Vynález

• USA Primer

Čtyři přátelé/vynálezci amatéři sestavili po nocích a o víkendech v garáži jednoho z nich cosi, čemu ani jeden z nich nerozumí. Tenhle stroj už není jen obyčejný vyhledávač a kontrolor chyb, je v něm něco navíc. Něco, co žije samo, a dokáže cokoliv… (oficiální text distributora)

Barlog951

musim povedať že skvelé , tak pekne prepracovaný time traveling som už dávno nevidel ... aj keď mi to trvalo pár pozretí ale dá sa to pekne rozpliesť .... až potom som narazil na toto http://timetravelphilosophy.net/wp-content/uploads/2012/06/primer-chart.jpg čo veľa vecí pekne objastňuje , a tám čo sa to nechce pozerať pár krát určite pomôže zorientovať sa... no netrebalo by ani toto ak by na tak komplikovanú vec nebolo vyhradených iba 77 min ... ak by tam bolo napr 100 min mohlo by sa povenovať napr tomuto... POZOR SPOILER !!! - streľbe na párty , v poho viac alternatýv , napr ako su všetci vystrieľaný až po postupné zachránenie všetkých ... - ako sakra Granger nasiel Mistery Box a kde ho do pekla odpratali ... - objavenie FailSafe Boxu a vyskladanie svojho ... ak by sa povysvetľovali tieto veci tak by posledná pohodina nemusela vyzerať ako z rýchliku kde sú zásadné veci vysvetlené za 10 sec ... dokým sa neobjavil Granger tak dávalo všetko zmysel ... a potom musel človek zapnúť mozog na 200% aby pochopil ako tak ostatok ... ak by nebolo tohto tak by to bolo určite 100% takto je to 85% ()

Nortizop

Po tomto filmu mám podobný pocit jako po zhlédnutí Predestination a částečně mi to připomíná Dokonalý trik (konkrétně ty kopie/paralelní já nebo co) Něco do sebe pěkně zapadá, ale v některých událostech mám stále zmatek. Možná plné pochopení by odhalilo krásu a nápaditost, rozhodně se chystám na opětovné zhlédnutí. ()

AmunRa

Časovka s vynikajícím scénářem je bohužel natočena zcela amatérsky za sedm tisíc dolarů. Pomalý rohjezd filmu připomíná dokument o začátcích softwareových společností, ale postupně přechází v čistokrevnou časovku postavenou na paradoxech skoků v čase. Na svůj rozpočet je to vynikající dílo, ale zasloužilo by přetočit na velkorozpočtový film. ()

90125

Tento film bol zrejme natoceny pre daleko inteligentnejsich ako som ja. V zavere som nechapal uz prakticky vôbec nic a pravdu povediac som k tomu stratil aj chut. Nemam rad sudoku ani iny druh hlavolamu. Pustat si teraz film po kuskoch znovu a znovu a spekulovat nad nekonecnymi moznostami katastrofy zvanej paradox casu ? E-E. Amatersku filmarcinu by som prekusol, ale filmovy pribeh by hlavu a pätu mal mat vzdy. Byt nasraty na Hollywoodsku komerciu je malo. Treba aj vediet ako film natocit. Myslim, ze Primer je tazko chapatelny nie pre super chytrost pribehu, ale pre neschopnost tvorcov napisat zrozumitelnejsie dialogy a zostrihat film tak, aby bol viac pochopitelný. Ak sa mylim, tak sedi veta č.1. 35 % ()

Aki

Neuvěřitelný. Minimální budget, dva herci a nějakým zázrakem se jim povedlo vytvořit nejlepší film o cestování časem, kterej jsem kdy viděl a navždy pro mě změnili tenhle subžánr sci-fi. Nízký hodnocení přičítám nepochopení filmu. Není jednoduchý mu porozumět a mám pocit, že většina komentujících viděla pár epizod Dr. Who a přišla sem očekávajíc nějaký wacky sci-fi dobrodrůžo se strojem času, a to je velmi špatný přístup. Ten film je neuvěřitelně komplexní, v každou chvíli se prolínají nejméně tři dějové linie s šíleným počtem referencí a vyhozených vějiček s kousky skládanky pro pozorného diváka k sestavení. Chvíli jsem měl pocit, že Hideo Kojima se dal na filmy. Samotné cestování v čase je zpracováno skvěle, jednak vychází sestrojený vynález z reálných teorií na které se často odkazuje, druhak se vyvaruje těm největším klišé a přichází s vlastní a velmi uvěřitelnou představou cestování časem. Poprvý v životě jsem u filmu dával naplno pozor a dokonce jsem si na papír psal poznámky. Je to jeden z těch filmů, který si musíte pustit mnohokrát, abyste naplno pochopili jeho premisu, která minimálně mě vyrazila dech. Jeden z nejunikátnějších diváckých zážitků. ()

lajkus

Někde na internetu jsem slyšel, že dívat se tento film, je zhruba tak zábavné, jako si číst manuál na zapojení dvd přehrávače.... Naprosto souhlasím.... ()

draxxi

Nepochopil jsem, nekolikrat jsem usnul, nebavilo me to a porad jsem cekal kdy se co stane. K tomu ta "dokumentarni" kamera. 11/7/2021 15% ()

Mzetko

Tenhle film je tak geniální a promyšlený, že pochopit ho trvá rozhodně více než 5 shlédnutí a pročtené články na internetu. ()

bedsore

V jednoduchosti je síla. Tímhle heslem se tvůrci dozajista neřídili. Alespoň tedy z mého pohledu. Musím se přiznat, že s přibývajícím časem mi vlak ujížděl čím dál tím více a ke konci mi dost možná zmizel v nenávratnu. Těžko se mi teď utváří názor, možná při dalším shlédnutí bych se lépe orientoval, ale kdoví jestli k tomu v tomto případě někdy dojde. Ale respekt za tvůrčí odvahu s přáním lepší stravitelnosti v další tvorbě. Tohle není lehké polknout. ___ Shlédnuto v rámci filmové osvěty "101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete". ()

stuj

Tak trochu haluz. Teda né trochu ale dost. Myslím, že málokdo dokáže udržet orientaci v různých časech. Tedy pokud je to vůbec možné. Třeba je to záměrně natočeno nepochopitelně. Každopádně jsem se v logickém stopování a odvozování co, kdy, kde, kdo a proč ztratil a ke konci to prostě dokoukal. Beze snahy odhalovat časové paradoxy, které příběh znesmyslňují. ()

Profík

Velké WTF. Sci-fi mám moc rád a cestování časem jako zápletku taky, tady to navíc vypadalo, že si s tím pohrají chytře. To možná ano, ale zároveň to bylo nezajímavé a přes nízkou stopáž místy až neskutečně nudné. Potenciál to mělo, bohužel působí to většinou amatérsky a zbytečně onanisticky. Herecky to ujde, ale postavy nic moc. 35%. ()

StarFsh

Ťažko hodnotiť. Napriek celkom podarenej vizuálnej stránke mi hrozne vadilo to zahmlievanie. V dôležitých dialógoch, kde ste sa mohli dozvedieť vedeckú podstatu ich experimentu hovorili štyria ľudia cez seba, aby si nebodaj divák nevšimol, že rozprávajú bláboly. A tak vám asi až v polovičke filmu začne dochádzať, že tento film má asi niečo spoločné z časovým paradoxom. V tomto žánre ale jednoznačne vládne neskorší Predestination, ktorý je nekorunovaným kráľom tohoto žánru. ()