David Holzman's Diary

Drama / Komedie

USA, 1967, 74 min

Jim McBride

Souhlasím s názorem, že deník Felixe Holzmanna by nabídl většině národa nevyčerpatelný zdroj zábavy. U mě osobně by bezpochybně hrozilo i rozsáhlé poškození bránice. V případě deníku jmenovce Davida se davový jásot očekávat nedá. Avšak nadšenci, kterým nedoceněný dokumentární styl cinéma vérité není proti srsti, a jež jsou nakloněni nezávislé a experimentální filmařině si užijí i bez efektů a jiných technických vymožeností digitální éry vskutku ojedinělý pohled na zobrazení pseudoskutečnosti.(18.12.2012)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(14.2.2009)

Ocením snímek za to, jak si hraje realitou a jak ukazuje, co je vlastně film a jaká je jeho realita, nebo pseudorealita. Celé je to vlastně jedná velká hra, skutečnost se smývá a není jasné, co je pravda, a co je jen film, když s i uvědomíte, že okem kamery není nic pravda, všechno je vlastní, osobitý svět. Jen to podání je prostě nudné.(27.6.2015)

• corpsy

Nemôžem tvrdiť, že som až príliš zahltený komerčnou kinematografiou z každej jej etapy a doby a mám rád aj snímky, ktoré sa proste vymykajú mainstreamu a ponúkajú opačnú stranu sféru. Sledovať toto, ale bolo bolestivé.(10.2.2019)

• Mr. Sandman

Ke shlédnutí na Youtube(3.3.2011)

• JimiH

Záměr dobrý, ale myslím si, že ve výsledku zbytečně natahovaný a neukoukatelný.(9.10.2014)