poster

The Mystery of the Mary Celeste

 • USA

  Phantom Ship

Horor / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 1935, 80 min

Režie:

Denison Clift

Střih:

John Seabourne
(další profese)
 • Oktavianus
  **

  Záhada zmizelé posádky na Mary Celeste je jedna z nejzajímavějších nevysvětlených tajuplných námořních historek vůbec. Ve skutečnosti byla nejzáhadnější skutečnost, že když opuštěnou loď objevili cizí námořníci, našli ještě nedohořelý kapitánův doutník či ještě kouřící hrnky s čajem... a posádka nikde. Tento film předkládá vlastní verzi - a po pravdě, dost slabou. Zajímala by mě osmdesátiminutová verze, protože ta dostupná kratší je dost podivně prostříhaná, chybí v ní třeba vražda (?) kapitána a jeho ženy a podobně, některé scény tak úplně nenavazují - a přesto to působí velmi rozvlekle a nudně. Naštěstí je tu Bela Lugosi a jeho (jak jinak) nejednoznačný a záhadný jednoruký námořník. Bez něj by tato variace na Mary Celeste plula kamsi na hranu odpadových vod. Naštěstí sám vytáhl některé vypjaté scény, dostane proto dvě hvězdy. Ale pokud nejste Lugosiho fanoušci, klidně jednu ještě seberte. Bohužel.(2.10.2013)

 • MM_Ramone
  *

  Nevýrazný, hodne nudný príbeh. Navyše veľmi zle zrežírovaný celý film. Herci tiež nestoja ani za reč, i keď si tu jednu z hlavných postáv - námorníka Antona Lorenzena zahral, vtedy už slávny, Bela Lugosi. Vlastne nebyť jeho, tak tento mizerný horror nemá dnes už žiadnu hodnotu. Takto to vidím aspoň na jednu hviezdičku. *(4.10.2008)

 • Campbell
  **

  Viděl jsem 61 minutovou verzi a to bylo tak mizerně sestříhaný že jsem nevěděl jestli skončila scéna nebo ne. Každopádně jsem ani csfd moc nevěřil a myslel jsem že se mi to bude líbit. Chyba lávky ten film je opravdu slabej. I když scény s lodí vypadají slibně tak ty kecy v podpalubí jsou strašně nudné. A ani Lugosi není nic moc. Je to jeden z těch slabších horůrků 30 let na který se zapomene ale přeci jen mám pro ně slabost.2*.(15.1.2011)

 • liquido26
  *

  Naprosto souhlasím s MM_Ramone. Nebýt Lugosiho nikdo by si tenhle "horor" dneska už nepustil. Jen díky němu se na to dá dívat. Jinak je to totálně celý o ničem. Navíc ta hodinová americká verze je fakt dost divně sestřihaná a to beztak už dost špatnému snímku ještě víc ubírá.(1.1.2010)

 • tron
  odpad!

  Kurňa, čo za blbosť som si to zase stiahol. Ale ktorý fanúšik hororu by predpokladal, že film s názvom The Phantom Ship, navyše nakrútený ešte v starej škole (1936) a s Belom Lugosim v hlavnej úlohe, dopadne tak zle!? Mám rád temné more a strašidelné lode, ale tento film má taký zlý až nulový scenár a takú biednu réžiu, že napätie nikde - a strach? Kdeže, strach tiež žiadny. Dobre staré, dobre zlé. Perfektný dôkaz, že staroba nerovná sa kvalita, ide predsa o príbeh, VŽDY oň išlo... a niektorí ho „veľmi rozumne“ podceňovali, kde sa len dalo.(10.1.2007)

 • - Film byl natočen na motivy skutečné události, kdy byla v roce 1872 na moři objevena loď Mary Celeste zcela neporušená, ale kompletně bez posádky a úplně opuštěná. Snímek předkládá vlastní verzi, jak k tomu mohlo dojít. (Oktavianus)

 • - Natáčení trvalo od poloviny července do srpna 1935. (Oktavianus)

 • - Jedná se o teprve druhý film později slavné anglické produkční společnosti Hammer. (Oktavianus)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace