Vendo cara la pelle

Western

Itálie, 1968, 90 min

• kkarx

Low budget standard, hlavní motiv je pomsta za dávný zločin. Tématicky velmi podobné kvalitnějšímu Death rides a horse s Van Cleefem, ze kterého si tento western vzal i další prvky jako například pokládání značek u mrtvol padouchů. Marshall vypadá pořád jako na trní a jeho pološílený výraz je po čase to nejzapamatovatelnější z filmu, plus úvodní hláška, která patří mezi ty nejlepší - "Můžeš pohřbít tělo, ale ne vzpomínku.".(19.5.2018)

• špaček421

Spaghetti westernová verze Shanea, v níž je stejnojmenný hrdina sadistickým mstitelem (a v podání Mikea Marshalla vypadá skutečně jako psychopat), který se neštítí pohřbívat lidi, na nichž se mstí, zaživa, ale vypěstuje si vztah s mladou vdovou a jejím malým synkem. Pár stylových scén, bohužel zkrácená německá verze, která je samozřejmě vystříhána tím nejhorším možným způsobem, tomu moc nepřidává, stejně jako kradená hudba (zazní i Morricone) a komické výkony herců (Oscara za přehrávání získává Spartaco Conversi). Takže je to ve výsledku jedna velká zmatená nuda.(19.5.2018)

• ilclassico

"- Padre, zabil jsem vašeho bratra," řekl hrdina. "- Bůh ti žehnej, synu," odpověděl Padre... Docela by mě zajímalo, co to náš hrdina vystudoval, když se pak vrátil jako zabiják. Další béčkový špageťák, a ne moc chytrý. Mike Marshall jako mladší verze Craiga Hilla. Všimli jste si? Jeden kůň očividně hleděl do kamery. Co je to, hrome, za režiséra, který použije takový záběr! V rámci žánru za 2,5.(14.12.2019)