L'Arrivée

všechny plakáty
Krátkometrážní / Experimentální
Rakousko, 1998, 2 min

SOLOM.

No já tedy nevím, jestli jsem viděl to samé co ostatní uživatelé (tedy dle jejich starších komentářů). Nějaké závratné umění v tom tedy nevidím. Spíš mi přišlo, jakoby střihač usnul po náročné pařbě a jak sebou mrskal na stole, občas zavadil rukou o přístroje. 30% ()

Radko

Formálne skvelá filmová bibliofília uctievajúc jazykom avantgardy prvé filmové pokusy bratov Lumiérovcov. Obdivuhodné. Na druhej strane kadejaké pocty (Hommage á XY) hocikomu či už v hudbe, výtvarnom umení, literatúre, architektúre alebo filme vždy smerovali prevažne k priemeru. Dôvodom je skutočnosť, že prvotný záber, hudobný či literárny námet, tvar a forma už vymyslené boli. Tí, čo uctievajú, robia už len z núdze, rovnajúcej sa absencii vlastných tvorivých nápadov, cnosť. Múzejné exponáty hlava-nehlava napĺňajú novou formou a nezriedka i obsahom, pri zachovaní prvotnej idei. To isté aj tu. ()

Anderton

Tscherkassky použil zábery z romantickej kostýmovej drámy Mayerling s Omarom Sharifom a cez jej príchod vlaku a priznanie filmového materiálu odkazuje na úplné počiatky kinematografie. Je to možno trochu prvoplánové, ale i doba Mayerlingu odkazuje na toto obdobie a navyše tu máme happy end, neoddeliteľnú to súčasť celej histórie kinematografie. ()

JohnMiller

Takto sa má vzdávať hold. Je to presne ten kúsok kde vidíte ako sa s materiálom iných tvorcov dokáže tento režisér pohrať tak, že to nakoniec vyzerá akoby išlo čisto iba o jeho dielo. Vzdanie úcty bratom Lumierovcom sa podarilo na 100% aj keď neviem či by sa im takáto poškodená koláž obrazcov ktorá svojou rýchlosťou dokáže vyvolať epileptický záchvat v skutočnosti páčila. Tomuto hovorím skvelé 2 minúty avant-gardy. ()