Reklama

Reklama

Káťa a Škubánek

(seriál)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, (1982–1993), 3 h 28 min (Minutáž: 8 min)

Série(4) / Epizody(26)

Obsahy(1)

V malém domku spolu bydlí dva nerozluční kamarádi, holčička Káťa a strakatý pes Škubánek. Od začátku, kdy Káťa objeví v kočárku, kam si uložila čokoládové vajíčko s přáním, aby se jí něco na jaře vylíhlo, malého psa, jsou ti dva nerozlučnými kamarády. Zažívají spolu nejen veselé, ale i napínavé příhody a zúčastní se mnoha her a soutěží. Všechno by bylo v nejlepším pořádku, kdyby jim jejich přátelství nezáviděl škodolibý kocour Luciáš. Ten se ovšem vždycky za své léčky vytrestá sám, jak už to v dobrých groteskách bývá. (Česká televize)

(více)

Recenze (64)

Compadre 

všechny recenze uživatele

Strašně se mi líbilo, když si Káťa v jednom díle usmyslela, že chce auto. Ihned to řekla Škubánkovi ať se postará a ten čtverák neudělal nic jiného, než že se s holkou vypravil na nedaleké smetiště a mezi spoustou vraků jí řek:"tak který auto chceš? Mercedes, volvo nebo škodovku?" Káťa něco odpověděla a ŠKkubánek pak doma podle nákresu koloběžky sestrojil parádní vůz z toho bordelu na skládce....hotovej kutil Tim. ()

papaguy 

všechny recenze uživatele

Jako dítě mě trochu rozčilovalo poněkud histerické "mňau" a "haf" a "holčičí" zápletky. Tehdy bych určitě Káťu a Škubánka do své večerníčkové topky nezařadil... Ale dneska oceňuji skvělé výtvarné provedení, nápadité scénáře a našlapanost hláškami (Škubánek cvičí na housle a sousedka koza říká: "Já snad z toho vrzání ztratím mlíko!"). Vyprávění a hra se slovy je určitě silnou stránkou večerníčku. Napětí mezi maminkovským přístupem Káti a klučičích reakcí Škubánka je zdrojem humoru. Molavcová si dabing užívá a herecky v něm naprosto exceluje. Mňaú-úcta! ()

Reklama

duklak2 

všechny recenze uživatele

Pěkný večerníček, který provází příjemný hlas paní Molavcové. Zrovna je duben 2010, mě je 25 let a koukám na to. Baví mě to i po letech. Na pět to sice není, ale čtyři příjemné si to určitě zaslouží. Jen škoda, že takovéto kouzelné večerníčky už nevzniknou. Jo a taky musím podotknout, že je tam kouzelná melodie. Prostě a jasně. Dávám 80% ()

PollyJean 

všechny recenze uživatele

dnes pohledem dospělého marně přemýšlím nad tím, co soužitím dívky školačky se psem chtěli autoři naznačit, neb občas ty jejich dialogy zní jako manželé po deseti letech. Molavcová si to vyprávění narozdíl od Hrzána (Amálka) velmi užívá. V dětství se mi to určitě líbilo, ale mezi nejoblíbenější večerníčky K+Š nepatřili. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

26/26 Bohatě adaptovaný seriál výtvarnice Marešové a vypravěčky Molavcové, který vycházel ve Čtyřlístku v letech 1984-1992 (Knihovnička 119-195), je pozoruhodný svými dalšími přepisy do knížek a převyprávěními na CD, jež se nikdy neobešly bez jedné z dam. V kontextu starších seriálů Čtyřlístku, které se také dostaly do Večerníčku (nebo naopak), je Káťa a Škubánek jediným s konzistentní podobou a jazykovou verzí. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama