Kost a kůže

Flesh and Bone

Vlastná krv

Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 1993, 126 min

Vlastní krev, to je bravurně vystavěný příběh se skvělými hereckými výkony, napínavý až do konce. Čas mu neubírá na atraktivitě. Začátek je poutavý a je trochu škoda, že temnost prvních minut brzy vymizí. Přesto mne bavilo sledovat, kam náš režisér zavede, jak se osudy jednotlivých postav prolnou a jak to vlastně celé dopadne....Prostě film s příběhem - jako by se takové snad už ani v poslední době netočily.(28.12.2012)

áááááá....... jakože je to skvělé drama, dovedené do nečekaného konce a že atmosféra je jak sálavé srpnové poledneeee? Jo. Tak nějak.. Denis Quaid - všimli jste si? se zde usměje možná jednou a i to se vám zdá, jestli se vám to jen nezdálo. Stojí za to tenhle film vidět. Nečekejte nějakou zběsilou jízdu, Jak jsem řekla: sálavé poledne, líné, pořád čekáte tu bouřku. Přijde. Nebojte. Ale nijak se neochladí a vám se neuleví.....budete si namlouvat, spoustu věcí a nakonec si to pustíte znova, jestli jste náhodou něco v tom líném vedru neprošvihli. Ne, neprošvihli. Je to tak!(22.2.2017)

Neveselý film. Po čtvrthodině jsem dostala chuť se přestat dívat, ale napínavý děj to nedovolil. Lítost se střídala se vztekem a celou dobu jsem si říkala, že mám moc velký štěstí, že tohle nemusím prožívat. Moje oblíbená Gwyneth Paltrow je tu pro změnu v záporné roli a zvládla ji naprosto přesvědčivě.(13.8.2014)

Minulost si člověka najde, i když zde nečekaně a v ten nejnepravděpodobnější okamžik. Úvodních deset minut ale k tomuto faktu směřuje, takže divák tak nějak odhadne, co se nejspíš bude odehrávat dále. Místy docela předvídatelnému dramatu to však na kráse nic neubírá, a to hlavně díky bezchybně hrající sestavě. James Caan je ďábelštější než sám ďábel, Meg Ryan i Gwyneth Paltrow ukazují i svou druhou stránku hereckého rejstříku (nejen romantickými komediemi se dá vydělat na slušně živobytí), ale kdo jednoznačně boduje a zvedá film z nadprůměru na pět hvězd (nic proti, ale 61% rozhodně neodpovídá výsledku, na této rovnici je něco špatně) je Dennis Quaid v jedné ze svých nejlepších rolí. Je to on, kdo dělá z filmu lidštější a osobitější podívanou. Hudba Thomase Newmana už pak jen zažene všechny pochybnosti o maximálním hodnocení.(8.11.2008)

• Maq

Psychologické drama. Zajímavé postavy, náročné role v čele s pozoruhodným Dennisem Quaidem, pomalu plynoucí děj bez všelikého hemžení a velkých zvratů. Všechno je vlastně dobré, až na to, že ústřední myšlenka mě neoslovila, nemám pro ni ve svém životě žádnou paralelu; nikdo z mých příbuzných či přátel nepáchá tak děsivé zločiny. Film jsem shlédl se zájmem, ale nemyslím, že bych měl chuť se k němu vracet.(26.2.2011)

• - Film je venovaný producentovi Markovi Rosenbergovi, ktorý vo veku 44 rokov zomrel počas natáčanie na infarkt. (Raccoon.city)