Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Ruut

V podstatě se přetiskuju komentář jiného uživatele z fb, se kterým souhlasím na 100%: Potencial filmu byl celkem velky...atmosfera paradni, napad paradni, navíc vše správně temné a děsive. Ale hodně to sráželi herecke vykony podivné WTF rodinky v hlavní roli....SPOILER např: zemre pritel dcery, za chvilku uz zase vse v cajku, zemre člen rodiny, hned vše zase úplne v klidku. A všichni vtipkují, smějí se. Tahle odtrženost od reality (když mi umře někdo blízký, tak se chovám snad úplně jinak) mě hrozně iritovala. Takhle si černý humor nepředstavuju. ()

sniper18

Je to dosť dobrý hororový thriller. Má veľmi dobrý príbeh o rodinke, ktorá ide na vianoce navštíviť starých rodičov, ale tentokrát zvolia inú cestu, čo urobiť nemali. Je pustá, nie je na mape a navyše ich prenasleduje neznámy brutálny vrah. So spracovaním som nadmieru spokojný, film zaujme už od začiatku, keďže mu prakticky chýba úvod a hlavné postavy sú hneď v aute a rovno na opustenej ceste, pričom sa je stále na čo pozerať, pretože pokiaľ sa práve neodohráva niečo dejovo výnimočné, tak to vynahradzujú rôzne zábavné dialógy. Časom do deja vstúpi vrah, ktorý je pojatý veľmi originálne a zaujímavo a tak si film po väčšinu času udržuje výborné tempo a správnu tajomnosť, časom síce film začne strácať dych, ale vynahradzuje to skvelý záver. Síce niečo podobné už bolo použité viackrát, ale tu je tento typ pointy podaný asi tým najzaujímavejším spôsobom. Klasické hororové prvky sú na tom dobre, väčšina filmu si udržuje výbornú atmosféru, celkom funguje aj napätie, ale platí to hlavne o filme ako celku, nejaké po týchto stránkach výnimočné konkrétne scény tu nie sú. Veľmi zaujímavo je tu na tom humor, je prítomný skutočne takmer celý čas a to aj vtedy, keď sa už deje pre postavy to najhoršie, je tu plno skvelých hlášok, zábavných dialógov a skvelo načasovaných momentov. Herecké obsadenie je výborné, keďže sa takmer celý film odohráva v jednom aute, prípadne v jeho blízkom okolí, tak film veľmi stojí na dobrom výbere postáv, čo sa tu podarilo, obzvlášť skvelý Ray Wise, ale aj zvyšok rodiny. Réžia a technická stránka sú veľmi dobré. Smrť prichádza v bielom je jeden z najzaujímavejších hororov minimálne posledného desaťročia. Veľký podiel má na tom aj samotná pointa, pri ktorej ale samozrejme záleží, koľko má toho divák napozerané ako už je s ňou oboznámený. A keďže toto bol prvý film, v ktorom sa s ňou stretol a navyše ako som spomínal ju považujem za najlepšie podanú práve tu, tak ho vnímam veľmi dobre. Objektívna kvalita filmu- 76%, film sa páči mne na 78%. ()

B!shop

Po delsi dobe horor, kterej me fakt zaujal a to predevsim svou perfektni atmosferou, ktera porad s pribyvajcima minutama houstne. Navic se povedli i herci, zadny trapny sceny nepredvadej a navic se hadaj a dialogy jsou vtipny, coz je fajn. Nicmene presto ma film dve mensi a dve vetsi chyby. Ty vetsi chyby jsou hlavne konec, presne ten typ debilniho konce, kterej nemam rad. A druha chybka, ze tvurci vse situovali do auta v lesich v noci, coz sice pridalo na atmosfere, ale zaroven je film lehce stereotypni a je to furt dokola, ject, zastavit, nejakej problem, zase ject. A ted ty dve maly chyby. Film neprinasi vicemene nic noveho, ale to uz stejne v hororovym zanru de dost ztezka. A druha chybicka, ze tvurci nejsou asi moc velky fanousci gore efektu, krve tu je minimum a kdyz je zadelano na nakou slusnou prasarnu, tak vidime jen vydesene obliceje. Ale aspon to vyvazily tou hutnou atmosferou a sem tam nakou slusnou lekackou. Povedenej horor. ()

2Pac

Ziadnemu filmu sa nepodarilo vyvolat vo mne taky strach, ako sa to podarilo Dead end. Film ma nieco cez hodinu, no mne sa zdalo, ze sa bojim nekonecne dlho...Mozno je to prilis zbrkle, no bezprostredne po zhliadnuti filmu hodnotim Dead end ako jednoznacne najlepsi horor, ktory som mal moznost vidiet... PS.Okrem toho, ze si uzijete mega davku strachu, naucite sa aj zaruceny a odskusany:) sposob, ako priviest zenu k orgazmu...;-) ()

pornogrind

Musím se přiznat,že mě to vcelku bavilo.Sice je děj předvídatelný až to bolí(teda aspoň mě bylo od 3 minuty jasný jaká bude pointa),takže se žádné překvapení nekonalo,ale i tak tam bylo pár vtipných scén a tak nějak tenhle spletenec fungoval.Navíc skvělé herecké výkony Raye Wiseho ale hlavně Lin Shaye.Ta mě fakt bavila.Kdyby byl originálnější scénář tak jdu z hodnocením výš,ale takhle je to za silnější 3 hvězdy.Ale věřím,že ti co nemaj tolik nakoukáno tak pro ty to bude příjemné zpestření nedělního večera. ()

• V čase 37:35 při záběru ze zadu na zbytek rodiny pronásledující černé auto je na pravém okraji obrazovky vidět stín, který nevrhá nikdo z herců, ale jeden z členů filmového štábu. (FCBLFC)
  • Film mimo jiné získal v roce 2006 hlavní cenu poroty na filmovém festivalu Fant-Asie. (Terva)
  • Film obsahuje potitulkovú scénu. (F2003F)