Moje léto lásky

Will Gregory

Chris Collins

Kostýmy:

Julian Day

Léto plyne a plyne a plyne a plyne, pomalu, ale jistě plyne, ospale a atmosféricky plyne až... se rozplyne. Ten, kdo se tady ale nerozplyne, jsem já. Ono je sice zajímavé dát k sobě dvě charakerově absolutně rozdílné postavy a nechat je nenuceně existovat pospolu, ale když je ten spolek až absurdně se sobě příčící... Ano, vím, že to byl záměr a účel, ale to nic nemění na tom, že to na mě nepůsobilo věrohodně. Věrohodně v jinak celkem racionálním snímku - to je podle mě kámen úrazu - nelze zkrátka míchat A i B. Jinak jde o nezávislý snímek v pravém slova smyslu s klady sobě vlastními (a záporem v podobě hrůzné kamery), o skvělých herečkách nemluvě. Ta či onak - i přes fakt, že jsem se nenudil, tu protichůdnost zkrátka nezkousnu.(29.9.2011)

Nejlepší na tomhle filmu je trefný ukázání na nebezpečí dogmatismu. Zde křesťanského, ale platí to všeobecně. Zaslepená a falešná hra s vlastní morálkou se pak zákonitě musí projevit v nějakém hodně nepříjemném odhalení pravdy - reality. A to bude vždycky dost bolestivý. Proto je lepší být nevěřícím, kterej si na nic nehraje, než "svatým" věřícím, který je ve skutečnosti mnohem větší bastard. Amen.(3.1.2008)

Vynikajúci film, citlviý, po scenáristickej stránke prepracovaný, vtipný a dokonca aj pomerne odvážne kritický s množstvom pekných nápadov a detailov, príjemným soundtrackom a geniálnymi výkonmi hlavných predstaviteliek, hlavne tej hlavnejšej, pehatej ryšavej Moni.(10.12.2005)

Pozoruhodný snímek ze zapadlého prostředí, kde na sebe narazí dvě dívky - jedna jezdí na mopedu bez motoru a druhá na koni; jedna žije v hospodě, která se mění na chrám věřících, druhá v luxusní vile; jedna je sirotkem, druhá žije s nevěrným otcem a nešťastnou matkou; jedna má vedle sebe bratra, který se po propuštění z vězení stává silně věřícím (tak nějak povrchně, jak bývá zvykem), druhá má vedle sebe stín své mrtvé sestry (která vlastně není tak úplně mrtvá)... // Komorní příběh dvou mladých dívek, kterými zmítá jejich vnitřní neklid. Není to k zahození, ale není se ani k čemu vracet.(21.5.2008)

Film jsem viděla 3x, vlastním org. DVD a je to jeden ze snímků, který mě fascinuje svým scénářem, avšak po technické stránce mě zcela odpuzuje... kamera mi vadila, herečky ač byly VYNIKAJÍCÍ, tak se mi charakterově hrozně příčily, ale on to byl účel...(21.5.2008)

• - V scéne, keď Emily Blunt podíde v noci k oknu, stojí pred ním úplne nahá. Samotná herečka povedala, že keď sa potom pozrela z okna dolu, celý štáb a všetci herci na ňu pozerali. Scénu museli natáčať na niekoľkokrát. (Fabrinka)

• - Tamsin (Emily Blunt) vypráví Moně (Natalie Press) o tom, že Edith Piaf byla vdaná za boxera, kterého usmrtila propíchnutím vidličkou, ale nešla do vězení, a to proto, že ve Francii zločiny z vážně odpouštějí. Ve skutečnosti byl boxer Marcel Cerdan její životní láskou, ale nikdy se nevzali. Zemřel při letecké nehodě a Edith se z toho nikdy nevzpamatovala. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)

• - Emily Blunt je skutečně výborná cellistka, což mohla ve filmu uplatnit. V titulcích je uvedena jako "performer", čili člověk, který pro film nahrál nějakou skladbu. Byla to "The Swan" od Camille Saint-Saëns. (PogoJoe)