších projektů už nepustil..Sám Zeman se tou dobou už věnoval svým celovečerním projektům ale námět scénář k tomuto filmu byl ještě jeho.(4.9.2006)

Každý čtenář rokokapsu, samozřejmě i ten slepý, jistě jednou zatoužil být detektivem. A jelikož pan Prokouk má vše potřebné, tedy lupu, bambitku, dalekohled, deštník a dokonce zcizí klobouk, tak se může vydat za svou odměnou. Mě to tedy příliš nebavilo, i když autobus odnášený vrtulníkem na dovolenou měl něco do sebe, ale když jsem zjistil, že se jedná o reklamu na jednu monopolní firmu, tak jsem se konečně zasmál.(8.9.2016)

Prokoukovština obohacena o rodokapsové čtení spěje do vtipné pointy.(5.2.2011)

Scénář napsal Karel Zeman, ale film už nerežíroval. Snad i proto překvapí, že tenhle pan Prokouk je o poznání dál, než ti původní. Ale vlastně se není čemu divit, protože v té době už měl Zemanův zlínský ateliér za sebou fenomenální úspěch Cesty do pravěku, a pracovalo se na Vynálezu zkázy. Prokouk Zdeňka Rozkopala je v barvě, lehce futuristický, architektonicky bruselský, a vzdáleně mi připomněl Tatiho pana Hulota. Kdo má rád design 50.let, neměl by si tohle dílko nechat uniknout!(25.2.2014)

Normální sci-fi, jak řemen!! Liškův hudební doprovod opět nenapodobitelný!!(11.2.2011)

Oproti starším dílům pěkné inovativní výtvarné zpracování, bohužel se poněkud zhoršila jednoduchost a ladnost hlavní myšlenky, která zde působí trochu těžkopádně. Součást http://www.csfd.cz/film/215266-mistri-ceskeho-animovaneho-filmu/ *** Ve zkratce: Pan Prokouk čte moc časopisy a má z toho představy. Až vyskočí s deštníkem z letadla.(5.2.2011)

Spojení dvou legend - pana Prokouka a Rodokapsu :-)(8.4.2013)

Podle mě dobrá prokoukovina, akorát většina zvuků nebyla na místě a drásala mi uši.(31.8.2012)