Vynález

• USA Primer

Čtyři přátelé/vynálezci amatéři sestavili po nocích a o víkendech v garáži jednoho z nich cosi, čemu ani jeden z nich nerozumí. Tenhle stroj už není jen obyčejný vyhledávač a kontrolor chyb, je v něm něco navíc. Něco, co žije samo, a dokáže cokoliv… (oficiální text distributora)

Katgatoo

Ćasto jsem se ztratila. Musela jsem si po skončení pustit nějaká vysvětlující videa na youtube, abych aspoň trochu pochopila, co se tam dělo. Ale jinak to bylo svým způsobem zábavné na koukání. ()

Pe4Ce22

Zajímavý low budgetový film, který jse určitě spíše pro náročného diváka. Sledování děje v terénu časových paradoxů vyžaduje poméřně značné úsilí, které je ale odměněno skvělým diváckým zážitkem když nakonec všechna kolečka zapadnou do sebe a částečně otevřený konec je jenom závěrečná třešníčka na pomyslném dortu. ()

burg

Co uděláte jako první poté, co omylem vynaleznete stroj času? Zajdete na burzu a začnete obchodovat... Jako nebylo to špatný, ale k uzoufání nudný. Navíc tomu strašlivě chyběl trošku pádný příběh, kameraman bez Parkinsona a Alzheimera (třesoucí se obraz + přeostřování, případně neustálý lezení různýho bordelu do záběru) a z celýho filmu čišela zoufalá absence trochu slušnýho rozpočtu. Prostě k posrání nuda. PS: Scénárista se snažil o maximálně realistické vyznění dialogů, protože v ostatních filmech jsou prý tak strašně umělé. To jako vážně?? Díky tomuhle prohlášení jde další hvězda dolů a máme z toho téměř adepta na Odpad! ()

Stevewalker odpad!

Nejlepší vynález by bylo, kdyby někdo dokázal vylepšit tento film, zatím se to nikomu nepovedlo, takže dávám zase nulu ()

megacik

Cestovanie v čase pre minoritu....väčšina divákov sa chce baviť, a nie kresliť si do zošita, kto a akým spôsobom ovplyvnil minulosť. Možno keby nepoužili dvoch, ale jedného skokana, bolo by to viac pochopiteľné pre majoritu. Ak by to bol aspoň reálny dokument, tak potom nemám problém nad tým aj rozmýšľať. Ale v nízkorozpočtovom scifi, tak to teda nie. Radšej si pozriem Návrat do budúcnosti, čo síce nie je také prešpekulované, ale aspoň sa dá pri tom oddýchnuť. A ešte jedna vec...keby som mal stroj času, určite by som ho neupoužil na obchodovanie na burze...komplikované... ()

Jindra_S

Popis je zavádějící - nikdy to neměl být vyhledávač chyb. Bohužel je film dpst nepřehledný - možná jsem jenom neudržel pozornost, ale nakonec jsem se v tom ztratil. ()

Thoth odpad!

Myslím, že není o co stát. Myšlenka skoro žádná, film opravdu plytký, nudný, trochu zmatený. Dávám 1 hvězdičku za "potenciál", byť z většiny nevyužitý potenciál, ale co bychom chtěli, když rozpočet filmu byl 7000 dolarů. Ceně 7000 dolarů zhruba odpovídá i kvalita myšlenky a zpracování filmu... Kdyby bylo zpracování filmu nedej bože dražší, dám hodnocení "ODPAD". Změna: Názor jsem změnil na ODPAD kvůli negativním pocitům, které ze zpracování filmu mám... :D ()

TylerD.

Dvě hvězdy proto, že mám rád scifi hrátky s časem. Za zpracování nula. K čemu film, který je schválně složitý tak, aby nešel pochopit? Pravděpodobně asi nebylo co pochopit, tak to tvůrci vyřešili takhle. ()

Norrek

Napoprvé toho bylo trochu moc. Fakt se mi líbila první polovina, kde bylo příjemné očekávání, co přijde dál. Výhoda toho, že Jsem vůbec netušil o čem film vypráví. No ale pak to začalo skákat všemi směry a tvůrce se ani trochu nesnažil jít divákovi naproti. Takže na konci mi zbyly jen 3 rozpačité hvězdy a trochu dokurvená nálada. Sice si nemyslím, že bych chtěl film vidět znovu, potenciál má tohle téma ale obrovský. Low budget sci-fi je moje guilty pleasure, takže jsem s mistrem Carruthem ještě zdaleka neskončil. ()

Dalajlada

Za málo peněz spousta muziky. Za rozpočet tohoto filmu by v Mrvelu ani neškytli. Nápad je naprosto skvělý. Sci-fi s touto tématikou jsou opravdu bomba. ()

cxxj

Zamotané, nízkorozpočtové ale dobré.  Postavy jsou jasným důkazem toho, že uvěřitelná postava nemusí být příjemná nebo pozitivní. Ani jeden z hlavních protagonistů zde není zrovna rolemodel nebo někdo, s kým byste se chtěli ztotožnit. Nicméně film funguje kupodivu výborně. Tvůrcům se podařilo skvěle skrývat fakt, že rozpočet celého filmu se blíží spíše rozpočtu jedné scény filmu z klasického studia.  Děj je opravdu zamotaný a málokdo pochopí na první zhlédnutí co se vlastně všechno stalo a jak. Silně doporučuji po shlédnutí skošit na youtube a kouknout na 23 m dlouhé shrnující video.  Hudební stránka je asi nejjasnější indikátor nízkého rozpočtu.  Celkově doporučuji lidem, co mají rádi zamotaný děj a nějaké to tajemno až trochu eerie či temný podtext. ()