Reklama

Reklama

Pokaždé se loučíme

  • Izrael Every Time We Say Goodbye (více)

Obsahy(1)

Americký letec, který narukoval do britské RAF, se v Jeruzalémě léčí ze zranění nohy. Díky přátelům se seznámí s tichou a nenápadnou židovskou dívkou, pocházející z rodiny španělských uprchlíků před 2. světovou válkou. Ve sblížení jim brání nejen nedůvěra okolní komunity, ale také rozdílnost vyznání. (oficiální text distributora)

Recenze (19)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Tom Hanks bol v osemdesiatych rokoch čistokrvným komikom a zdalo sa, že až Philadelphia bola jeho prvou regulérnou drámou. Ale už v roku 1986 jednu nakrútil. Vždy sa lúčime určite nie je premárneným časom, ale je minimálne premárneným potenciálom. Kvalitný námet je len povrchne spracovaný a bez väčších emócií. Skutočne dobrý príbeh v pozadí pomalého plynutia filmu, nedostatku silných scén, minima hudby (kde je klezmer?!) a nedostatočného rozvíjania deja iba zvýrazňuje, že film mal na viac ako iba na dobrý nadpriemer (7/10). ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Plytká a kýčovitá romantika o tom, že Žid Góje do rodiny hned tak nevezme. Až mi to zavánělo antisemitismem. :D Herecky průměrné, mladý Hanks tradičně legrační (nemůžu si pomoct) a tak jediné, co stojí opravdu za pozornost, je rozkošná Cristina Marsillach. A taky jsem půlce filmu nerozuměl, protože španělské sekvence moje verze filmu nějak neotitulkovala. Ale nemyslím si, že bych přišel o něco důležitého. Kulisovej film. 30% ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Dojemné, sentimentální romantické ale co hlavně tak u nás málo známé a našemi televizemi neprávem opomíjené překvapení. Dokáže láska překonat rozdílnost vyznání (on křesťan, ona židovka) a odpor okolí? Krásný pomalu plynoucí a především jednoduchý a nijak nenáročný příběh, zdařilé a uvěřitelné herecké výkony (především výborný Hanks, který se do své role parádně vžil) a exotické reálie židovského města Jeruzalem, to vše stojí za zmínku. Hanks (David)+Marsillach (Sara) byli opravdu sladký a atraktivní pár. Doporučuji.. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Ve Spojených státech si připadal jako cizinec, pilot, kterého zlákala britská RAF, se léčí v Jeruzalémě ze zranění z poslední bitvy. Pozná sličnou zdravotní sestru, ovšem mezi nimi stojí značné náboženské předsudky. Přesto spíš kloužeme po povrchu, nikdy se o jejich vyvíjející se vztah skutečně nebojíme. Výsledek nemá zrovna oporu ve scénáři a pochopitelně se nabízí napsat, že nebýt Toma Hankse, nikdo by o tuhle story nezavadil. Mnozí vědí, že na počátku 90. let bodoval s Philadelphií a Forrestem Gumpem a že předtím sehrál s Meg Ryan cosi romantického v Seattlu. Přitom o dekádu dřív Tom Hanks bodoval coby slušný komediální herec. Občas to byla křeč, ale často (Velký, Žbluňk!, Dům za všechny peníze) solidní energické oddechovky. Tohle drama nicméně selhává, proto se přikláním bohužel spíš k té křeči. Dvě až tři hvězdy.. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Vždycky jsem si myslela, že láska nezná žádné hranice a ani omezení, která by ji dokázala zlikvidovat a že dokáže i hory přenášet a moře překračovat. Ale nakonec tu nějaká omezení přece jen jsou, se kterými si musí zamilovaný člověk poradit, když mu srdce našeptává, co má udělat. Mluví se tu mj. španělský a ta Španělština zvláštním způsobem celý film osvěžuje a dává mu jiný nádech. Vůbec jsem netušila, že Židé mohou až takhle temperamentní. Ovšem, to souvisí právě s tím Španělskem. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama