poster

Okraina

 • Rusko

  Окраина

Drama

Rusko, 1998, 95 min

Kamera:

Nikolaj Ivasiv

Producenti:

Sergey Chliyants
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • PanCitron
  *****

  Výborná záležitost. Typicky rusky divný film, s typicky zavádějícím popisem a žánrem. Smál jsem se u toho celou dobu a to v místech kde jsem měl. Asi.(8.3.2015)

 • fragre
  *****

  Nová ruská bylina s velmi originálnímy hrdiny, kteří bojují za Vlast (tak se jmenuje jejich kolchoz, ale je jasné, že název není zvolen náhodně). Ti noví uralští bohatýři ze zapadlé vísky, kteří vedou vpravdě donkichotský boj s naftařským oligarchou, mají tak nějak rusky v sobě namíchánu krutost, velkorysost i sentiment. Sám film je opravdu originální směs grotesky, parodie, westernu, gangsterky, road movie, válečného filmu, katastrofického filmu a starých pověstí ruských. Je to směšné, ale i dojemné a dokonce patetické. A ten patos funguje přestože je vlastně neustále sebeparodický. Vícekrát jsem se od srdce zasmál (zvláště při scéně, kdy jeden z hrdinů nenadále zjistí, že čte poesii), párkrát byl dojat. Krásná kamera a černobílý (tedy spíše hnědobílý) obraz..(9.9.2015)

 • dr.fish
  *****

  Předseda kolchozu jim dá potřebné informace a společně se vypraví rozplést nitky, které vedou až novému majiteli pozemků. Cesta ropnému magnátovi je ale daleká a vede přes několik dalších úředníčků, ze kterých musí dostat všechno co vědí. Metody výslechů jsou velmi originální, jako celý tenhle fim. Je to komedie a k tomu road-movie. Víc se asi napsat nedá, ale vidět se to musí...90%(18.7.2011)

 • matolas
  *****

  Komédia, dráma a akčný "Rambo" film v kope. Pobavila najmä scéna pod kožuchmi.(14.3.2015)

 • Jan.S.Harold
  *****

  Výtečná záležitost. Námět jako z Čechova, hudba jako z hrdinskejch eposů z druhý světový, příběh jako z Easy Rider, masakry jako z Braindead a herci jako z Pána prstenů. Černobílá sonda do ruský duše. Prostě kozácká road movie. "Budu ho kousat. Jen tak něžně." Tenhle film ve mně zapálil zájem o současnou ruskou kinematografii.(15.9.2011)

 • caladhiele
  ****

  Film, v průběhu kterého asi úplně nebudete chápat, o co jde, ale stejně ho dokoukáte až do konce. Proč? Kvůli postavám, jež jsou tak dokonale absurdní, stejně jako samotné Rusko. V tom nejlepším smyslu slova.(20.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace