Pokaždé se loučíme

Giuseppe Lanci

Eitan Evan

Kostýmy:

Rona Doron

Tom Hanks bol v osemdesiatych rokoch čistokrvným komikom a zdalo sa, že až Philadelphia bola jeho prvou regulérnou drámou. Ale už v roku 1986 jednu nakrútil. Vždy sa lúčime určite nie je premárneným časom, ale je minimálne premárneným potenciálom. Kvalitný námet je len povrchne spracovaný a bez väčších emócií. Skutočne dobrý príbeh v pozadí pomalého plynutia filmu, nedostatku silných scén, minima hudby (kde je klezmer?!) a nedostatočného rozvíjania deja iba zvýrazňuje, že film mal na viac ako iba na dobrý nadpriemer (7/10).(10.9.2008)

• aLPaC

Docela slabý romantický film, který sice nabídne výborného Toma Hankse v roli mladého seržanta, nicméně to je asi to jediné dobré co ve skutečnosti nabídne. Zbytek stojí tak trochu za starou bačkoru. Nic se neděje a po dvaceti minutách si říkáte kdy už bude konec. A jak tady někdo psal, že je to první Hanksovo drama, tak to musím oponovat. Toto mi jako drama absolutně nepřipadalo, to spíše Vůbec nic společného, to bylo drama. Toto je typický přihlouplý romantický filmr.(9.1.2012)

• dogma97

Když odhlédnu od tématu, tak svojí prostoduchostí film vypadá jako určený dětskému divákovi (tak do deseti let). Žádná vedlejší zápletka, oživení, nic (pokud za oživení nepovažujeme španělsky mluvící židovskou rodinu, cca 40% všech dialogů). Až do konce jsem vydržel jen kvůli mimořádně pohledné tváři Cristiny Marsillach :)(24.9.2011)

• Morholt

Plytká a kýčovitá romantika o tom, že Žid Góje do rodiny hned tak nevezme. Až mi to zavánělo antisemitismem. :D Herecky průměrné, mladý Hanks tradičně legrační (nemůžu si pomoct) a tak jediné, co stojí opravdu za pozornost, je rozkošná Cristina Marsillach. A taky jsem půlce filmu nerozuměl, protože španělské sekvence moje verze filmu nějak neotitulkovala. Ale nemyslím si, že bych přišel o něco důležitého. Kulisovej film. 30%(20.9.2012)

Tom Hanks v roli amerického letce v uniformě RAF se léčí v Jeruzalémě se svým přítelem, který se ožení s dívkou židovského původu a Hanks poznává její sestru, do které se hned zamiluje! Nejdříve je nedobytná samotná dívka! Potom co odolá ona, začnou dělat problémy rodiče s jeho původem a všechno se to komplikuje ještě povoláním letců zpět do služby do Egypta...možná, že tento film je slabší příběhově (neoriginální), hudba skoro žádná, ale krásné prostředí a herecké výkony jsou velice dobré! Právě herecký výkon Toma Hankse je ozdobou filmu, protože v tomto filmu nechybí možnost sledovat děj v roli jedné z postav a vžít se do role, do Hankse se dá vžít dokonale a fandíte mu na každém kroku, aby nakonec našel svou vyvolenou! Pěkný film ukazující velice detailně židovské zvyky a tradice, lze doporučit, ale nedá se pomalu sehnat česky, takže moje zkušenost je s anglickou verzí a anglickými titulky!(11.4.2010)