Father and Daughter

Animovaný / Krátkometrážní / Drama
Velká Británie / Belgie / Nizozemsko, 2000, 8 min

Otec odchádza na cestu loďou a lúči sa s dcérou. Ona každý deň očakáva jeho návrat a aj keď rok strieda rok, stále nestráca nádej... Dojemný animovaný film Michaela Dudoka de Wita bol ocenený Oscarom. (Avathar)

Zagros

Poetický kraťás s příjemnou animací a velmi vhodně zvolenou hubou, která sama o sobě přidává jednu hvězdu navíc. Symbolika z tohoto pěkného příběhu přímo tryská a nejlepší na tom je, že si vyprávěný příběh každý může vyložit jinak. Michael Dudok de Wit se zde dobře rozcvičil, aby své umění naplno ukázal o šestnáct let později v celovečerním filmu Červená želva. ()

TerezaVanCZ

Tak na mě teda vůbec nezapůsobilo, což je ale dáno nejspíš tím, že sledování kraťasu na youtube nemá absolutně žádnou atmosféru. ()

LuiCJ

Opäť další milý a dojemný film od Michaëla Dudoka de Wita. Krásna a jednoduchá animácia, príbeh tiež. Hlavne postavičky sú veľmi milé. Nádhera. ()

lumi3r3

Fantastická animácia, hra tieňov a ročných období. Ročných období života. Dojímavý záver. Bez rumunského šlágru "Dunajské vlny / Anniversary song" by ale fantastická animácia na slzy nestačila. Aj toto má s divákom robiť umenie. ()

Weissik

Až s odstupem si říkám, že jsem vlastně asi neviděl emotivnější animovaný film... Dokonalé splynutí nádherných obrazů, pomalého tempa a hudby. ()

Apoxyomenos

nádherná ukážka ako sa dá z mála spraviť veľa, nepotreboval som viac aby som cítil tú nádej a túžbu dievčatka po stretnutí s otcom, a symbol kolesa a hudba len dovŕšil môj zážitok ()

Raphaell

Po vizuální stránce tento snímek nemá chybu. Celé to navíc podrtrhuje skvělá hudba, která ale pro mě hrála až druhý flašinet. ()

pilotson

Brilantná animácia v synbióze s úžasnou hudbou predostierajúca dojemný príbeh v reáliách, o ktorých si človek až dodatočne uvedomí, aké sú dokonalé. Jeden z mála animovaných filmov (a filmov vôbec), ktorý ma vo finále dohnal k slzám. Niet čo vytknúť, 5* je žalostne málo. ()

Za_net

Lyrický a poměrně smutný příběh s velice jednoduchou, avšak zajímavou animací, kterou dokresluje nádherná hra stínů. Příběhu dodává na působivosti také hudba, bez které by byl tento snímek trochu nudný. Celkově je to pěkně zpracovaný příběh o naději. ()