Krvavá Karkulka

Paul Cristo

Zvuk:

Geof Thurber
  • AmunRa

Příjemné béčko pro nenáročné. Celý film vyznívá jako reklama na psychologické profilování a organizace pro pomoc zneužívaným. Základním záporem je scénář, který prozradí vraha i jeho motivy v první čtvrthodince a zbytek už je jen o tom, kolik lidí stihne zabít, než ho lapí amatérská tvůrkyně profilů (jinak učitelka psychologie) a její student. Kdyby si scénáristé dali trochu práce s nějakými zvraty, mohlo to dopadnout daleko lépe, protože atmosféra tu byla. Vlastně jsem celou dobu doufal, že nějaký zvrat nastane, ale bohužel. Vigdis Anholt jako představitelka Erin Merryweather je zajímavá, Peter Bloom v hlavní roli naopak. Zábavné je pozorování, jak "krvavá karkulka" mizí v přehledném zasněženém (bílém) lese, byť má vysoké podpatky a rudý plášť, stejně jako se záhadně objevuje v tiché noční budově obětem přímo za zády (stále v botách na podpatku) - to je jediné mystérium filmu. Vyzdvihnout ještě musím příjemnou hudbu. Ještě připomenu - v žádném případě to není horor (a už vůbec ne krvavý), spíš psychologické krimi.(8.4.2017)

• SOLOM.

Tenhle film se mohl stát určitě alespoň průměrným hororem, kdyby se jeho tvůrce vyvaroval naprosto školáckých chyb, kdy divákovi vlastně prozradí úplně všechno v prvních dvaceti minutách a připraví ho tak velmi brzy o všechny iluze. Tím pádem se na někteří asi ani nedodívají a rozhodně toho asi nebudou ani litovat. Na jedno podívání tahle krvavá Karkulka je, ale jinak je to jen další podprůměrný rádoby slasher s nulovou atmosférou a trapnými dialogy. Když si horor musím třikrát pustit znovu, protože u něj usnu je asi něco špatně. Slabé 2* za pěkně ilustrovanou knížku a flashbacky z minulosti(15.3.2010)

• Alexandre

Když se tenhle "horor" snažil tvářit tak napínavě, tak proč nám už asi po patnácti minutách bylo jasné, kdo je vrahem? Šel by z toho udělat parádní horor, šel... Námět má vynikající, ale svým nezáživným zpracováním ho téměř vymazal. Chyběla tomu trocha hororové enerie, napjatá atmosféra a trocha působivějších vražedných scén. 20%(28.6.2010)

• honzic

Zajímavý námět, dobrá hudba, prokládání dialogy a nečekanými objevení postavy zcela kazí špatné dialogy, scénář a celkově trapný děj a taky nevýrazné herecké výkony, místy až neskutečně hloupé a směšné a k tomu to, že kdo je vrah je jasná skoro hned na začátku. Je to smutné, ale z poměrně dobrého námětu režisér udělal frašku. Za hudbu, pár pěkných záběrů dám dvě hvězdičky. Hodnocení: 35 %(18.8.2010)

• piglit

Rozhodně si myslím, že role dvacetiletých školaček by se neměly dávat skoro čtyřicetiletým herečkám. Působí to totiž strašidelně. A to i na horor... Herečce Vigdis Anholt bylo v době natáčení 33 let, takže z let diblíka už odrostla. Horor je to podprůměrný, hudba není špatná, ale co ční o dvě třídy výš - nad všechno ostatní - jsou ilustrace v pohádkové knížce, které v průběhu filmu kreslí záhadná postava, a v závěru si ji prohlíží hlavní hrdina. Ani verše nejsou špatné (v angličtině - česky jsem si je nepustil) a rozhodně se k té knížce hodí. Myslím, že by měla určitě úspěch - větší, než vlastní film - za ty ilustrace přidávám hvězdičku. Tu knížku bych chtěl - ilustrace Kelly Murphy.(16.4.2010)