Moje léto lásky

Chris Collins

Kostýmy:

Julian Day
  • bloodcountes

Když tady tak čtu ty komentáře, mám dojem, že jsem se dívala na jinej film nebo že jsem se na něj dívala po ráně kladivem do hlavy. Každopádně jsem tam nic atmosférického, tajemného, vášnivého ani jinak zajímavého či dokonce úchvatného atd. atd nepostřehla. Když si tak čtu oficiální text distributora, musím se smát jak je totálně předimenzovaný. Viděla jsem nádhernou Emily. To ano. Za ní a za Piaf dám dvě hvězdy.( Koment, s kterým od půlky do konce souhlasim, od Morien to celkem vystihuje.)(12.6.2014)

Experimentovanie so sexualitou, ešte pred tým než sa z toho stala najpoužívanejšia téma súčasného filmu. Sympatické herečky a bradavka Emily Blunt nútia stále očakávať niečo veľké, niečo zaujímavé a dychberúce. To ale nepríde. Nakoniec sa to všetko strhne na akúsi rodinnú drámu bez potrebnej emocionálnej väzby k postavám a v snahe byť zaujímavý len témou a ničím iným. Takto dopadla pre mňa aj súčasná Adéle a tá pritom ukázala podstatne viac. Pawlikowski, ako keby nedokázal pochopiť, prečo divák pozerá film s takouto témou. Po nejakom čase sa stáva príbeh nezaujímavým a celkové dojem z neho veľmi rýchlo vyprchá. Ale znova, neznechutí a ani nenahnevá. Len skrátka nesplní to, čo celý čas náznakovo sľubuje.(22.9.2014)

"'If you leave me, I'll kill you.' 'If you leave me, I'll kill you..and then I'll kill myself.'" Snímek My summer of love pojednává o neobyčejném vztahu dvou neobyčejných žen. Obě jsou velmi charismatické a dokáží se svým charismatem naložit. Jejich přátelství přeroste v lesbickou lásku. Je ovšem opravdově myšlená oboustranně?!(21.10.2006)

Výborné drama s velmi dobrými hlavními představitelkami. Celá ta atmosféra "zapadákova" je navíc zvláštním způsobem přitažlivá a zároveň je skvělým podkladem pro samotný příběh. Hudební doprovod pasuje vskutku přesně, takže "My Summer of Love" lze nazvat půvabným, nezávislým a povedeným snímkem. 85%(21.6.2010)

Snové malebné městečko v prosluněném údolí skrývá příběh více než hlubšího porozumění dívek zhrzených lidmi, jenž je obklopují. Po vyslovení osudové věty "Rozhlédl jsem se po hospodě a ptal jsem se, co mám dělat? Děkuji pane, konečně to vím. Vzdám se téhle hospody. Udělám z tohoto místa duchovní centrum, kam budou moct lidé přicházet a učit se o Ježiši Kristovi." přichází plavovlasá dívka Mona o posledního ze svých příbuzných. Na mopedu bez motoru, bezcílně a bez závazků Mona bloumá krajinou. Tamsin je jiná, v honosném sídle svých rodičů může plně využívat blahobytu, přesto je její srdce naplněno smutkem. Pozornost jejího otce ovládla jiná žena a po úmrtí její sestry v jejím nitru zeje otvor. Setkání Mony s Tamsin je naplněním pocitu a životní jistoty, kterou jim dlouho odpíralo jejich okolí. ● Vyzvdihuji především vůli autorů snímku pustit se na tenký led a nabídnout divákovi téma dosud filmařsky nezpracované: pochopení lesbického vztahu. Přesto jsou moje pocity z výsledku rozporuplné. Nathalie Press se ujmula své úlohy nadmíru s vervou a roli lehkovážné rebelky Mony ztvárnila více než-li skvěle. Emily Blunt je však pro mě nezařaditelná. Její stoický klid a povznesení nad letním vzplanutím vášně bylo dáno rolí, přesto mohla vznést více elánu. A prozření bratra Mony a namísto půllitru uchopení Bible bylo spíše políčkem výsměchu církvi těžko slučitelným s hlavní pointou filmu. Zvlášní pozornost si zaslouží kamera. V mnoha případech snaha o originalitu sklízí úspěch, v mnoha dalších však připomíná spíše inscenaci. Velmi trefnou byla volba detailních pohledů pouze na část tváří hlavních představitelek, klepající se kamera u statických snímků mi však nesedla. ║10.3.2010║(10.3.2010)

• - Film vyhrál v roce 2005 cenu BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) za nejlepší britský film. (PogoJoe)

• - V scéne, keď Emily Blunt podíde v noci k oknu, stojí pred ním úplne nahá. Samotná herečka povedala, že keď sa potom pozrela z okna dolu, celý štáb a všetci herci na ňu pozerali. Scénu museli natáčať na niekoľkokrát. (Fabrinka)

• - Emily Blunt je skutečně výborná cellistka, což mohla ve filmu uplatnit. V titulcích je uvedena jako "performer", čili člověk, který pro film nahrál nějakou skladbu. Byla to "The Swan" od Camille Saint-Saëns. (PogoJoe)