Reklama

Reklama

Fascinující proměny přírody

(seriál)
  • Česko Velké přírodní události (více)
Ukázka z filmu

Epizody(6)

Obsahy(1)

David Attenborough provází novou řadou nezapomenutelných cyklů o planetě Zemi a její zvířeně. Kolísavý přísun sluneční energie způsobuje koloběh ročních období, která nepřetržitě mění tvář severní a jižní polokoule. Rozsáhlé přesuny vodních a vzduchových mas přinášejí v průběhu roku řadu dramatických změn. V některých oblastech vyvolává střídání ročních období přírodní představení, která nemají na světě obdoby.V Arktidě začíná s příchodem léta každoroční tání sněhu a ledu nashromážděných v průběhu dlouhé polární zimy. Ze zemského povrchu v krátké době zmizí sedm milionů kilometrů čtverečních ledové plochy. Vytváří se tím jedinečná příležitost, kterou se snaží využít miliony nejrůznějších zvířat. Pro mnohé je to nejlepší doba pro vytváření zimních zásob nebo rozmnožování. Pro lední medvědy ale polární léto představuje nejobtížnější roční období, v němž musí vynaložit veškeré své síly, aby tuto největší sezónní změnu na naší planetě přežili. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (51)

Šakal 

všechny recenze uživatele

Další z důkazů, že ty „nejlepší obrazy a příběhy“ nám neservírují přední světoví režiséři (scénáristé), ale příroda a život sám. Chcete důkaz? Tady je: „kolísavý přísun sluneč. energie způsobuje koloběh ročních období, která nepřetržitě mění tvář severní a jižní polokoule. Rozsáhlé přesuny vodních a vzduchových mas přináší v průběhu roku řadu dramat. změn, přičemž v některých oblastech vyvolává střídání ročních období přírod. představení, která nemají nikde jinde na světě obdoby. Spojením BBC a jména D. Attenborough snad ani nic průměrného vzniknout nemohlo. Výtky nad tím, že tento „seriál“ nepřináší nic „objevného“, v tomto případě nejsou rozhodně na místě. Ikdyž dokážu i pochopit výtku (uživ. Phobia). To je holt těžký to úděl nás prudce inteligentních. Vím o čem mluvím, sám se (s tímto problémem) potýkám celý svůj dosavadní život :-) Nicméně tohle jsou neskutečné porce (natáčecích) hodin, dnů, měsíců.... „úmorné dřiny“ a já jsem tvůrcům neskonale vděčen, že mi umožnili „na vlastní oči“ zažívat fascinující proměny přírody a migrovat společně se stádem slonů, zažívat každodenní boj (v období sucha) o holé přežití smečky lvů, či být svědkem lahodného baletu vodušek v čerstvě zatopených částech Kalahari (Okavanga), popř. sledovat armádu (jihoafrických kamikadze) terejů při jejich střemhlavém útoku na sardinky. Co říci závěrem? Tady se nabízí pouze jediné a jelikož jsem slušně vychovaný, také tak činím...Děkuji! ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Krásné, skutečně fascinující záběry, zajímavé komentáře, okamžiky dramatické i dojemné, nádherná hudba - dokumenty BBC jsou v tomhle ohledu špička. Přes veškerá superlativa váhám s udělením páté hvězdičky. Důvod je poslední dobou stále ten samý: málo nových informací, málo překvapení pro člověka, co už má v dokumentech o přírodě hodně nakoukáno. Ale to je čistě můj soukromý problém - proč za něj trestat filmaře, kteří odvedli nejlepší možnou práci? 90% ()

Reklama

loki5 

všechny recenze uživatele

Vždy když si myslím, že v dokumentárních filmech už nejde jít v kvalitě víš (tím mám na mysli Planet Earth) tak se objeví něco jako je tohle. BBC a především dokumenty Davida Attenborougha překonali všechny hranice a postavili laťku tak vysoko, že je už těžko někdo dožene (například National Geografic hodně pokulhává). Precizní práce v každém záběru podkreslená dokonalou hudbou. Vysoká informační hodnota je u Attenborougha standardem. Pro každého milovníka Planet Earth je tohle povinnost. Pro mě první seriál se 100% (rezerva nemá smysl). U dalších dokumentů už asi budu muset překročit 100 :-). ()

Movie Gourmet 

všechny recenze uživatele

Šestidílná dokumentární minisérie je ve srovnání s "mega" úspěšnými sériemi Planet Earth a Life koncipována trochu jiným způsobem. A to spíše ekologicky a etologicky, kdy se zaměřuje na velké jevy či události odehrávající se na různých místech a v různých prostředích naší planety Země. Tato jiná koncepce jí ale neubírá na kvalitě a kráse zdělovaných informací. Těmito událostmi jsou: E01 The Great Melt (Velké tání), E02 The Great Salmon Run (Velký tah lososů), E03 The Great Migration (Velká migrace), E04 The Great Tide (Velký příliv), E05 The Great Flood (Velké záplavy) a E05 The Great Feast (Velká hostina). Oproti některým novým sériím (jako např. výše zmíněné sérii Life), zde chybí tak populární "deníky z natáčení", které jsou vždy třešničkou na dortu. Verdikt i přesto ale: 5* a 90 %. ()

mi-ib 

všechny recenze uživatele

Nejlepší scénáristkou je příroda, také vytváří nejhezčí kulisy a když se k ní připojí zdatný a zručný kameraman se svým HD přístrojem vznikne z toho nádherný dokument. Fascinující proměny přírody mi dokázaly, že příroda a její proměny a zákonitosti mě budou neustále překvapovat něčím novým. Tenhle seriál mi opět ukázal spoustu pro mě do této doby nevídaného. Komentář píšu po prvních dvou dílech, ale nečekám, že by se měl dále nějak zásadně měnit a samozřejmě mám v plánu ty zbylé díly dokoukat! ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Filmový štáb měl poprvé v historii příležitost natáčet skupinu narvalů ze vzduchu. Také bylo odhaleno, jak medvěd grizzly využívá svých nohou, aby z hluboké tůně dostal mrtvé lososy. (Saku)
  • Točilo se 25 měsíců. (Saku)

Reklama

Reklama