Káťa a Škubánek (TV seriál)

• Československo

Katka a Strapáčik

(Československo)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 26x8 min

Gaia Vítková

Zvuk:

Jan Kacián

Zdařilý co se týče vypravěčského talentu paní Jitky Molavcové, i když jí moc nemusím, filmové charaktery a také konečná výtvarná podoba jednotlivých postaviček byla také celkem dobrá, dobrý byl i příběh a hudba, a seriál měl jak už to tak bývá i jednoho záporáka kterým byl závistivý a škodolibý kocour Luciáš který se nakonec ale vždy k mému smutku dnes potrestal sám ! Jinak se ale jedná o přesně ten typ večerníčku který jsem tenkrát moc nemusel, ani dnes už nevím z jakého přesného důvodu to bylo (možná že mi jednotlivé příběhy připadali na můj vkus až moc holčičí), to fakt už dnes nevím, a také to je nakonec dnes už jedno...že? Suma-sumárum dávám tomu tedy jen v uvozovkách 4*, tedy jen takový lepší průměr a to víceméně za skvělé vyprávění a hudbu.(9.3.2007)

Mladá slečna žije v zoofilním svazku s kabelkovým psíkem. Kocour jim tam leze na čumendu. Spolu s perlami jako Goro - bílý tesák, Béla a Sebek či kólie doporučuji nepouštět dětem, nebo se brzy ozve škrábání jejich drobounkých prstíků. A budou škrabat a škrabat tak dlouho, až se vám protunelují do a hlavy vy jim to štěňátko zakoupíte. Následující etapa obsahuje vaše půlnoční courání po sídlišti s přerostlou, slintající a chlupatou bestií, které smrdí z mordy a na rozdíl od Škubáka po sobě rozhodně nespláchne. A tím nemyslím vaši ženu.(24.5.2012)

Dokoukáno a vzhledem k tomu, že se mi to líbí oproti jiným večerníčkům i dnes, tak nemůžu hodnotit jinak. Je tohodně pohádkové, milé a taky je to i docela dlouhé na večerníčkové série. Dá se říct, že se mi asi líbily všechny díly a to je docela věc. Kocour Luciáš jako škodolibá potvora byl skvělý, rozumbrada škubánek a holčičí archetyp Káťa. sehrané postavičky v mnoha příbězích, které zabrousily do pkěn velkého spektra témat. Navíc vyprávěno hlasem Jitky Molavcové i to se mi hodně líbilo. Takže se to dostává mezi mé oblíbené TOP večerníčky 10/10(18.12.2011)

• Punkerman

tak sem se jen tak z prdele kouknul na večerníček.fuck off co sem viděl.kata se svim špinavim čoklem šla do zoo.všechny smradlavý zvířata byla jako úplně v pohodě až teda na jednu opici.opice dělla zle a nic ji nebylo dobrý a chtěla furt do afriky.jo a taky ta opice byla úplně blbá.co vám to připomíná?režisér se chtěl ukojit a krásně po česku xenofobně zironizoval uprchlíky z afriky.já to v tom prostě viděl ty narážky a tak.to už vážně ten rasismus chtěj srát i do večerníčku?prostě socialistické pořady stojí za hovno.(7.4.2017)

Scénář: Libuše Koutná, Josef Lamka; hudba: Angelo Michajlov. Spojení Káti s rošťáckým Škubánkem je v podání Jitky Molavcové správně večerníčkovské. Navíc když se podaří přelstít kocoura Luciáše, tak to je pěkně ekologická jízda. Ale pozor, aby auto na kočičí pohon nebylo žalovatelné kvůli týrání zvířat:-)(4.12.2009)