Depeche Mode: Devotional

Památný záznam Devotional vychází poprvé na DVD! Dokument, který pro DEPECHE MODE natočil slavný fotograf a režisér a také dlouholetý spolupracovník kapely Anton Corbijn během jedinečného turné v roce 1993, patří k nejslavnějším v historii pop-music. V době vzniku byl nominován na cenu Grammy jako Nejlepší dlouhohrající hudební video. DVD rovněž obsahuje druhý disk jako bonus, na němž jsou zachyceny koncerty z Frankfurtu a Barcelony, dobový dokument MTV, interview s autorem snímku a další zajímavosti. (oficiální text distributora)

martinpk

Depeche Mode v novom, rockovom šate (SOFAD). Dave si to fakt užíva!! Dobre že mu Cobain zobral nápad s gulkou. Anton vymakal scénu na top!!!! Alan Wilder za bicími a celkovo hutný, silný zvuk a samozrejme Martinova gitara a Fletchove tanečky. Vždy keď si to pozriem, tak zimomriavky fungujú. Nostalgicky ostane u mňa vždy top koncert DEVOTIONAL. ()

Sir Ludvig

Anton Corbijn režíruje koncertný záznam, rovnako ako zadné video projekcie a stojí za výtvarným riešením návrhu pódia. Depeche Mode sú na vrchole tvorivých síl. Tento koncert je umenie stojace na dlhoročnej skúsenosti zúčastnených a podopreté najoddanejšou fanúšikovskou základňou. Tento koncert je Dangerous.........!!! ()

Vakl

Fascinace touto kapelou mně doprovází již od tohoto turné, kdy jsem tuto kapelu začal poslouchat a můžu se pochlubit, že mi tato věrnost zůstala až dodnes, V tomto nezapomenutelném sestřihu si pokaždé zavzpomínám na svůj první koncert této největší kapely všech dob, tenkrát ještě s božským Alanem a bohužel i dnes již zesnulým Andym. ()

Naghavi

Uživatelce, která tady házela špínu na toto nejdokonalejší hudební DVD všech dob, bych chtěl vzkázat jen jediné : ''Jsi vymrdaná a blbá píča !'' Jsem depešákem již 22 let a souhlasím s těmi mými kolegy, co tu psali, že tento záznam už nebude překonán...Nejen proto, že je posledním, kdy byli DM ve čtveřici, ale hlavně pro tu atmosféru, která z tohoto období dýchala...Jednotlivé skladby a známé hity byly zahrány v nejlepším aranžmá pana Wildera, které už na pozdějších turné hoši nezopakují...Proto nemohu jinak, než dát 5 hvězdiček. ()

Radens

Jsem moc rad, ze vysla tahle "DVD vzpominka" na tour k Songs of faith and devotion.. Perfektni koncert, perfektni Antonovy projekce a jeste k tomu Alan Wilder ;o] Jinak za vrchol tohoto koncertu povazuju In your room, ktera mi tady velmi casto zpusobuje mrazeni v zadech v tom nejlepsim slova smyslu. ()

Depešák

Nevím nevím ač jako depešák asi zradím,ale nemám rád období tady tohle devotionalské kde Gahan je s dlouhými vlasami a neoholeny a k tomu ještě napůl zfetovanej...Ale momentky tahle tour má hezké např.Gahan skáče do publika nebo stryptyz u everithing counts:-) ()

one2

Pre tých ktorý majú radi DM, jednoznamčne vizuálny a hudobný zážitok ku ktorému sa chce každý aspoň raz za čas vrátiť a pozrieť si to znova. Super. ()

