Vražedný vřískot

Marc B. Ray

Marc B. Ray

Angus Scrimm

Alex Funke

Průměrný film, který vás v první polovině určitě bavit bude, ale v půlce se to změní a začne být nuda. Špatné výkony ostatních herců se podařilo alespoň částečně zamaskovat hereckým projevem hlavního hrdiny. Dokud se zabíjí, má film příjemný spád, ale potom už je to jen psychologická hra. Speciální efekty jsou na průměrné úrovni. Nejedná se o nic světoborného, protože producenti se řídili heslem: v jednoduchosti je síla. Bohužel ne vždy se jim podařilo zamaskovat umělost rekvizit a většinou krvavé scény vystříhali a nebylo nic vidět.(29.4.2010)

Ranná gore podívaná, která si svou přímočarostí nezadá s nejprimitivnějším pornem. Což vůbec není na škodu. Už v úvodu přejede malý chlapec svého otce traktorem a další vraždy přibývají s pravidelností menstruačního cyklu zdravé třicátnice. S rozevřenými ústy u toho pravděpodobně sedět nebudete, ale jestli si dokážete filmy i užívat, tak byste nemuseli litovat.(3.9.2008)

On to Obitus vlastně napsal za mě. Hlavní postavou a jeho hereckým představitelem (s očima JCVD) i docela zajímavý psychologický snímek o psychicky nevyrovnaném jednorukém Matějovi, který se nejprve sropvníá se svou rodinou a pak citově přilne k bytelně stavěne rusovlasé sociální pracovnici. Příběh a zápletka velmi prosté, scénář někdy dost bizarní (opravdu je/bylo v júes tak jednoduché se někomu nasrat do baráku?), ale o tohle asi v tomhle případě nešlo. Jen mi občas trochu připadalo, že po úplně poslední klapce zaznělo: Tak to by jsme měli, a teď natočíme ještě to péčko, ať můžeme jít domů. Jede to, nebrzdí, nesmrdí, nekašle a nečmoudí. Tohle by si zrovna možná remake zasloužilo. Jen myslím, že podobně zajímavého představitele hlavního hrdiny, by asi už nenašli.(14.8.2013)

• Flipnic

Film se tváří původně jako slasher, čímž by kandidoval na jeden z nejstarších slasherů vůbec ... Jenže po několika nic moc vyvedených vraždách s minimem gorescén se z něj stane tradiční starý exploťák, kdy hlavní vyšinutý maniak Mathew vězní ve velkém domě (jehož osazenstvo, starou paní a černošskou služku, vyvraždil) "svoji vyvolenou". Film se tak stává přehlídkou neustálé snahy o útěk hrdinky z domu a Mathewovo "nevybíravé" chování. Věznění svazování, vzájemná manipulace, nějaké to násilí ... Ale hlavně nuda, kdy se divák už po očku divá na stopáž filmu a říká si, že už by se to mělo nějak radikálně vyřešit. Film od začátku přešlapuje na místě, jako by chtěl něco "sdělit", ukázat či šokovat, ale vůbec se mu to nedaří. Navíc na rok vzniku se není čemu divit. Ocenit se musí hlavní role Matheweva, který ve finále totálně propadá svým bludům a halucinacím a asi dvoum gorescénám, které jsou na rok vzniku docela odvážné. Film bohužel utrpěl hodně svým věkem a dnes je to skutečně nuda,v ničem zvlášť průkopnická ...(29.1.2009)

No další béčko. Matthew, který jako kluk zabil tatkua přitom přišel o ruku, se po letech už jako dospělý vrací domů s hákem místo ruky. Zjistí, že se máma vdala což velmi špatně nese a tak se o to postará a opuští domov jenže se mu pořád zjevu mrtvá máma a tak vraždí kde koho. Až se zabouchne do šlapky co maluje tu unese a drží ve "svém domě" Odnese to chudák i pes (toho mě teda bylo líto). Nejhorší na něj to, že je panic a ještě k tomu nejsúpíš impotent ,nebot si odmítá se šlapkou co koliv začít či se podívat na její nahý tělo, čehoš se ona snaží využít k útěku, ale maminka včas zasáhne. Matthew je už pak tak šílený, že mu nezbude než ...... Průměrná podívaná s počtem 10 mrtvých a jedním psem.(30.1.2009)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 10 osob, a to Father (Rob Max) po přejetý traktorem, nevlastní otec po rozsekání hrudi sekyrou, Daisy (Leigh Mitchell) rána o kámen, Lex (Willey Reynolds) po rozbití hlavy kamenem,  Brenda (Suzette Hamilton) na uškrcení, . námořník (Ron Bastone) po podříznutí nožem, Bridey-Lee (A. Maana Tanelah) po rozsekaní sekáčkem, Helen (Florence Lea) udušená polštářem, doktor (Angus Scrimm) ranou vázou do hlavy a Vera (Leigh Mitchell) po rozříznutí krku hákem. (Karlos80)