Dům z lávy (festivalový název)

• francouzský

Paulo Branco

Scénografie:

Zé Branco
  • Birgi91

Jeden z nejnudnějších filmů, co jsem kdy viděl. Přehnaně dlouhé záběry, které nezaujmou ani po estetické stránce. Film nemá skoro žádný děj, který navíc plyne šnečím tempem.(26.3.2014)

• deizolator

Režisér asi při tvorbě jeho barevné prvotiny upadl do transu a jal se tak brilantně vystihovat mysteriozní archetypy, že výsledkem bylo nekonečné a smysl postrádající pinožení asi dvou desítek psychopatů v bohem zapomenuté krajině okolo stepního lazaretu. Atmosféra filmu špinavá, depresivní a beznadějná. Dějové obraty z jedné nesmyslné situace ve druhou. Žádná z postav neví co chce a ani co a proč zrovna dělá. Lidově moudrý děda do toho falešně vrže lokální melodie na housle a občas zmatené hlavní hrdince dá takovou radu do života, jakože žít neznamená umřít.. nebo naopak.. Sestřička svádí vnitřní boj, zda podlehnout místnímu portugalci nebo samaritánskému pudu v podobě zachráněného dělníka, protože je sice hrubý, ale zase živočišný. Vcelku je to hlavně fakt nuda. Ale dávám dvě hvězdy za jinakost:-)(31.7.2013)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1994 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(5.4.2013)