Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Arlis Sweeney (Dennis Quaid) vede tak prostý a neměnný život, jako jsou jeho rodné pláně západního Texasu. Obchoduje s výherními automaty, putuje od města k městu, od jedné milenky ke druhé. Kay Daviesová (Meg Ryan) je na cestě také jako doma. Utíká z nevydařeného manželství. Netuší sice kam, ale jedno ví jistě - kdekoli je to pro ni lepší než tam, kde byla doposud. Osud svede oba dohromady a dá jim šanci na budoucnost, dokud postava z minulosti - Arlisův otec Roy (James Caan) - neprobudí vzpomínky hluboké a temné jako hrob: rodinou historii psanou krví. (Cinemax)

(více)

Recenze (19)

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Minulost si člověka najde, i když zde nečekaně a v ten nejnepravděpodobnější okamžik. Úvodních deset minut ale k tomuto faktu směřuje, takže divák tak nějak odhadne, co se nejspíš bude odehrávat dále. Místy docela předvídatelnému dramatu to však na kráse nic neubírá, a to hlavně díky bezchybně hrající sestavě. James Caan je ďábelštější než sám ďábel, Meg Ryan i Gwyneth Paltrow ukazují i svou druhou stránku hereckého rejstříku (nejen romantickými komediemi se dá vydělat na slušně živobytí), ale kdo jednoznačně boduje a zvedá film z nadprůměru na pět hvězd (nic proti, ale 61% rozhodně neodpovídá výsledku, na této rovnici je něco špatně) je Dennis Quaid v jedné ze svých nejlepších rolí. Je to on, kdo dělá z filmu lidštější a osobitější podívanou. Hudba Thomase Newmana už pak jen zažene všechny pochybnosti o maximálním hodnocení. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Zápletka, akokoľvek za vlasy pritiahnutá, neprekáža, ak je šikovne podaná. Vo Flesh And Bone nie je jediný moment, ktorý by vytŕčal či nebodaj rušil, divák akceptuje podávané a užíva si túto "rodinnú" drámu s náznakmi thrilleru naplno. Škoda, že Steve Kloves toho netočí viac, má správny a sympatický prístup, je cítiť, že slúži príbehu, nie svojmu egu. Takých tvorcov veľa niet. A nikdy ich nebude dosť. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Nenápadný moderní western s fajn atmosférou, kterou tvoří převážně úvodní scéna a pak návrat zlého pána. A tetování na čele Dennise Quaida. Milostnou linku bych seškrtal, prostě borec smočil v Meg a nemá nic s Gwyneth, která celý film vypadá příšerně, a pak jí na louce nechají filmaři pěkně rozkvést. Ten americký středozápad je tady moc pěkně zachycen v rutině Arlise Sweeneyho, obchodníka a provozovatele automatů. Mysteriózní tu nic není. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Zvolna plynoucí příběh chlapíka plnícího podél dálnice automaty. Jeho minulost není zrovna čistá, s tatíkem vykrádali domy a jednou jeho tatík vystřílel celou rodinu, by zametl stopy. Třicet let uplynulo a na scéně se otec znovu objeví, stejně jako holčička-kojenec z toho domu, nyní mladá žena, která přežila, nic neví, ale představuje hrozbu. A všichni se navzájem potkají. Vcelku nezajíímavý příběh, už tu x-krát byl, snad jen mladá Meg Ryan a Gwyneth Paltrow zpestřují pomalé tempo. Quaid hraje toporně introverta, není to jeho parketa. Na pomalé nedělní odpoledne...60% ()

Maq 

všechny recenze uživatele

Psychologické drama. Zajímavé postavy, náročné role v čele s pozoruhodným Dennisem Quaidem, pomalu plynoucí děj bez všelikého hemžení a velkých zvratů. Všechno je vlastně dobré, až na to, že ústřední myšlenka mě neoslovila, nemám pro ni ve svém životě žádnou paralelu; nikdo z mých příbuzných či přátel nepáchá tak děsivé zločiny. Film jsem shlédl se zájmem, ale nemyslím, že bych měl chuť se k němu vracet. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Film je venovaný producentovi Markovi Rosenbergovi, ktorý vo veku 44 rokov zomrel počas natáčanie na infarkt. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama