Veselá pohádka nás zavede do království, jehož panovník (E. Cupák) by se už tuze rád odebral na penzi. Chodil by po lese a sbíral houby. Jenomže jeho synáček, princ Jakub (M. Vladyka), se ke kralování ani trochu nemá. On se totiž nemá vůbec k ničemu! Pan otec král už si s ním neví rady. Však on už mu poradí Kuba (R. Hrušínský). Lék na lenost je totiž docela prostý! (Česká televize)

hanikrivi

Ta pohádka je dost nuda. Ačkoliv Jiřina Jirásková a Miroslav Vladyka hrají moc pěkně. Ale to ostatní už je příliš neslané, nemastné. Jeden interiér a jedny kulisy chalupy. Rozverné to je, ale zas to tlumí Eduard Cupák a Rudolf Hrušínský se svou moudrostí. Výsledek je dost slabý. ()

milos.bradik

Námět hrozný. Král bez přemýšlení slíbí Houbovému Kubovi, že udělá vše co mu řekne a ten mu pak rozkazuje co musí dělat a musí jej poslouchat. Naprosto neschopného hloupého prince, na příkaz Kuby, udělá králem a kupodivu to všichni považují za správné, asi chtějí království zlikvidovat. Zaujala mne tam mladá Cibulka, jak prince šikovně přesvědčila, že ji miluje a zahnala princezny líp než tříhlavý drak. ()