Červi

Squirm

Horor

USA, 1976, 92 min (Director's cut: 93 min)

Jeff Lieberman

Jeff Lieberman

Joseph Mangine

Robert Prince

Tiché a kľudné mestečko Fly Creek. Po búrke nastanú zjavné problémy s červíčkami, ktoré radi kúšu všetko navôkol. Bodaj by nie, sú tak trošku nahnevané, keďže do ich pôdy prúdi niekoľko tisíc voltov z padnutého stožiaru. Priemerne natočený, "béčkový" horor. Začiatočné nudné pasáže pôsobia síce riadne zdržujúco, ale ja im vo svojej veľkorysosti s radosťou odpúšťam. Kinematografia v roku 1976 rozhodne nebola na takej úrovni ako ju poznáme dnes. A práve z toho dôvodu je až prekvapivé, aký strach môžu navodiť dobre zvolené scény, spojené s mrazivou hudbou v pozadí. Minimálne mesiac nechcem vidieť žiadneho červa! http://www.youtube.com/watch?v=z9wXquM8FjY(22.5.2010)

Makaróny nebo špagety? Něco ozubeného mezi tím.Roztomilý ekohoror přesně v duchu béčkových filmů 70.let. Blízký příbuzný mladších španělských Slimáků, kteří mě bavili o něco více. Přes polovinu filmu se nic zásadního neděje, sledujeme jen konverzaci a drobné příhody hlavních postav. Napětí, které vyvolala úvodní bouře, mizí jako pára nad hrncem. V poslední čtvrtině se vše rozjede naplno a hladové zubaté tkaničky se vrhají na vše lidské. Že někdo podlehne okamžitě, jiný po delší době a další vůbec, nu, to už je jiná. Stejně nejspíše většina diváků chce vidět pořádnou dávku gore hostiny. V tom je trochu problém, červů je sice mraky, leč přímá akce v detailu se nějak nedostává. To takoví Italové, panečku, ti by se předvedli v jiném světle! Na hnusné deštivé odpoledne nakonec dostačující.(27.4.2011)

Béčkový horor o červoch, na ktoré spadlo elektrické vedenie, a oni sa zmenili na nebezpečných zabijakou, ktorý napádajú ľudí. Priemerná atmsféra, poteší semtam nejaké to gore, koniec bol dobrý stým slizkým červom a samotné zničenie týchto hnusných, odporných červoch. Sem tam to začne aj nudiť, ale až tak vela by som to nezatracoval 60 percent.(14.1.2009)

• Rocky62

Těžká zoufalost. Lieberman tímto "filmem" neprovokuje veřejnost, nýbrž duševní zdraví diváka. Prvních 45 minut se neodehrává vůbec nic. Jsme pouze seznámeni s ústředním duem, které je mnohem nechutnější, než červi samotní. Režisér tohoto nesmyslu měl být urychleně léčen, neboť totálně selhal nejen jako filmař, ale i jako racionálně uvažující člověk. Squirm nenabídnou zhola nic. Jsou snad jen zářným příkladem toho, jak se práce na filmu může vymknout z rukou a vznikne tak naprostá zhovadilost, která nikdy neměla spatřit světlo světa. 0%(1.3.2014)

Já si nemůžu moc stěžovat. Film má sice dost nedostatků, ale ono když jde o béčkový zvířecí horor, tak se ani není čemu divit. Herecké výkony nepatří mezi nejlepší, no každopádně jim nelze upřít snahu. Většinu z herců jsem ani neznal, ale ústřední čtveřice – potažmo pětice postav to utáhla sama. Co se týká červů, tak je pravda, že tvůrci mohli trošku přitvrdit. Na to kolik jich tam bylo, jsme se opravdu dočkali tak tří-čtyř zajímavých scén a to je trošku málo. Docela se divím, že toho Patricia Pearcy natočila za své kariéry tak poskrovnu. 6/10(29.9.2011)