Káťa a Škubánek (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1982–1993, 26x8 min

dnes pohledem dospělého marně přemýšlím nad tím, co soužitím dívky školačky se psem chtěli autoři naznačit, neb občas ty jejich dialogy zní jako manželé po deseti letech. Molavcová si to vyprávění narozdíl od Hrzána (Amálka) velmi užívá. V dětství se mi to určitě líbilo, ale mezi nejoblíbenější večerníčky K+Š nepatřili.(28.3.2016)

Zdařilý co se týče vypravěčského talentu paní Jitky Molavcové, i když jí moc nemusím, filmové charaktery a také konečná výtvarná podoba jednotlivých postaviček byla také celkem dobrá, dobrý byl i příběh a hudba, a seriál měl jak už to tak bývá i jednoho záporáka kterým byl závistivý a škodolibý kocour Luciáš který se nakonec ale vždy k mému smutku dnes potrestal sám ! Jinak se ale jedná o přesně ten typ večerníčku který jsem tenkrát moc nemusel, ani dnes už nevím z jakého přesného důvodu to bylo (možná že mi jednotlivé příběhy připadali na můj vkus až moc holčičí), to fakt už dnes nevím, a také to je nakonec dnes už jedno...že? Suma-sumárum dávám tomu tedy jen v uvozovkách 4*, tedy jen takový lepší průměr a to víceméně za skvělé vyprávění a hudbu.(9.3.2007)

• MM_Ramone

"Káťa a Škubánek" bol český kreslený večerníčkový seriál, ktorý sa mi ani trochu nepáčil. Vôbec som tomu nevedel prísť na chuť. Príbehy malého dievčatka Káti a jej strakatého psa Škubánka ma nudili. Animácia sa mi zdala strohá, jednoduchá a kostrbatá. No najviac mi vadil úlisný dabing Jitky Molavcovej. Táto šeredná ženská mi je dodnes silne protivná, nemôžem ju ani vidieť. A zrejme ma už ako decko svojim hlasom podvedome odpudzovala. *(27.3.2018)

Strašně se mi líbilo, když si Káťa v jednom díle usmyslela, že chce auto. Ihned to řekla Škubánkovi ať se postará a ten čtverák neudělal nic jiného, než že se s holkou vypravil na nedaleké smetiště a mezi spoustou vraků jí řek:"tak který auto chceš? Mercedes, volvo nebo škodovku?" Káťa něco odpověděla a ŠKkubánek pak doma podle nákresu koloběžky sestrojil parádní vůz z toho bordelu na skládce....hotovej kutil Tim.(26.4.2008)

Scénář: Libuše Koutná, Josef Lamka; hudba: Angelo Michajlov. Spojení Káti s rošťáckým Škubánkem je v podání Jitky Molavcové správně večerníčkovské. Navíc když se podaří přelstít kocoura Luciáše, tak to je pěkně ekologická jízda. Ale pozor, aby auto na kočičí pohon nebylo žalovatelné kvůli týrání zvířat:-)(4.12.2009)