Yeogogoidam 3 - yeowoo gyedan

Drama / Horor

Jižní Korea, 2003, 97 min

Jae-yeon Yoon

Jeong-min Seo

Stejně jako předchozí díly duchařské série Whispering Corridors vám ani Wishing Stairs nervy nepocuchá, i když zde se o to evidentně snaží nejvíce. Opět se ocitáme v prostředí dívčí školy, tentokráte baletní. Spouštěcím mechanismem k rejdům ducha je tu nepřejícnost a závist jedné kamarádky druhé, a prokleté Schodiště přání, jež každé vyřčené přání nakonec obrátí proti jeho nositeli. Takže tu máme neděsivého baletícího ducha a několik lekaček, z nichž dvě jsou jakž takž strašidelné, přičemž jedna nepokrytě kopíruje Ringu. U "lekacích" scén se nelze zbavit dojmu, že kdyby tvůrci filmu více přitlačili na pilu, mohli bychom sledovat hodně slušnou duchařinu. Takto je to jen příjemný rádobyhorrůrek, při jehož sledování vás mrazit určitě nebude.(8.11.2005)

• May

Jihokorejsky horror z trilogie na sebe volne navazujici serie Whispering Corridors z prostredi divci baletni skoly. Pribeh o zavisti uspechu a neuvazenem prani, ktere se diky Duchu Lisky, co se skryva na 28. schode u internatu tanecni skoly, meni v prokleti a ma na svedomi radu zahadnych smrti. Ne moc pusobivy ale presto mily nestrasidelny film s par typicky Nakatovskymi lekackami.(4.2.2005)

• Burdock

Velká nuda. Spíš je to takový školní drama o školačkách, s trochou hororových prvků, který ale nejsou moc dobře udělaný a ani moc strašidelný. Takže jako horor tohle dílko opravdu selhává na plný čáře. Nějak mi připadá, že co jihokorejskej horor, to velký zklamání.(23.8.2012)

Dost slušně natočený horor. Místy mi opravdu běhal mráz po zádech; nápad se Schodištěm přání je v podstatě běžnou variací na džinovu lampu, a to je základ, ze kterého se dá vždy hodně vytěžit. Spíše než o Tombacovy slavné lekačky tu jde o atmosféru, a ta je skutečně povedená. V rámci hororového žánru určitě nadprůměrný počin.(16.3.2007)