El Bola

Pellet

El Bola

Španělsko, 2000, 88 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,150,000(16.7.2010)

Pomalá gradace byla plusem tohoto snímku z těch mnoha jiných, podobně laděných Je to téma, které mně zaujalo tím, že lidská lhostejnost není ještě jen na tak mrtvém bodě. A za ten vlak bych jim asi našupala i já.(5.8.2016)

Jeden ze zdařilých španělských filmů o chlapci ze sociálně slabší vrstvy, který má problémy v rodině, stydí se za svoje okolí, a nedokáže si najít ani kamarády /což pochopitelně jednoho krásného dne prolomí díky novému splužákovi ze třídy/. Film je natočený stručně, bez zbytečných melodramatických scén, ale o to víc výstižně. + výborný výkon hlavního protagonisty.(20.8.2007)

Film nie je hĺbkovou sondou do života šikanovaného chlapca, ale povrchným ho určite nazvať nemožno. Hoci psychológiu kladie do úzadia, rovnako je to aj s emotívnym balastom. Ide o čistý a pravdivý príbeh. A azda i preto je natoľko dramaticky silný.(18.10.2010)