Fascinující proměny přírody (TV seriál)

• Česko

Velké přírodní události

Nature's Great Events

Nature's Most Amazing Events

Úžasné premeny prírody

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2009, 6x50 min

Skvělé stejně jako všechno od BBC earth.(23.8.2010)

Všechny záběry jsou dechberoucí. V televizi rozhodně nenajdete nic skvostnějšího.(29.10.2011)

Je potřeba vůbec něco ještě psát? Prostě další z dlouhé řady úžasných dokumentárních cyklů od léty osvědčené značky. Podle mě, ze spojení BBC s D.Attenboroughem ještě nikdy nevzešlo nic, tak říkajíc, „pod pět hvězdiček.“ :)(16.4.2010)

Plnej počet nedám, ano je to krása, přírodu miluju, ale je to to samyý dokola, připadá mi že ani nejde dokument co má ukázakt něco novýho, ale vsadil na aspekty který určitě zaujmou...lední medvědi, tah lososů...tohle už tu bylo dostkrát...přesto paráda(28.3.2011)

Další vynikající dokumentární série z dílny BBC a Davida Attenborougha. Fantastická kamera, výborný hudební doprovod, spousty zajímavých informací, tradičně povedený český dabing a hlavně fenomenální záběry! Když k tomu připočteme naprosto dechberoucím způsobem do syrova vykrystalizované příběhy jednotlivých zvířecíéch hrdinů, dostaneme další přírodopisné veledílo. BBC a DA jsou prostě úplně jiná liga v soutěži přírodopisných dokumentů a patrně nikdo se jim v současné době nemůže rovnat. Dokázali to už u mnoha ostatních sérií a Fascinující proměny přírody to jen potvrzují. Naučte se kochat! 5*(27.1.2013)

• - Točilo se 25 měsíců. (Saku)

• - Filmový štáb měl poprvé v historii příležitost natáčet skupinu narvalů ze vzduchu. Také bylo odhaleno, jak medvěd grizzly využívá svých nohou, aby z hluboké tůně dostal mrtvé lososy. (Saku)