Blackfly

všechny plakáty
Animovaný / Rodinný / Komedie / Muzikál / Krátkometrážní
Kanada, 1991, 5 min

Animovaný příběh o neodbytnosti černých much, který je podbarven písní kanadského folkového zpěváka Wedea Hemswortha. Tuto píseň složil autor po svém pobytu v Severním Ontariu, kde přišel s tímto "příjemným" hmyzem do kontaktu. (Sfinkter)

Le_Chuck

Animovaný background k pesničke Blackfly od Wade Hemswortha (z roku 1949), kedy sú zmemerači stavajúci vodnú elektrákeň v nedoktnutej kanadskej prírode pernamentne terorizovaní čiernymi muchami, ktoré si chránia svoje územie. Taká úsmevná oddychovka. ()

jojinecko

Príjemný a vtipný animovaný "klip" ku kolovrátkovej piesni, ktorej refrén sa vám bude dostávať z hlavy veľmi ťažko:) ()

blueskin

yessir! povinnost pro milovníky normana mclarena a jeho série animovaných klipů ke kanadským lidovým písním. styl kresby mi sice zas tolik nesedí, ale i tak je to super. ()

Scytale

Kdo ví jak dokáží v létě otravovat komáři tento filmík ocení. Hodnocení je hlavně za výbornou chytlavou písničku. ()

orkadimenza

Je pravda, že tomuhle kraťasu nelze upřít energičnost a hlavně chytlavost díky songu i když je námět vcelku nechutný (nedoporučuji u toho jíst nebo pít kafe). Jen někdy to je na škodu, nevím co měly znamenat ty random věci na začátku a random zvířata v průběhu. Ve své době úspěšné a nominované na Oscara, v dnešní době už ale podobné kraťasy vznikají poměrně běžně. Tak si aspoň zazpíváme: "And the black flies, the little black flies..." ()

bratr.Milan

Nikdy jsem nebyl s severních lesích Ontaria, kde vznikla tato písnička, ale zažil jsem otravné muchničky ve Skotsku a byla to stejná zkušenost. Skvělá odrhovačka ze života. ()