Reklama

Reklama

Červi

Trailer

Dne 29. září 1975 zasáhla pobřeží Georgie prudká bouře. Poblíž městečka Fly Creek se zřítilo vedení vysokého napětí a do půdy se dostalo obrovské množství elektřiny. Vzápětí na městečko zaútočily miliony slizkých červů. Vypadá to, že lidé nemají šanci... (Allan)

Videa (1)

Trailer

Recenze (63)

tron 

všechny recenze uživatele

Postavy nanič, scenár skutočne žiadny zázrak. Sedemdesiatková atmosféra fajn, ale proti nej zbroja nezázrační herci. Hlavný hrdina síce pripomína mladuškého Willema Dafoea, ale to je asi tak všetko. Ale! Ak rovnako, ako ja nenávidíte červov a im podobné záležitosti a smrteľne sa ich bojíte, potom budete z niektorých scén v tomto filme absolútne znechutený. Desiatky kíl skutočných, reálnych, mrviacoch sa červov je niečo, čo tak skoro nerozdýchate a o čom sa vám budú snívať ťažké, temné nočné mory. Môže sa zdať absolútne absurdné urobiť vrahov z takého tvora, akým je červ, na strane druhej v kinematografii sme videli už absurdnejšie veci (mravce, včely, bobrov...). A treba povedať, že keď sa "to" začne mrviť, tak si na záležitosti ohľadom logiky ani len nespomeniete. Režisér neskôr nakrútil vydarenú hixploitation woods slasher pecku Just Before Dawn. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Škoda první asi tak poloviny stopáže, která se fakt dost táhne a nic se tam neděje. Diváka to dost unaví a zbaví nadšení do sledování snímku. Poslední třetina filmu je ale naopak taková jízda, že jsem si u toho málem trhal vlasy nadšením!! :-)) Už nejde jen o pár hrstek červů, která občas někoho "bajtne", ale o hotovou tunovou masu červů, která se valí barákem a požírá všechny, kdo jí příjdou do cesty. Do toho skvělá kamera, přítmí osvětlený jen svíčkou a i dodnes fungující lekačky! Jedna lekačka je tam fakt masakrózní, která mne naprosto dostala a od ní už se to vezlo jen k lepšímu. Takže nakonec paráda. Skvělá atmosféra, červy odporní (asi nebudu dlouho papat špagety! ), pocit zhnusení a tísně skvěle mixlej do sebe ve výrazně parádní "oldschoolové" atmosféře ... Velký překvapení nakonec kupodivu! ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Rád si občas pozriem animal horror o zvieratách, čo útočia na ľudí. Videl som už žralokov, levov, vlkov, aligátora, krokodíla, pirane, vtákov, psa Cuja, slimákov, pavúkov, netopierov, hadov, včely, mravcov a čo ja viem akú ešte háveď, no s vražednými červami som sa doteraz ešte nestretol. To ma potešilo. Lenže takmer všetko ostatné bolo pre mňa trpkým sklamaním. Postavy sa správali úplne nelogicky, miestami až idiotsky. Dialógy na úrovni pomocnej školy. Herci boli nesmierne nesympatickí trotli. No a samotní zmutovaní červi pôsobili smiešne; zubaté, uvrešťané špagety. Škoda, pretože natočiť film so zabijackými červami je dobrý nápad. Toto však bolo na mňa moc prestarnuté, jednoduché a málo brutálne. ** ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

To, co jsem od Squirmu čekal, se vyplnilo do puntíku. Roztomilá béčková atmosféra, parodizování sebe sama, očividné filmové chyby. Prostě nádhera. Já bych se ale rád soustředil na hudbu. Jejím autorem je Robert Prince. Podle IMDb to byl stejný Robert (alias Bobby) Prince, který udělal hudbu i do legendárních her Doom 1-2 a Duke Nukem 3D (mimo jiné i Wolfenstein, série Keen, Duke Nukem 2, Ball of Steel a další). Věkem skladatele by to i odpovídalo, jenže mezi Robertovým posledním filmem a první hrou je poměrně velká mezera, Bobby Prince se ve svém stručném životopise o filmech vůbec nezmiňuje a sám říká, že byl dlouho v armádě. Je to taková malá záhada tohoto talentovaného neučeného umělce. Pár dní po napsání komentáře jsem sice záhadu, která mě trápila několik měsíců, odhalil, ale nechám jí tím, čím je...anebo ne...Jde pravděpodobně o Robertova otce stejného jména a IMDb už si toho patrně všimla a asi po 3 měsících od napsání začátku komentáře hry, do kterých hudbu starý Robert Prince (autora hudby do Squirmu) neudělal, z jeho profilu vymazala... .Bohužel tím tak ale vymazala také jakoukoliv zmínku o Robertu (Bobbymu) Princovi mladším, který se mimochodem v posledních měsících vzchopil a je připraven po dlouhých asi deseti letech znovu tvořit hudbu do her. Snad dostane nějaký kontrakt . Jinak těším se samozřejmě na třetí ročník festivalu pro Otrlého diváka......................... ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Režisér Lieberman (děsivý lesní hixploiter Just Before Dawn) stvořil dnes už lehce kultovní horor, alespoň co se týče v rámci zvířecích fláků. Moře nasraných a masožravých červů zaútočí na obyvatele malého města, a my se modlíme za to, aby nám za letošní silné bouřky nespadl v sousedství elektrický stožár. Squirm pořád působí špinavě, diváka dozajista znechutí a šokuje několika silnými momenty... Stejně by mě zajímalo, jak se tohle natáčelo, jelikož červů je tu opravdu nevídaně moc, ke konci už to hraničí s lidským chápáním. Už jenom při té vzpomínce mi běhá mráz po zádech. ()

Galerie (35)

Související novinky

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

Když nepočítáme sledování odpoledních telenovel, je jediný způsob, jako to zjistit: sebrat se a jít do pražského kina Aero na některé - a nebo rovnou na všechny - snímky uváděné v rámci přehlídky…

Reklama

Reklama