Červi

Squirm

Squirm

Horor

USA, 1976, 92 min (Director's cut: 93 min)

Jeff Lieberman

Jeff Lieberman

Joseph Mangine

Robert Prince
  • Rocky62

Těžká zoufalost. Lieberman tímto "filmem" neprovokuje veřejnost, nýbrž duševní zdraví diváka. Prvních 45 minut se neodehrává vůbec nic. Jsme pouze seznámeni s ústředním duem, které je mnohem nechutnější, než červi samotní. Režisér tohoto nesmyslu měl být urychleně léčen, neboť totálně selhal nejen jako filmař, ale i jako racionálně uvažující člověk. Squirm nenabídnou zhola nic. Jsou snad jen zářným příkladem toho, jak se práce na filmu může vymknout z rukou a vznikne tak naprostá zhovadilost, která nikdy neměla spatřit světlo světa. 0%(1.3.2014)

Škoda první asi tak poloviny stopáže, která se fakt dost táhne a nic se tam neděje. Diváka to dost unaví a zbaví nadšení do sledování snímku. Poslední třetina filmu je ale naopak taková jízda, že jsem si u toho málem trhal vlasy nadšením!! :-)) Už nejde jen o pár hrstek červů, která občas někoho "bajtne", ale o hotovou tunovou masu červů, která se valí barákem a požírá všechny, kdo jí příjdou do cesty. Do toho skvělá kamera, přítmí osvětlený jen svíčkou a i dodnes fungující lekačky! Jedna lekačka je tam fakt masakrózní, která mne naprosto dostala a od ní už se to vezlo jen k lepšímu. Takže nakonec paráda. Skvělá atmosféra, červy odporní (asi nebudu dlouho papat špagety! ), pocit zhnusení a tísně skvěle mixlej do sebe ve výrazně parádní "oldschoolové" atmosféře ... Velký překvapení nakonec kupodivu!(12.6.2014)

Já si nemůžu moc stěžovat. Film má sice dost nedostatků, ale ono když jde o béčkový zvířecí horor, tak se ani není čemu divit. Herecké výkony nepatří mezi nejlepší, no každopádně jim nelze upřít snahu. Většinu z herců jsem ani neznal, ale ústřední čtveřice – potažmo pětice postav to utáhla sama. Co se týká červů, tak je pravda, že tvůrci mohli trošku přitvrdit. Na to kolik jich tam bylo, jsme se opravdu dočkali tak tří-čtyř zajímavých scén a to je trošku málo. Docela se divím, že toho Patricia Pearcy natočila za své kariéry tak poskrovnu. 6/10(29.9.2011)

• tron

Postavy nanič, scenár skutočne žiadny zázrak. Sedemdesiatková atmosféra fajn, ale proti nej zbroja nezázrační herci. Hlavný hrdina síce pripomína mladuškého Willema Dafoea, ale to je asi tak všetko. Ale! Ak rovnako, ako ja nenávidíte červov a im podobné záležitosti a smrteľne sa ich bojíte, potom budete z niektorých scén v tomto filme absolútne znechutený. Desiatky kíl skutočných, reálnych, mrviacoch sa červov je niečo, čo tak skoro nerozdýchate a o čom sa vám budú snívať ťažké, temné nočné mory. Môže sa zdať absolútne absurdné urobiť vrahov z takého tvora, akým je červ, na strane druhej v kinematografii sme videli už absurdnejšie veci (mravce, včely, bobrov...). A treba povedať, že keď sa "to" začne mrviť, tak si na záležitosti ohľadom logiky ani len nespomeniete. Režisér neskôr nakrútil vydarenú hixploitation woods slasher pecku Just Before Dawn.(21.5.2018)

Výtečná věc, která mě hodně bavila. Sice je to blbé až hrůza (obzvláště dementní je těch několik scén, v nichž červi zabíraní zblízka vyluzují jakési směšné zvuky, které znějí přibližně jako kvičení astmatických prasat) a některé herecké výkony jsou dost slabé, ale jako celek je to znamenitě pokleslá zábava. Nasmál jsem se u toho dost a občas přemýšlel, jak asi natočili tu lavinu červů a podobně. Strašidelné mi to ovšem nepřišlo ani trochu, spíš takové typicky sedmdesátkové.(20.9.2018)