Půvabná, ale chudá venkovská dívka Paloma touží po veliké lásce a lepším životě. Jednoho dne konečně potká muže svých snů - dědice kávového magnáta. Přestože se do ní Diego zamiluje na první pohled, jejich vztah čeká nejedna těžká zkouška... (TV Prima)

klapqua

som pri tom večerávala, písala úlohy, maľovala, varila... dobrá zvuková kulisa, keď nechcete mať ticho, nemáte náladu na hudbu a potrebujete niečo nad čím netreba rozmýšlať... ale úprimne, jednoznačne jedna z najkvalitnejších telenoviel, výpravou, hercami, hudbou, kamerou, prostredím... je to síce remake (myslím že pôvodná tel. sa volala káva s vôňou ženy) ale je to good. Občas mi síce kvalitne pila krv nonstop histerická Palomita, ale dalo sa.... a Fabian bol vskutku sexy zloduch, Miguel ma bavil najmä vďaka skvelému Danglovmu dabingu a dokonalej slizkosti... Barbare som závidela ozaj nádherné vlasy a Daniele zase celkový štýl a Čokoládku ;)... Nevidela som každý diel, ale vždy som ostávala v obraze... niektoré herecké výkony boli celkom fajn a plusko to má najmä za pieseň Paloma Negra (srdovka) ()

Smok

Zatiaľ jediný telenovelový počin, ktorý som ochotný priznať, že som intenzívne pozerával a zrejme aj veľká časť mužskej populácie hlavne kvôli Silvii Navarro. Nemal som inú možnosť, mal som vtedy len jeden televízor, nežnejšia polovička si vždy ukradla ovládač a každý deň sa predsa na pive sedieť nedá :) Inak jedna z prvých telenoviel uvedená na sk území. Tri v pohode dám, keďže som si doteraz schopný pamätať, o čom bola. ()

Pat_rick_fan

Pravdepodobne najlepšia záležitosť z toho množstva juhoamerického balastu, čo kedysi vládol poobednému vysielaniu slovenských televízií, kým žezlo neprebral balast turecký. Najviac cool záporáci (či antihrdinovia?) na meter štvorcový a najprecítenejší dabing ktorý si pamätám (Slávka Halčáková si zaslúži dabérsky Oscar). Ale hlavne: relatívne dobrá gradácia a budovanie napätia počas celého seriálu, čo je pri tých mexických rýchlokvaškách výnimka (hovorí kamarát ktorý to občas pozerával, samozrejme). ()

habertek

Pamatuju si jak jsem na toto koukával s mamkou, když to ještě dávali na markíze a bavilo mě to. Teď když to sem tam letmo vidím už mě to nedokáže ničím zaujmout...Námět je určitě dobrý, ale jak už to tak v telenovelách bývá tak to neustálé ,,miluju tě" a za chvíli ,,nenávidím tě..." je fakt trapný!!! A to pořád dokola celých 238 dílů:) ()

genetique

Toto je jediná telenovela, ktorej som dal viac ako jednu hviezdu a asi jediná, na ktorú som sa vydržal pozerať viac ako na jeden diel! Fabian bol riadny záporák, Paloma riadna jeba ;-)) no asi prečo sa mi tento seriál tak páčil, bola postava Miquela Techeirosa Ikabajera! To bola postava postáv vo svetovej kinematografii ;-))) Bohuša z Dědičství by strčil do vracka. 70%. ()

• V telenovele mělo být původně mnohem víc akčních a lehce násilných scén, avšak od nápadu nakonec sešlo, aby mohl být seriál vysílán i odpoledne a ne jen ve večerních hodinách. (fiLLthe3DD)
  • Hacienda v telenovele nese název Casa Blanca, což lze přeložit jako "Bílý dům". (fiLLthe3DD)
  • V 35. časti nastane chyba v seriáli. Konkrétne v čase 32:34, kde je možné vidieť mikrofón. (DJ Rocco iNc)