Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Veselá pohádka nás zavede do království, jehož panovník (E. Cupák) by se už tuze rád odebral na penzi. Chodil by po lese a sbíral houby. Jenomže jeho synáček, princ Jakub (M. Vladyka), se ke kralování ani trochu nemá. On se totiž nemá vůbec k ničemu! Pan otec král už si s ním neví rady. Však on už mu poradí Kuba (R. Hrušínský). Lék na lenost je totiž docela prostý! (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

honajz 

všechny recenze uživatele

Příjemně vlezlá drakova písnička, velice dobré herectví Cupáka, Hrušínského a na malém prostoru Filipovského, ale když se nad tím zamyslím - co ta Nanynka na tom přitroublém princi viděla? Možná že je princ? Protože jinak by se do něho zakoukala jen holka slepá či hloupá. Jinak mi některé princezny či jejich doprovod přišly zase jako ženské zajímavější než Nanyka. Drak, který baští bramboráky, mi po čase už lezl na nervy, a myslím, že posléze už ani tvůrci nevěděli, jak si s ním poradit. Nejvíc pobaví skvěle podané hlášky Hrušínského. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Rozprávka "O houbovém Kubovi a princovi Jakubovi" je typickým príkladom štúdiových televíznych titulov, ktoré boli točené v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Cieľová skupina týchto snímkov boli deti vo veku od povedzme päť do tak nanajvýš trinásť rokov. Malo to svoje kúzlo a v dnešnej dobe to má aj určitý neopakovateľný šmrnc nostalgie. Bolo tam nejaké to morálne posolstvo, životné ponaučenie a trocha jednoduchého humoru. Kladom bolo aj to, že tam hrali skúsení, charizmatickí herci. V tomto konkrétnom prípade to bola story o mladom, rozmaznanom, lenivom princovi Jakubovi. Bol to taký sympatický, prostoduchý budižkničemu, ktorý potreboval poriadne nakopnúť, aby bol hodný sa stať kráľom. Svojim spôsobom to bolo celkom fajn. *** ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Hudba hned v úvodu slibuje větší zábavu, ale ona to zase taková řachanda není. Pohádka naštěstí disponuje kvalitním hereckým obsazením, místy vtipnými dialogy a především nevadí, že je studiová, protože kulisy a dekorace se barví do zábavného hávu. Vzhledem k tomu, že není dlouhá, mohla by bavit i menší děti a nejen to, i pobavit. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československá televizní pohádka s překvapivě výborným obsazením o princi, který neuměl vládnout a nechtěl se ženit. Pohádka se v podstatě skládá ze dvou motivů, setkání a povídání starého krále Jakuba (E. Cupák) a kouzelného Houbového Kuby (R. Hrušínský ve velmi podivném lesním oděvu) v ´královské´ chalupě na houbách a vylomenin, jež předvádí v zámku nezodpovědný princ Jakub (M. Vladyka ve své oblíbené poloze roztržitého poplety). V dámských rolích se objeví chůva Kordula (typicky úsečná J. Jirásková) a služebná Nanynka (přitažlivá V. Cibulková). Velmi vtipnou postavu, věčně nasraného trpaslíka Poddubáka, jenž slouží Houbovému Kubovi a plní princovi jeho nerozumná přání, předvedl legendární F. Filipovský. Pohádka V. Karlíka obsahuje množství povedených vtipných dialogů a rozverných hlášek, ale na druhou stranu se občas jeví poněkud kýčovitě a rozpačitě, v každém případě se nejen díky hereckému mistrovství výše zmíněných jedná o výbornou odpočinkovou zábavu. ()

radomiil 

všechny recenze uživatele

Nečerpalo se zde taktrochu z ruského Mrazíka:postava p.umělce Filipovského nebo počin s nadměrnými houbami?,uměli jsme každopádně vytvářet naprosto jedinečně obyčejné televizní pohádky,ke kterým ty dnešní blivajzy vzhlíží neskutečně vysoko-buďme rádi nejen za tyto nedělní popoledna a oceňujme je nadšeně měrou vrchovatou i vděčnou/silná tečka/ ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama