Červi

Squirm

Horor

USA, 1976, 92 min (Director's cut: 93 min)

Jeff Lieberman

Jeff Lieberman

Joseph Mangine

Robert Prince

Režisér Lieberman (děsivý lesní hixploiter Just Before Dawn) stvořil dnes už lehce kultovní horor, alespoň co se týče v rámci zvířecích fláků. Moře nasraných a masožravých červů zaútočí na obyvatele malého města, a my se modlíme za to, aby nám za letošní silné bouřky nespadl v sousedství elektrický stožár. Squirm pořád působí špinavě, diváka dozajista znechutí a šokuje několika silnými momenty... Stejně by mě zajímalo, jak se tohle natáčelo, jelikož červů je tu opravdu nevídaně moc, ke konci už to hraničí s lidským chápáním. Už jenom při té vzpomínce mi běhá mráz po zádech.(10.8.2011)

• Rocky62

Těžká zoufalost. Lieberman tímto "filmem" neprovokuje veřejnost, nýbrž duševní zdraví diváka. Prvních 45 minut se neodehrává vůbec nic. Jsme pouze seznámeni s ústředním duem, které je mnohem nechutnější, než červi samotní. Režisér tohoto nesmyslu měl být urychleně léčen, neboť totálně selhal nejen jako filmař, ale i jako racionálně uvažující člověk. Squirm nenabídnou zhola nic. Jsou snad jen zářným příkladem toho, jak se práce na filmu může vymknout z rukou a vznikne tak naprostá zhovadilost, která nikdy neměla spatřit světlo světa. 0%(1.3.2014)

Škoda první asi tak poloviny stopáže, která se fakt dost táhne a nic se tam neděje. Diváka to dost unaví a zbaví nadšení do sledování snímku. Poslední třetina filmu je ale naopak taková jízda, že jsem si u toho málem trhal vlasy nadšením!! :-)) Už nejde jen o pár hrstek červů, která občas někoho "bajtne", ale o hotovou tunovou masu červů, která se valí barákem a požírá všechny, kdo jí příjdou do cesty. Do toho skvělá kamera, přítmí osvětlený jen svíčkou a i dodnes fungující lekačky! Jedna lekačka je tam fakt masakrózní, která mne naprosto dostala a od ní už se to vezlo jen k lepšímu. Takže nakonec paráda. Skvělá atmosféra, červy odporní (asi nebudu dlouho papat špagety! ), pocit zhnusení a tísně skvěle mixlej do sebe ve výrazně parádní "oldschoolové" atmosféře ... Velký překvapení nakonec kupodivu!(12.6.2014)

• PetrPan

Svým způsobem rozkošný béčkový horor s úsměvnými hereckými výkony, kdy vám zúčastnění chvílemi přijdou jako z jiného filmu a horor to není, třeba šerif seladon mne potěšil, škoda, že nedostal víc prostoru, jeho archetypální povýšenost mohla vytvořit další dramatickou zápletku podobně jako přeměna nesebevědomého místního blba ve zrůdu, ale možná by už toho na tenhle malý film bylo až přespříliš. Triková stránka je poplatná své době, ale v ničem neruší, opakované obrazové detaily na až kakofonicky řvoucí červíky byly naprosto skvělé, na jaře vyrazím s mikrofonem do přírody a to by bylo, abych nenašel nějakého zpívajícího hlísta, na druhou stranu možná nebudu muset ani do přírody,ale nevím jestli roupi taky řvou . Navíc práce štábu s tím vozem kalifornských žížal asi nebyla ničím příjemným. Jsem rád že jsem si to pustil, protože málokde je k vidění omračující rána dobře hozeným a pomalu se snášejícím papundeklem či přeměna člověka v lidského červa.(20.10.2013)

• Hunter2222

Ach jáj, ďalší "skvost". Absolútne nesympatický dvaja hrdinovia pobehujú hodinu po dedine a snažia sa zistiť pôvod premiestňujúcej sa kostry. Fakt záživné. Zlý herci, nič sa nedeje a občas sa k tomu pridá aj nejaká trápna sranda. Ale musím nechať, že film sa posledných 20 minút fakt snažil. Obrovské hŕby červov boli dosť nechutné, ale samotné útoky na ľudí sme už nevideli. Škoda...(8.6.2010)