poster

Urocukidódži: Legenda o Nadčlověku (festivalový název)

 • Japonsko

  Chōjin densetsu Urotsukidōji

 • Japonsko

  Čódžin densecu Urocukidódži

 • Japonsko

  超神伝説うろつき童子

 • Velká Británie

  Urotsukidoji: Legend of the Overfiend

 • USA

  Urotsukidoji: Legend of the Overfiend

 • Austrálie

  Urotsukidoji: Legend of the Overfiend

 • Kanada

  Urotsukidoji: Legend of the Overfiend

Animovaný / Pornografický / Fantasy / Horor

Japonsko, 1989, 108 min (SE: 146 min)

Režie:

Hideki Takajama

Scénář:

Šó Aikawa

Producenti:

Yoshinobu Nishizaki
(další profese)
 • listr
  ****

  nejprve řeknu, že toto anime jsem si nepujčil na dvd kvuli sexu, neměl jsem ani ponětí co to je, ale nakonec jsem byl docela spokojen..... takže toto bylo moje první setkáni s hentai a dopadlo více než dobře. To bude nejspíše tím, že tento film nestojí jen na krásných holkách v nejrůznějších pozicích, ale na dobrém hororovém základu a super gore scénkách. Děj se točí kolem proroctví o příchodu boha který spojí tři světy nachazejícíse na naší Zemi- svět lidí, démonů a zvířecích lidí- v lepší svět, no a tento bůh se zrodí z člověka, který je jak to tak většinou bývá je středoškolák s řadou problémů :)(26.10.2005)

 • SOLOM.
  ****

  Spojení erotiky a hororu mi nějak nevadí, přestože anime nahota mě zrovna dvakrát nebere. Bez ní by to však v tomhle snímku rozhodně nešlo, protože tvoří jeho větší část. Kromě ní se tu však dočkáme i celé řady pěkných soubojů, stříkající krve, dokonce i gore scén. Takže si ztlumte zvuk, až vzdychání a nářky nepobuřují sousedy a přeji příjemnou podívanou…(17.1.2014)

 • Israha
  *****

  Legend of the Overfiend je dílo, které samozřejmě primárně stojí na brutálním násilí a množství velmi explicitního a velmi, VELMI nekonvenčního sexu, to si není třeba nalhávat opak. Faktem ale je, že tyto elementy nepoužívá (možná až na jednu scénu) samoúčelně a temný urban fantasy příběh, který vypráví, má sílu, propracovanost a údernost (ten konec, ten teda úderný je...až moc, možná). Anime formát tomu pak dává téměř volnou ruku v možnostech vizuálně se vyřádit, a že tu možnost tvůrci využili zhusta. Vypadá to asi tak, jakoby se spojily typické japonské tentacle hentai úchyláčkoviny s klasickými dantovskými vizemi pekla a tvůrčí koření tomu dával naklonovaný hybrid Hieronyma Bosche a Clivea Barkera. Výsledek je pekelně (pun intended) působivý, především proto, že dokáže utkvět v paměti nikoliv jako prvoplánová přehlídka bizáru, ale jako velkolepě zvrácený umělecký opus.(4.4.2020)

 • Vaklaf
  *****

  Tohle jsem tak před deseti lety viděl na czechtekku na takový malý televizi zastrčený ve zdi repráků. A vzhledem k tomu, že se mnou slušně cloumalo LSD, tak na některý scény můžu těžko zapomenout. O mnoho let později jsem to konečně sehnal, skouknul (relativně) za střízliva a musim říct, že je to fuckt dobrý. Sexu je tu poměrně dost a většinou se dostavujou opravdu razantní orgasmy - rozsříknutí vnitřností po okolí a podobně. Čurákoidních chapadel se taky najde hafo... A vůbec, je to taková krvavě-úchylná veselost. Ujeťákům doporučuju.(22.5.2010)

 • Kusko.t2
  *****

  Britský release kompilácie "Chôjin densetsu Urotsukidôji", vychádzajúci v UK (a inde) pod názvom “Urotsukidôji I: Legend of the Overfiend“ nie je ničím iným, len 108 minútovou CUT verziou, distribuovanou štúdiom “Manga Entertainment/Manga Video“. Hrubý zostrih, skrátený približne o 40 minút iba zbytočne dehonestuje silu pôvodnej myšlienky filmu. A to nie je všetko! Tieto VHS-ky od "Manga Video" nevychádzajú v pôvodnom otitulkovanom japonskom znení, ale s anglickým dabingom a to 2. novembra 1992. Neskôr samozrejme aj v remasterovanej podobe na DVD nosičoch, ale s rovnakými nedostatkami. Možnosť výberu medzi Cut a Uncut verziou navyše nie je vôbec v rovnováhe. Nezostrihaná verzia zložená z Chôjin densetsu 1: Chôjin tanjô hen (1987), Chôjin densetsu 2: Chôjin jusatsu hen (1988) a Chôjin densetsu 3: Kanketsu jigoku hen (1989), oficiálne v Uncut podobe o minutáži 146 minút vyšla na médiách údajne zatiaľ iba v Japonsku a Amerike - v tomto prípade zásluhou distribučného štúdia “Central Park Media“ (divízia Anime 18) v roku 1993. ### PS 1 – videná 146 minútová Uncut verzia. PS 2 – Poohliadnutie sa po “Chôjin densetsu Urotsukidôji“ bude mať zmysel len vtedy, ak spomínanú trojicu “Chôjin densetsu 1, 2, 3“ divák nepozná a nevidel ju. “Chôjin densetsu Urotsukidôji“ je IBA ich zlepencom.(13.9.2009)