Vynález

• USA Primer

Čtyři přátelé/vynálezci amatéři sestavili po nocích a o víkendech v garáži jednoho z nich cosi, čemu ani jeden z nich nerozumí. Tenhle stroj už není jen obyčejný vyhledávač a kontrolor chyb, je v něm něco navíc. Něco, co žije samo, a dokáže cokoliv… (oficiální text distributora)

Kucino

Rozpočet 7000 doláčov no wow. Koniec som si musel pozrieť 2x, aby som pochopil čo sa to tam vlastne všetko stalo. ()

Matte27

Nepochopil jsem to. Ale určitě se na to ještě podívám. Pokud to nelze pochopit, dávám 2 hvězdy. Pokud ano, tak podle toho, jak úžasné to ve skutečnosti je. ()

MartinTerran

Dávám průměrné hodnocení, jelikož film je sice zajímavý a v hodně ohledech povedený, ale na druhou stranu příliš chaotický, přesně jak píšou i ostatní. Vím, že to je záměr, ale tady je to až moc. Chtělo by to nějaké vodítko, aby to šlo rozklíčovat, ale nic, takže za to body dolů. Možná po vícero sledování by to nějak šlo, ale díky nemám zájem. Je sice hezké natočit super film, ale co z toho když ho nikdo nepochopí? Hodnocení: 60/100. ()

Mamlas odpad!

4 kluci něco kutí v garáži a furt mluví. Hraje si to na něco chytrého. Rozpočet "filmu" odhaduju tak na $1000. Dívat se na to nedá, je to amatérská blbost plná zbytečných keců. ()

Pokryvac

Nemám rád filmy, ktoré potrebujú akýsi návod na použitie, keďže vnímam film ako samostatné nezávislé médium. Film Primer z nevedomia divákov ťaží. Je úmyselne nejednoznačný a komplikovaný, pričom vyzýva diváka k viacerým projekciám, ba priam ho núti, aby nachádzal vysvetlenia v externých článkoch či videách. S takýmto postupom nesúhlasím, keďže film má podľa mojej mienky fungovať ako výpoveď sám osebe a akékoľvek návody, vysvetlenia sú pre mňa len zásahy zvonka. Každopádne ide o veľmi slušne natočený nízkorozpočtový film, ktorý nie je vyloženou nudou - z čoho nakoniec vyplýva aj samotný záujem divákov odhaliť skutočný zmysel tohto komplikovaného dielka. Pre ľudí, ktorí chcú mať pocit, že sledujú niečo múdre odporúčam Primer, ja si však radšej pozriem zábavnejšiu československú variantu Zítra vstanu a opařím se čajem. ()

mac000

Filmové prostředky vycizelované, ale dějově "prepáčte,...,som z toho volaký zmätený..." Jeden (ne?)pozorný divák ()

JosefTomas

Film, co nedává nic zadarmo. Ani tu zábavu. Necelých 80 minut se člověk dostane přes uspěchanou expozici (která je následně budována až v dalším aktu), poté se stane ta věc, kvůli které se na film jde člověk podívat a pak se to celé začíná vymykat z rukou jak postávám ve filmu, tak tvůrcům. Ta realističnost, umírněnost a skoro amatérský vizuál tomu hodně pomáhá nastolit pocit autenticity, ale už jaksi zapomíná brát ohled na diváka a trochu mu pomoci, přičemž poslední akt už je skoro myšlenková centrifuga, kde se chytnou už jen opravdu ti nejpozornější. Ten snímek možná zbytečně překračuje slušivou škatulku "festivalovky" a řadovějším divákům tak způsobí jen pozdvižení obočí nepochopením, než plné docenění. ()

wandall odpad!

Už jen při opětovném pomyšlení na tento "film" usínám nudou aneb vědátoři všech zemí,spojte se =) ps: plné hodnocení zřejmě dává pouze někdo,jehož IQ je čtyřmístné :)) ()

Plague.

