„Ruším naše zasnoubení,“ oznámí sociální pracovnice Ann Freeman (Jean Peters) svému snoubenci Hodu Stillwellovi (Dana Andrews). On totiž zdrhnul ze studia architektury a rozhodl se, že si splní sen a bude lovit humry. Ann se ale bojí moře a bojí se o Hoda. Je to i proto, že dostala do péče 12letého Donny Mitchella (Dean Stockwell), jehož otec a strýc zahynuli na moři. Danny je problémový útěkář, ale je umístěn k Annině přítelkyni Mary McKay (Anne Revere), která by se o něho měla umět postarat. Hod chytí Dannyho, jak mu krade humry, ale paradoxně se oba spřátelí. Ann ale zakáže Hodovi, aby chlapce bral sebou na lov a Danny ve vzteku začne krást. Je chycen a musí do pasťáku. Jak vše dopadne, vrátí se Ann k Hodovi a podaří se jim dostat Dannyho do vlastní péče? (Peabody)

corpsy

Dráma, ktorá nevyvolá mnoho pozornosti a má jedno veľké plus. Má necelú hodinku aj pol, teda minutáž pri ktorej sa ani nestihnete veľmi nudiť. Nominácia za špeciálne efekty opäť len za jednu jedinú sekvenciu ( ako neraz v dávnejšej histórii Hollywoodu ). ()