Zločiny budoucnosti

(neoficiální název)
  • Kanada Crimes of the Future

"Ve filmu CRIMES OF THE FUTURE vyprávím o světě, kde neexistují žádné ženy. Muži jsou nuceni absorbovat do sebe ženství, které zmizelo z celé planety. Muži začínají projevovat svoji ženskost, neboť dualita a rovnováha je nutná. Konečným důsledkem by pak bylo to, že muž by měl zemřít a narodit se jako žena, která by si byla vědoma své předcházející mužské podstaty. Byl by to zvláštní druh velmi fyzického spojení dvou lidských polovic." - David Cronenberg (oficiální text distributora)

korinťan

V tomhle filmu se už dají vypozorovat náznaky cronenbergovských gagů. Je tu zmínka o ,,šíleném dermatologovi,, a na své by si mohli přijít i foot-fetišisté. Betelgeuse to vystihl dobře. ()

KM Phoenix

Proč to bylo proboha tak dlouhé? Přestože se jedná o hodinu, tak je to celé neskutečně utahané a na to co se to snaží říct by stačilo tak 20 minut maximálně. Troufám si říct, že s kratší stopáží by to dostalo mnohem větší údernost a nepůsobilo by to jako prázdná exhibice. Takhle dávám jednu hvězdu za pár působivých záběrů, které se mi líbily. ()

Bozvav

Film, jenž je celý prostoupen bizardní, depresivní atmosférou a který je navzdory krátké stopáži nudný a pocitově dlouhý. Buď jsem to nepochopila a nebo nejsem dostatečně praštěná, aby mne snímek oslovil. Za mne chujovina. 20% ()

PEZ

Drogy, psychologia, sexualita, perverzita, technicky pokrok, evolucia, vysokoskolsky jazyk - to su pojmy, ktore definuju mladeho Cronenberga. Jednoznacne vidiet, ze studoval na univerzite vedu, ktoru neskor zmenil na literaturu. Dej sa odohrava v roku 1997 a stylom, aj obsahom volne nadvazuje na Stereo. Rozdiel je v tom, ze film je farebny a ze okrem hlasu rozpravaca sa tu z casu na cas objavi nejaky ten zvuk. Problemom je, ze okrem zaujimavych (skrytych) myslienok (urcite velmi aktualnych v 60. rokoch), je tento film dost nudny (niekedy sa aj minutu-dve skoro nic nedeje), cim vznika zaujimavy fenomen - film je aj zaujimavy, aj nudny zaroven. Avsak na rozdiel od Sterea prevladla u mna nuda (a po Stereu aj pocit uz videneho). Cronenberg sa proste hladal a potreboval dostat do ruk nieco hmatatelnejsie. ()

Biopler

Cronenbergov druhý počin, ktorý sa odhodlal točiť vo farbách. Viac som sa chytal ako v Stereu, ale aj tak môj názor je ten, že toto bolo viac o hladkaní svojho ega ako pre diváka. Tak ako pri Stereu, i tu 1*, lebo nie je to humus, nie je to odpad. Chybu, potenciálne, hľadať i u diváka, ktorý sa len nevie naladiť na vlnovú dĺžku režiséra. ()