Hodnotit film špatně, protože jste nepochopili složité cestování časem je osobní slabost. Já to taky úplně na první shlédnutí nepobral, ale na internetu je rekapitulace, která vysvětluje hodně. Film o "realistickém" cestování časem tu ještě nebyl, rozhodně doporučuju. ()

bart-leby

Pokud budu brát snímek Primer jako test svého intelektuálního potenciálu, tak jsem žalostně selhal. Musím si proto nalít čistého vína a nezbývá mi než parafrázovat Columba: Bůh ví, že nepatřím na CSFD k těm nejbystřejším… –– Pro můj filmový zážitek z tohoto filmu platí tato nepřímá úměra: čím více se „příběh“ „rozvíjel“, tím méně jsem si byl jist a tím méně jsem věděl a chápal. Na konci jsem pak nevěděl lautr nic: Nevěděl jsem Co, Proč, Jak, Kdo, Kdy, Kam, Kudy… ()

Lighter

Nejobtížněji pochopitelný film, jaký jsem kdy viděl. Ve výsledku však do sebe události pěkně zapadají a jako experiment možnosti časových paradoxů se jedná o počin vskutku zajímavý. ()

Movieaddict

Docela nenápadné sci-fi, hodina a čtvrt se zdá možná málo, ale i za tak krátkou dobu se to tak příšerně zamotalo, že když k tomu přidáme záplavu už tak nestravitelných fyzikálních blábolů, které můžou, ale nemusí, dávat smysl, tak vám těch sedmasedmdesát minut bude bohatě stačit. Divák musí spoléhat na to, že jej tvůrci jen netahají za nos (což pro mě, ostříleného Lynchistu, není žádný problém). Po dokoukání jsem nebyl s to koherentně uvažovat a na hodinu jsem usnul. Jedno je jisté, říká si to o druhé zkouknutí a zevrubnou analýzu. Enjoy! ()

jjjerry

Jediné co bych možná ocenil je malý rozpočet, za který někdo umí natočit film =) Obsah filmu je trošku matoucí, ale ono je to všechno tak nějak matoucí...nebavilo mě to, třeba druhé shlédnutí bude lepší, ale to zatim neplánuji ()

Eygam

Nejdřív mi t fakt uniklo, ale pak jsem na googlu našel diagramy, ze kterejch se dá pochopit, co se to tam vlastně stalo. ()

BrusVejn

Ako sa len dá ohodnotiť film, ktorý nemá absolútne žiadny záujem o to aby ho divák pochopil. Akokoľvek ma mohol film dve tretiny baviť vo finále prišiel tak chaotický a zmysel nedávajúci bordel, že som mohol len krútiť hlavou. Toto sa proste nerobí. ()

depresario

Po druhom zhliadnutí možno hodnotenie upravím o jednu hviezdičku nadol. Alebo to tento nízkorozpočtový sci-fi chaos vu mňa vytiahne na rovných päť. ()

BLStryker

Ultralevné sci-fi o cestování časem (bez jediného efektu), kde se po většinu děje vedou jen dialogy. Ani jedno z toho nepovažuji za problém, protože i za málo peněz a se zajímavým nápadem se dá pořídit, jak se říká: hodně muziky. Co ale považuji za problém je až přílišná ukecanost, překombinovanost a celková statičnost, kdy jsem měl nakonec pocit, že film neměl 77 minut, ale snad 150. Byla to prostě nuda. Navíc se děj ke konci tak zamotal, že jsem se v tom chaosu úplně ztratil. Testovací projekce by evidentně občas neškodili ani u amatérských filmů... nebo byl ten chaos snad záměrem autorů? Jeden uživatel tu napsal, že se všechno dá na několikeré shlédnutí pochopit. To je sice možné, ale já nejsem masochista, abych tento film sledoval ještě jednou nebo snad dokonce víckrát! To si raději znovu pustim třeba Next s Nickem :-) ()

skoky25

Vynalez ktory pomaha vraciat sa do minulosti. krasne sa rozvijajuci pribeh, Chceli si zarabat na akciach tomu chapem, ale stratil som sa pri tom ako chceli nieco zmenit a potom sa zmenilo nieco ine a asi ani samy postavili nevedeli co stalo a tu sa to pokaslalo. Chcelo by to lepsie priblizit problem ktory znicoho nice nastal. ()