Keld je instalatér a po pětadvaceti letech jej opouští manželka, otrávená letargií jeho duše i těla. Mlčenlivý muž se náhle ocitá před nelehkým úkolem - překonat apatii, která beze zbytku zaplnila jeho osiřelý byt. Náhoda jej přivede do čínského bistra, kde se seznámí s rozvětvenou rodinou majitele. A právě nový kamarád Feng po několika týdnech požádá Kelda o službu za patřičnou finanční náhradu. Má se oženit s Fengovou mladší sestrou a umožnit jí tak zůstat s rodinou v Dánsku. Slovo melodrama sice dnes už zní poněkud staromódně, ovšem druhý celovečerní snímek Henrika Rubena Genze dokazuje, že lze naplnit jeho žánrové schéma i bez hysterického týrání divákova nitra. Jemně laděnému a v náznacích vedenému vyprávění do značné míry napomáhá mlčenlivá intenzita hereckých výkonů hlavních představitelů. Keldova odzbrojující citová neobratnost tiše souzní s půvabnou křehkostí mladé Číňanky, ztělesněné greenawayovskou herečkou Vivian Wuovou. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

prasokote

Film o nečekané lásce bez zbytečných keců a rádoby srdcervoucích scén vypočítaných na divákovy slzy. Tohle přesně mám prostě ráda. Méně je někdy více, a to tento film potvrzuje. ()

RobbieM@N

V konečném důsledku velice příjemný film, jež si bez problémů šlape svoji zadumanou cestou, hlavní hrdina hraje trochu ospale, ale mezi ním a Vivian Wu to funguje dobře a těch 93 minut mi připadalo ke konci jako strašně málo. Pokud divák čeká hollywood, tak v tomhle filmu ho rozhodně nedostane. ()

old salt

Tak nás zase bylo v kině 5 (slovy pět). Pomalé tempo. Předvídatelný příběh. Klidný ale velice milý film. Ale o to více se člověk pobaví. A je pravdou, že ten soundtrack musím mít ! ()

karnifex

Vysoké hodnocení mě poměrně překvapuje - mě osobně film připadal především mdlý a celkem nudný, a ze všeho nejvíce připomínal československé televizní inscenace ze sedmdesátých/osmdesátých let (což není úplně výtka, když to srovnáme s hrůzami, které produkuje současná ČT). I většina postav byla taková nijaká - žádná příliš sympatická (a k tomu pár hodně nesympatických), pro diváka je těžké vybudovat si k nim vztah (a hlavně úplně nechápe, jak si mezi sebou dokázaly vybudovat vztah samotné postavy). Ale možná je to tím, že seveřané (VAROVÁNÍ: STEREOTYP!) nemají ve zvyku být příliš emotivní a jakoby z nich šel chlad - i když na druhou stranu, takový Larse von Trier.. ()

trasprd

Dlouho mě žádný film tak nezaujal. Dokonale vyčnívá v šedivé řadě tuctových filmů poslední doby jednak svou hlubokou lidskostí a hlavně velmi atraktivní kombinací dvou světů - severského a čínského. Siný a přitom vtipný. Nemůžu dát než pět hvězdiček. ()

Kylee

Příjemná to zkušenost - že někdo ještě dokáže natočit příběh o lásce bez toho, aby to připomínalo přeslazený, rádoby srdcervoucí, klišé plný brak... Kinamand - lidský film bez okázalého melodramatična.... ()