Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Sedm synů a otec z rodiny Yang jsou vyhlášení bojovníci, nepřekonatelní v boji s kopím. Jsou však zrazeni Pan Meiem, který je vyláká do bitvy a díky obrovské přesile jsou všichni zabiti. Zachrání se pouze pátý a šestý syn. Šestý syn se vrátí domů, ale v bitvě zešílí a vidí nepřátelé ve všech lidech. Pátý syn (Chia Hui Liu) se během bitvy ztratí a odejde do kláštera, kde se chce stát mnichem. Oba však chtějí především pomstít smrt svého otce.
Film naplněný od začátku do konce souboji ve stylu kung-fu předvádí z tohoto umění především boj s dlouhou holí a kopím, ale je zde vidět i množství soubojů s jinými zbraněmi či beze zbraní. (Tamten)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

ladynka 

všechny recenze uživatele

Sedm bratrů a jejich otec z rodiny Yang je zrazeno v bitvě. Přežijí pouze 5. a 6. bratr. Začíná cesta za pomstou... Akční snímek, který trochu brzdí pomalejší rozjezd (v první půli není ani moc soubojů), ale v druhé části nabere tempo, přidá pár nápadů (boj s vlkem, stojany). A když se objeví z Shaolinu zocelený Gordon Liu (tyčky, rakve) a k tomu mnichové hrající si na zubaře, je to na plný počet :-) PS: Vzhledem k předčasnému úmrtí Alexander Fu Shenga zůstala jeho postava (6. bratr) nevyužitá... ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Tohle je fakt extémně těžký hodnotit, protože ze začátku to teda moc nezapůsobí, když sem se musel koukat na naprosto otřesný kulisy, kvůli kterým úvodní velká bitka vypadala jak kdyby byla točená v pomalovaným letištním bunkru s přilepenýma kamenama a nějakým tim voschlým stromem a dál to taky nějak zvlášť nestrhne i když většina akce je tu fakt vytříbená a děj se přesune do pořádných exteriérů a interiérů, ale prostě tomu něco chybí, jenže počínaje tim, kdy Chia Hui Liu nastoupí do kláštera se z toho stává absolutní martial arts úžasná záležitost, která má svůj předvrchol v podobě nádhernýho souboje klášterního Mistra a Chia Hui Liua a film vyvrcholí naprostým mega, ale fakt MEGA masakrem, kterej v těhle starých kung fu filmech snad nemá ani konkurenci, tolik vymlácených a vytrhaných zubů sem v žádným jiným filmu nikdy neviděl, neuvěřitelný a úžasná práce s holí a některý scény jsou až zarážejícím způsobem brutální, když si vzpomenu na podobný filmy. No prostě teď sem z toho tak paf, že musim jít naplno, i když dobrou polovinu filmu sem z toho až zas tak nadšenej nebyl ()

Reklama

Rominator 

všechny recenze uživatele

Sedm synů s otcem z rodiny Yang je zrazeno v bitvě a napadeno nepřátelskou přesilou, přežít se podaří pouze pátému a šestému bratrovi, ale jeden o druhém neví. Šestý bratr se vrací domů, ale není plně při smyselech a v každém vidí soupeře. Pátý bratr se snaží najít útočitě v chrámu a stát se mnichem, ale opat ho nechce přijmout... Snímek nabídne zajímavé souboje, kde se jako zbraň používá dřevěná hůl. Ze začátek filmu tolik nenadchne, ale vše se rozjede se vstupem pátého bratra (Gordon Liu) do kláštera. Režisér Chia-Liang Liu si zahrál v malé roličce. Film je založen na pravdivém příběhu muže, který poté co je zabit jeho otec a bratři, vyvine styl Yang Ga Ng Long Baht Gwa Kwun (Yang Family 5th brother eight diagram pole). ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tento film je naprosto bez komentáře ... jedna z nejlepších tradičních "kung-fu pecek". I když ono se v něm stylem kung-fu beze zbraně nebojuje, bojuje se právě hlavně zbraněmi, zejména tyčemi a kopími. Občas diváka sice rozesmějí místní Hongkongské kulisy, které tvůrcům museli vždy ušetřit nemalé peníze, ale souboje a jejich choreografie to absolutně dokonale vynahrazuje. Na druhou stranu, má to i svoje kouzlo ... Tyhle tradiční "kung-fu mlátičky" moc nemusím, ale tohle je bomba!! Tohle je prostě masakr jako prase, absolutně špičková choreografie soubojů, strašlivý nářez, boje proti stovkám nepřátel, krev, vytrhávání zubů holemi, prostě špička ... Gordon Liu je samozřejmě borec ... Celkově by to bylo za 4 hvězdy, ale závěrečný masakr film bezpodmínečně zvedá na absolutní vrchol "kung-fu" žánru a toho, co kdy SB vydali ... paráda!!! ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Klasické príkorie, tréning, pomsta kung-fu okorenené o nejaké tie pikle. Tentoraz sa hlavný hrdina Gordon Liu mstí nie za smrť jedného, alebo dvoch, či troch, dokonca ani nie štyroch, ale rovno piatich bratov a ten šiesty (otravne prehrávajúci Fu Sheng) sa zblázni a otec sa radšej sám picne. Dejová omáčka nie je sama o sebe zlá, ale pre mňa tu vôbec nefungovali postavy. Tie kladné psychopaticky vrieskajú a totálne prehrávajú (a to aj Gordon Liu, ktorý tu nie je za toho bláznivého brata) a záporáci sú oproti nim tak nevýrazní, že som ich mal chuť ľutovať pred Gordonovou zlobou. A za chudákov tu sú aj shaolinský mnísi, ktorých pri neustálych žiadostiach o výcvik Gordon Liu regulérne terorizuje. Ale pri reverznej technike: a just ťa nič nenaučíme aj keby si sa nás pokúsil zmlátiť, sa na neho predsalen nejaké nové techniky nalepia. Hlavným a dá sa povedať, že prakticky jediným kladom filmu sú bitky. A tentoraz ich tu je neúrekom. Väčšinou sa jedná o hromadné bitky, takže nejaké štýlovejšie prepracované chvaty sa tu príliš nevyskytujú, ale bitky sú neskutočne dynamické, strih je tiež bleskový, takže to má neskutočný drajv. Trochu zamrzí, že miestami to je dosť výrazne predrátované. Finále je ale neskutočné žrádlo. Najprv Gordon s takou predpotopnou obdobou bambusového gulometu vystrieľa kopu protivníkov a potom tam s ním nabehnú ostatní mnísi a vybijú zloduchom desiatky zubov na x spôsobov. Nakoniec ešte spomeniem hnusné štúdiové kulisy. Tu sa evidentne už dosť šetrilo. Celkovo to je ale cool bezmyšlienková prakticky nonstop kung-fu mlátička. 7/10. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama