poster

Příběh čísla 1 (TV film)

 • Česko

  Příběh jedničky

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Story of 1, The

 • Slovensko

  Príbeh číslice jeden

Dokumentární

Velká Británie, 2005, 60 min

Režie:

Nick Murphy

Hudba:

Ty Unwin

Hrají:

Terry Jones

Střih:

Peter Norrey

Kostýmy:

Zakia Essouci
(další profese)
 • Maryinka
  *****

  Matematika podaná opravdu ZÁBAVNOU formou a přesto se dozvíte mnoho (alespoň pro mě) nových informací. Viděla jsem to dvakrát a klidně bych se podívala znovu. Takovéto dokumenty by se měly pouštět ve školách, třeba by počty zaujaly více dětí.(8.6.2014)

 • blitzer
  *****

  Průvodce tímto velmi netradičním dokumentem je Terry Jones z Monty Python, což dává tušit, že se nejedná o jen tak obyčejný dokument. Příběh čísel je zpracován velmi zajímavou a hlavně vtipnout formou (animované číslice rulez :-)), takže se rozhodně nebudete nudit a navíc se dozvíte pár zajímavých historických faktů ze světa čísel.(22.2.2008)

 • DivX
  ****

  Hodně dobře zpracovaný naučný příběh o tom jak vzniklo číslo jedna, nula a jak se rozvíjely počty a další čísla do celého světa. Kdo mel to štěstí a viděl to v českém překladu, vyhrál. Já co to viděl v polštině tak jsem si to musel pustit dvakrát :D 80%(16.6.2011)

 • Wheelcrusher
  ****

  Já ŽERU matematiku - jak umí rozbrečet lidi i zásadně zkurvit děti... od tý doby, co mi v 1.váku na střední došlo, že ze mě v životě nevyroste taková zářná 1, jako matematik, matematik nebo matematik, tak se dost obávám děsivejch chvilek v životě, kdy je nutný matiku fakt POUŽÍT, třeba autostop! Ale s tim míň profláknutym Terrym z MPFC, to byla prostě chytrá sranda na jedničku, akorát no prostě ta matematika:) Vypočítali sice cestu na měsíc, ale mě pořád smrděj nohy.(4.6.2014)

 • hallelluja
  ****

  Pí-ár jednotky na jednotku s hviezdičkou. Ak by som namietala tendenčnosť, nekomplexnosť či samoúčelnosť dokumentu, obviníte ma zo závisti. Tak len uznanlivo prikyvujem, dobrá práca veru... a angažovať Terryho, fakt šikovný ťah. S pozdravom nedocenená Eulerova konštanta.(24.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace