Film začíná v roce 1983, kdy se student vysoké školy In-woo setká se ženou, která se ukryje pod jeho deštník před lijákem. Je to láska na první pohled. Bohužel In-woo musí odjet na povinnou vojenskou službu. Poté se příběh posune o 17 let kupředu do roku 2000. Hlavní hrdina je nyní středoškolským učitelem. Oženil se s jinou ženou a má dceru. Jednoho dne mu ale jeden ze studentů připomene jeho první lásku. (-Rastaman-)

Adiemus

Je mi líto, přes zajímavý námět víc dát nemůžu. Zápletka byla zpracována tak, aby si divák (ne)dosadil chybějící psychologickou linku - přesně podle svého gusta. Největší problém filmu vidím v jakési torzovitosti, nedotaženosti. ()

TEKAS

Já vlastně nevím. Po celou dobu mě film moc nenadchl, sice byly pasáže, které byly pěkné, ale ten konec... Když mi to seplo, říkala jsem si Okeeeeej, to chcu teda vidět, co s tím udělají. A byla jsem velice mile a zároveň smutně překvapena. ()

denulik

Zaujímavá myšlienka, že osudová láska sa môže vrátiť v nečakanej a hlavne neakceptovanej podobe. A čo potom s tým? Babo raď. O konci ani nebudem hovoriť, už dávno som tak vydarený (a pre mňa nečakaný) záver filmu nevidela. ()

RobbieM@N

Ve srovnaní s americkou či neasijskou tvorbou je to na 5*, první linie je naprosto výborná a dokazuje vyjímečnost romantické filmové tvorby v Jižní Korey. Scénář i nápad byl velice chytrý, chvíli mi trvalo než všechno zapadlo do sebe, ale druhé půli prostě scházel lepší režisérský rukopis, pro mě to bylo strašně nečitelné. Jen škoda, že Eun-ju Lee čtyři roky na to spáchala sebevraždu. ()

RigorMortis

Juhokórejské filmy milujem, no toto bolo zvláštne. Prvá časť filmu o In-wooovom vzťahu bola fajn, druhej som nejak nevedel prísť na chuť. Lee Byeong-heon je ako herec skvelý, no toto pre mňa nebolo to pravé orechové. ()

moznazitra

Poznáte holku, která pak nepřijde. Tak žijete dál do okamžiku, než jí začnete vidět v jednom studentovi. Také student si nakonec uvědomí kdo je a tak jediný problém je prostředí, ale nezoufejte přece můžete začít znovu. Korea nezklamala, ale ani nepřekvapila, i když ten konec mě ani ve snu nenapadl a tak jsem pochopil název filmu. ()

el.magiko

S tímhle filmem mám potíž. Postrádá spád....Ať už je téma jakékoli (a vůbec si nemyslím, že tématem je homosexualita), neodpovídající zpracování ho degraduje a ani velká romantická vlaštovka to sama neumí vykompenzovat. I když bych si to přál :) Zbývá krupicová kaše s umělohmotnejma jáhlama. Naivně natočeno. Aspoň viděno očima v mé hlavě.Za těch pár silnějších momentů, které se ale vynoří z bažiny a jsou neorganicky naroubovány doprostřed hmoty, dávám dvě hvězdy. Zpracováno s mýdlovou příchutí a (jako u několika dalších korejských slaďáren) omlouvám se, že to musím opakovat, notnou dávkou naivity.... PS: i když ten závěr, "urychlovačka", není nejhorší. ()