Smells

Ano přiznávám,Depeche Mode je moje srdcová kapela již 20 let,ale tento koncert si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček a s klidným srdcem ho můžu doporučit i nedepešákovi,což se o pozdějších DVD Depeche Mode,bohužel říct nedá. Gahan očividně sjetej podává svůj životní výkon,energie ať už je nabyta jakkoliv z něj přímo srší.Fletcher je tam snad aby jim nebylo ve třech smutno. Alan Wilder kterého já osobně považuji za zvuk DM netradičně na bicí. Devotional ***** , Touring the Angel ** ()

exbraven

Legendární koncert ještě legendárnější kapely Depeche Mode, skvěle naservírovaný od jejich dvorního vizuálního spolupracovníka Antona Corbijna. Psal se rok 1993 a skupina zažívala jedno z nejlepších turné svého historie. Wilder, Fletcher, Gore a samozřejmě Gahan (s drogově prozatim nezničeným hlasem) ve skvělé formě se spoustou es v rukávu. Magicky dunivé zvuky živých bicích v kombinaci se strojově přesnýma zvukama syntetyzátorů a kytary a do toho nenapodobitelný zpěv to byli a jsou DM. Koncert není jako většina dnešních show vystavěn na megalomanských vizuálních efektech, kapela si vystačí s poměrně jednoduchou projekcí pro někoho možná až „primitivních“ obrazů (některé jsou přidány jako bonus na disku č. 2), ale ruku na srdce jde někdo na kapelu tohoto formátu pouze kvůli vizuální performance? V celé show nejsou slabá místa, hned na začátku jste pohlcení opravdu podmanivou atmosférou a v tomto tranzu zůstanete až do závěrečné skladby. Pro starší generaci asi netřeba skupinu představovat, mladším bych řekl, že budou opravdu velmi překvapeni až uslyší jak kvalitní hudba vznikala v době jejich narození. Navíc lze bez nadsázky říci, že DM položili také jeden ze základních kamenů pod novější styly hudby jako jsou techno, trance, ambient atd. Na závěr jedno doporučení, koncert je nutné přehrávat na kvalitní audio/video sestavě z důvodu vyniknutí skvělého zvuku této velkolepé show. ()

BlackHoleSun

Na tomto koncertu DM představili své nové album Songs of Faith and Devotion, které kdyby nebylo vydáno pod značkou Depeche Mode, tak bych ani neřekl, že je to od nich (tipl bych spíš Smashing Pumpkins nebo tak). Gahan se vzhledem Ježíše, na drogovém vrcholu, v době, kdy to s kapelou šlo "od desíti k pěti". Tady ale ze sebe vymáčkli to nejlepší, tady Gahan podal nejlepší hlasový výkon. ()

elurein

Úchvatné zachycení vrcholu této fenomenální skupiny. A už proto, že Anton toto vše nejen zachytil, ale svým vizuálem se (nejen) na celé tour podílel, musím tomuto šikovnému tvůrci udělit maximální hodnocení. A pokud jde o samotné DM, netřeba více komentářů. Grandiózní. ()

DarthArt

Koukat na koncerty Depešáků, pokud nejste přímo u toho, je celkem nuda. Většina muzikantů stojí na jednom místě, přepínají knoflíky na syntenzátorech, Martin Gore občas vezme do ruky kytaru, ale to je vše. Samozřejmě to všechno dohání Dave Gahan se svými výstředními pózami, výkřiky a excentrickým vytleskáváním, ale přece jen, jako odchovanec divokých metalových koncertů, mám o energii na pódiu trochu jinou představu. Navíc na turné Devotional Gahan jel natvrdo v drogách (taky na ně tehdy skoro umřel) a pohled na jeho totálně zfetovaný projev během koncertu je sice zajímavý, ale celé je to, no jak to říct, bizarní! Tak. To je jedna stránka věci. Druhá stránka je naprosto geniální hudba Depeche Mode, navíc tohle turné propagovalo jejich nejlepší desku Songs Of Faith And Devotion, která je minimálně fascinující! Z tohohle hlediska by nebylo možné dát nic jiného než plný počet, ale protože hodnotíme DVD, čili filmový počit, zůstal bych někde u trojky. A když už koncert Depešáků, tak na místě a naživo, minimálně proto, že jeden neví, kdy bouřliváka Gahana definitivně klepne. ()