Starkweather

Drama / Krimi

USA, 2004, 92 min

Byron Werner

Mark Boot

Nejhorší film o sériovém vrahovi, který jsem viděl (ano, sériovém, ne masovém, jak je mylně zde uvedeno - rozdíl pochopí i předškolák) a určitě jsem jej viděl na rozdíl od ostatních naposledy. Automobilová honička v rychlosti 25 km/hod ... a vypadalo to, že snad ještě zpomalují, když bodal do oběti, vypadalo to, že jí škrábe záda. Zkrátka tvůrci zde podělali, co mohli. Je to takový film nemastný, neslaný, bez šťávy. Přesto za snahu 3*. Jinak na filmy jako Ted Bundy, Obezřetný cizinec ( Ted Bundy), Občan X, Gacy, Dahmer, Manson, Bostonský případ (škrtič), Evilenko aj. to nemá ani náhodou ...(8.9.2011)

Další pravdivý příběh sériového vraha, tentokrát se jedná o vidláka Charlese Starkweathera z Nebrasky, který se svou milenkou Caril Ann Fugateovou zmasakroval nožem a střelnými zbraněmi jedenáct lidí. Snímek se snaží až na několik skutečností držet pravdivého příběhu tohohle pošuka. Film celkem svižně odsýpá, vraždit se začíná téméř na začátku stopáže. Kamera před detaily vražd většinou uhýbá a narůžovělá krev, která zpravidla Charlese ohodí, či mu ulpí na triku vypadá velmi lacině. Ústřední dvojice je vkusně vybrána, zejména obsazení postavy Caril je vynikající a její herectví je naprosto uvěřitelné. Ostaní postavy jsou na tom ale o poznání hůře. Postava tajemného našeptávače do konceptu snímku celkem zapadá, co si ovšem tvůrci mohli odpustit, je sakra nepovedená automobilová honička, která působí chvilkami až úsměvně. Hudební podbarvení je povedené a závěrečný dodatek, jak dopdli zúčastnění, uspokující. Výsledný dojem je další průměrný film o sériovém vrahovi. U mě za tři hvězdy.(13.6.2010)

Film je točený veľmi amatérsky ale na druhej strane je dobre, že je chladnokrvný a brutálny a taký aj mal byť, kedže je to podľa skutočnej udalosti. Myslím že po prečítaní obsahu nebudete pochybovať o tom, že tento film musíte vidieť. Nečakajte veľa a budete spokojní. Tešil som sa na záver na veľké finále podľa skutočnej udalosti, no koniec prišiel len v podobe vysvetľujúcich titulkov, ktoré oznamovali čo nasledovalo. Čo je škoda.(17.11.2014)

Proč se točí rekonstrukce příběhů sériových vrahů? Je to tím, že lidé je vidí jako něco neskutečného, něco co nikdy nepotkají a znají je pouze z filmů či zpráv. Téměř každý se setká s krádeží, domácím násilý, podvody či s přírodnímy katastrofami, jsou běžné a na denním pořádku, a tak nijak zajímavé. Ale kdo se setká se sériovým vrahem? 99,9% populace nikdy. A ta zbylá desetina procenta se na zfilmovanou rekonstrukci zločinu dívat jistě nebude. Teď k filmu. Nebyl sice nejhorší, přesto bůhví jaký filmový zážitek mě nečekal. Herecké výkony průměrné, hudba dobrá, celková režie ničím neobvyklá. Výsledkem je zcela průměrný film na který brzy zapomenete a jediné co ho dělá neobvyklým je jeho inspirace dle skutečné události. Ps.: V oficiálním textu distributora je chyba. Nejde o masového vraha nýbrž o vraha sériového. Masoví vrazi jsou kupř.teroristé.(27.2.2009)

Celý příběh je doprovázen docela solidní hudbou, která se skládá z dobových hitů padesátých a šedesátých let. Občas se s její pomocí podařilo navodit slušnou atmosféru, ale většinou sloužila pouze jako poslechový doplněk. Speciálních efektů jsme se tu moc nedočkali a vlastně musím říct, že je jich jako šafránu. Většinou uslyšíme jen výstřel a další záběr už je pouze na krvácející mrtvolu (na krvi se taky dost šetřilo). Tento film ale není vůbec o efektech či tricích. Samozřejmě, že tyto prvky jsou důležité, ale zde jde spíše o samotnou hrozivou skutečnost, že je těchto věcí někdo vůbec schopný. Filmů o masových vrazích jsem viděl již několik a tento patří mezi ty slabší. Proto dám i slabší 3*(29.4.2010)

• - Proces s Caril Ann Fugateovou začal o 4 mesiace neskôr. Bola uznaná vinnou zo zločinu lúpežnej vraždy a odsúdená na doživotie. (Smok)

• - Fim se natáčel v Kalifornii v USA. (rafix)

• - V decembri 1999 vyhlásila Tlačová asociácia správy o pátraní po tejto dvojici za druhú najdôležitejšiu správu v dejinách štátu Nebraska. (Na prvom mieste bola správa o veľkej hospodárskej kríze.) (Smok)